FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-06-12 20:48  [Galeria] Angielski czołg Mk VI Crusader III- MM po modernizacji
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Na ostatnim WSMK dzięki uporowi Piterpancera (znanego bardziej jako Psik-psik;))) model uległ zupełnej metamorfozie. Żeby zobaczyć na czym ta przemiana polegała to kilka zdjęć przed obróbką:







oraz po zabiegach:








Moim zdaniem model na pewno zyskał na wyglądzie za co Piotrze Ci dziękuję:)
Mam zamiar jeszcze trochę przy nim, a właściwie przy jego gąsienicach pogrzebać, żeby jeszcze go podrasować:)

--

Post zmieniony (22-10-18 13:23)

 
04-06-12 22:02  Odp: [Galeria] Angielski czołg Mk VI Crusader III- MM po modernizacji
Futer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Świetny!! delikatnie zużyty - ale bez przesady - efekt końcowy miodzio

 
04-06-12 23:58  Odp: [Galeria] Angielski czołg Mk VI Crusader III- MM po modernizacji
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Byłem przy metamorfozie i potwierdzam, że wyszło mu to na dobre :)

--
Pozdrawiam!

 
05-06-12 00:08  Odp: [Galeria] Angielski czołg Mk VI Crusader III- MM po modernizacji
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Byłem, widziałem, macałem, generalnie robiłem sporo szumu i zdecydowanie potwierdzam - łomem nie dałoby rady oderwać Pitera od pracy :D

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
05-06-12 00:14  Odp: [Galeria] Angielski czołg Mk VI Crusader III- MM po modernizacji
Futer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Przed - ładna i dokładnie zrobiona zabaweczka - po - nadal ładna i dokładnie zrobiona ale już nie zabaweczka tylko zaje*** model

 
05-06-12 08:47  Odp: [Galeria] Angielski czołg Mk VI Crusader III- MM po modernizacji
Mariusz.R 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak zwykle modele twoje Mario, na wysokim poziomie. :-)

--
Pozdrawiam ;-) ŁSM

 
05-06-12 10:16  Odp: [Galeria] Angielski czołg Mk VI Crusader III- MM po modernizacji
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękna robota,czy spody gąsienic nie powinien być trochę wyślizgany ,wybłyszczony?pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-06-12 11:53  Odp: [Galeria] Angielski czołg Mk VI Crusader III- MM po modernizacji
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Myślę, że Piotrka nawet spora dawka trotylu nie oderwałaby od aerografu;))

Mariusz niestety wygląd tego modelu to nie jest wpełni moja zasługa, ale dzięki:)

Marek1 jak zaznaczałem na wstępie mam zamiar jeszcze popracować nad gąsienicami. Oprócz, jak to nazwałeś, wybłyszczenia mam zamiar dodać do nich jeszcze listki imitujące odlew.

 
05-06-12 16:01  Odp: [Galeria] Angielski czołg Mk VI Crusader III- MM po modernizacji
mario1970   

Może i jest lepiej , ale mogłoby byc jeszcze lepiej . Aczkolwiek dla mnie trochę droga donikąd . Mam trochę wrażenie , że zachwyt robotą jest wynikiem faktu, że niewielu modelarzy kartonowych operuje dobrze aerografem.

Imitacje zabrudzenia , pyłów nawet OK

Ale generalnie malowanie pogrubiło wszystkie detale , sruby, nity . Model wygląda nie jak prawdziwy czołg , ale jako kartonowy model pokryty kolejną warstwą farby . Jest jedna mniej więcej jednolicie pomalowana bryła. Nie widac wycieniowania zróżnicowania powierzchni. Może to kwestia zdjęcia,ale ja tego nie widzę.

Potwierdza się to co pisałem w wątku Rafaela o P - 50 Jastrząb . Podstawa to dobrze przygotowana i zabezpieczona powierzchnia .Malowanie jak popadnie wszelkich modeli kartonowych zwłaszcza całkowicie sklejonych tylko po to by je pokryć farbą to droga donikąd. Karton nie jest wdzięcznym materiałem do malowania zwłaszcza aero . mechaci się, sterczą włoski, Jak pomaluje się cienką warstwą z aero widać strukturę kartonu , jak za grubą jest pogrubianie detali. Inna kwestia jakimi farbami się maluje.

--



 
05-06-12 17:47  Odp: [Galeria] Angielski czołg Mk VI Crusader III- MM po modernizacji
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Mario1970, to nie jest droga donikąd. Model był pomalowany w ramach warsztatów na spotkaniu we Wrocławiu celem zademonstrowania PODSTAWOWYCH technik. Nie był specjalnie szykowany do malowania. Nie było dodatkowego trasowania linii, doklejania nitów, śrub itp. Chodziło o zaznajomienie osób, które nie miały do czynienia z malowaniem modeli właśnie z podstawowymi możliwościami aerografu i najprostszymi technikami "brudzenia" obiektu, wiec nie wymagajmy od szybkiego pokazu, żeby spełniał wymogi super poprawnej techniki itp. Tak można tylko zniechęcić do malowania modeli.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024