FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-05-12 19:03  [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Czas na kolejny, trzynasty numer "Kartonowej Kolekcji". Tym razem coś trudniejszego i dla miłośników pełzaczy, czyli model polskiego czołgu lekkiego 7TP (dwuwieżowego).
Okładka:



Model w skali 1:25 to projekt Michała Szklarczyka przy moim skromnym współudziale. Dwuwieżowy 7TP nosi standardowy trójbarwny kamuflaż i oznakowanie 2 Plutonu 3 Batalionu pancernego z okresu tzw. operacji zaolziańskiej z 1938 roku. Model zawiera się na 8 arkuszach kartonu offsetowego. W opracowaniu zaproponowano do wyboru montaż gąsienic z pasków lub pojedyńczych ogniw. Pojazd nie posiada wnętrza, jednak ze względu na duże zdetalizowanie i pracochłonność kierowany jest do zaawansowanych modelarzy. Całkowita liczba części modelu to 4208 sztuk, w tym 2455 dodatkowych (większość to elementy gąsienic). W numerze tradycyjnie oprócz fotek modelu i bogatego opisu budowy znalazły się także rendery pojazdu oraz zdjęcia odrestaurowanego (jedynego w Polsce) czołgu jednowieżowego 7TP. Model po złożeniu prezentuje się tak (fot. Michał Szklarczyk):



Ten numer KK będzie dostępny tradycyjnie w Empikach, sklepach modelarskich oraz sprzedaży wysyłkowej od 24 maja. Cena detaliczna to 27 zł. Do modelu wkrótce będą dostępne dwa zestawy elementów ciętych laserem. Pierwszy zawiera części szkieletu kadłuba, wież oraz detale, drugi zaś to grawerowane gąsienice w paskach. Szczegółowe informacje jak zwykle na stronie wydawcy.
Pozdrawiam,
Paweł M.

--
http://www.kartonowa.pl

 
23-05-12 19:06  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Piękna sprawa! Nie kupiłem czołgu od lat, ale teraz się skuszę.

 
23-05-12 19:07  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

O :D strasznie fajnie :D to niebawem zawitam do empiku :D

 
23-05-12 21:22  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


P.S.
Model będzie też można nabyć na konkursie w Radomiu w najbliższy weekend, gdzie i ja się wybieram.
Pozdrawiam

--
http://www.kartonowa.pl

 
23-05-12 21:56  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
Tomasz Twardy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5


 - 3

Oooo...To będę miał okazję skleić następny projekt messera, a mój wz.34 będzie miał kumpla.

 
24-05-12 07:04  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

A już miałem przez jakiś czas nie kupować modeli dopóki kilku nie skleję, I znowu wydatek ;p

 
24-05-12 15:02  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Jasiek sie pewnie ucieszy, bedzie mial do pary z jednowiezowym :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-05-12 16:05  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jak autor rzekłszy powiedział, tak też się stało. Pisząc tego posta, oznajmiam, iż od 15 minut jestem posiadaczem owego modelu. :-)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
24-05-12 17:54  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ja na pewno nabędę, ale kiedy ja to wszystko skleję :)

--
Pozdrawiam!

 
24-05-12 18:03  Odp: [NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

W pakiecie z modelem kup DUUUŻO kawy. Po co spać, jak można kleić :P A może na Wrocław zdążysz skończyć :D

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024