FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
21-10-12 17:54  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

To może przeciągnij.... A wogóle do malowania cz.podw. najlepszy byłby podkład w sprayu, dostępny w sklepie budowlanym, o ekonomii w porownaniu do pactry nie wspomnę...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
21-08-13 10:21  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Pora odkurzyć temat

Jak wspomniałem na wstępie nie miał to być wyścig z czasem - ale sam muszę przyznać, że przerwa w pracach (tym samym w relacji) była ogromna. Cóż... życie...

Prace ruszyły dalej. Zgodnie z założeniami będę to i owo "poprawiał" oczywiście na miarę moich marnych możliwości. To co zrobiłem to już dla mnie nanotechnologia.

Rufa przygotowywana do modernizacji:



Uprzedzając ewentualne sugestie: - bulaje zostają w wersji nie malowanej - tak mnie podoba się bardziej. Model ma być przyjemny dla oka, a i tak wiele szczegółów będzie brakować. Ten jeden nie robi już różnicy.



O technice wykonania nie będę pisał - dziesiątki razy wałkowano na forum. Wycięte wkładem typu "Zenit", drut ze starego trafa nawinięty na igłę 1,2mm. Problemu przysporzy spasowanie poszycia. Pierwsze przymiarki nie wypadają zbyt optymistycznie, sam fakt klejenia na zakładki (z których rezygnuję) to nowatorski pomysł w kwestii budowy kadłubów. Ale jak to się mówi - powolutku do przodu...

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
21-08-13 11:23  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Parę razy próbowałem nawijać drucik na igłę, żeby potem przeciąć go wzdłuż na osobne kółeczka i prawie każde z nich wychodziło po tej operacji zdeformowane :-(
Czy przecinasz spiralkę jeszcze na igle? I czym?

 
21-08-13 12:31  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Mój patent na wykonanie kółek do bulajów - niezbędne będzie to co na foto:


Tekturka dowolna byle miała min 1mm. Do przecinania używam skalpela nr 11 - operacja bardzo szybko tępi ostrze. Ekonomicznie Olfa (której używam do wycinanek) jest nieuzasadniona.

Ciasno nawijam drut na igłę - grubość drutu dobierałem doświadczalnie, tak by dobrze wyglądał. Ten ma akurat 0,35mm. Całość przy pomocy tekturek mocuję w imadełku.


Teraz najtrudniejsza część operacji. pojedynczo przecinam skalpelem druciki na igle. Praca żmudna i z goglami na czole, ale efekt zadowalający. Tutaj widać już całe przecięcie:


Demontujemy wszystko - pozostało już tylko zdjąć kółka z igły i wyprostować je. Ja używam do tego płaskiej części pęsety:


I tak oto powstały bulaje :) - proste...

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
21-08-13 13:02  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Proste jak się wie... Dzięki za instrukcję.

 
21-08-13 14:06  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

A mnie prościej tak?:

-zdjąć spiralkę z igły.
-położyć na czymś twardym (np karta telefoniczna)
-przecinać od wewnątrz ostrym skalpelem po kilka zwojów (w zależności od tego, jak daleko uda się wsunąć ostrze do środka spirali)
-wyprostować kółka (tak jak w Twojej metodzie)

Przecinanie na igle wydaje mi się bardzo męczące i pracochłonne.

Post zmieniony (21-08-13 14:08)

 
21-08-13 14:27  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Robie metodą po zdjeciu, nie mam imadełka.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-08-13 14:40  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Każdy robi jak lubi i umie :). Mnie podczas cięcia na twardym podłożu jakoś po kilkunastu cięciach wychodziło jajo. Mam zbyt mało wprawy i doświadczenia, ot - po prostu to mój patent. Ważne, że skuteczny :))
Zamiast imadełka wystarczą dwie klapki i ścisk (stolarski, lub tzw. morsy)

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
08-09-13 11:16  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Nano-technologi ciąg dalszy :). Pierwszy prototyp motorówki został wykonany. Jako, iż to co było w MM nijak ma się do tego co wisi (bądź stoi) na statku, postanowiłem pobawić się w przeskalowanie motorówek z wydawnictwa GPM. Sam jetem trochę zdziwiony, bo ta mała łódeczka składa się ze 100 elementów :)

Proszę wybaczyć kształt śruby napędowej, ale to chyba już kres moich zdolności miniaturyzacji....



Sama motoróweczka wygląda tak:



Zostały jeszcze trzy - sądzę, ze każda kolejna będzie lepsza - bo z tej jestem zadowolony w 70%. Mam pytanie czy ktoś orientuje się ile sztuk (nie par) wioseł przypada na jedną motorówkę?

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
08-09-13 12:00  Odp: [R] Dar Młodzieży MM 7/8/9-2007 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to zapewne znasz widać chyba 6 dulek ,pozdrawiam Marek


http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=2102&postdays=0&postorder=asc&start=220

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024