FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-05-12 12:10  [Galeria] Chevrolet C15A z WAK
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam ,chciałem wam zaprezentować kolejny model który udało mi się niedawno skończyć. Model Chevroleta z wydawnictwa WAK. Kiedy przez przypadek, jakiś czas temu ,zobaczyłem surówkę tego modelu od razu widziałem ,że będę chciał go mieć i skleić. Nazwisko projektanta gwarantowało ,że model nie tylko jest sklejalny ,ale wręcz gwarantuje proste bezstresowe klejenie. Niestety życie jednak trochę zweryfikowało to moje podejście. Na początku klejenia nie było większych problemów , co najwyżej drobne błędy i niewiedza jak co niektóre elementy mają być przyklejone i gdzie. Największe problemy pojawiły się przy klejeniu kabiny i maski. Powstaje tam dosyć spora szpara przy drzwiach, ale dlaczegoż by nie miała powstać jeśli na surówce prezentowanej na okładce modelu takowa szpara jest !!!. Zaklejona , ale jest. Zapasu koloru nie ma i kombinuj człowieku. Dalej też były dosyć spore problemy w klejeniu. Dziwne to bo zdaje mi się ,że klejenie surówki na pewno wychwyciło by większość błędów i błędzików. Nie powiem ,że i ja nie popełniłem kilku błędów np. przy błotnikach, ale wydaje mi się ,że przy tak prostym modelu nie powinno być żadnych wątpliwości. Mam nadzieje ,że pewne osoby wyciągną jakieś wnioski z moich uwag.
Co do modelu to teraz kiedy już stoi przede mną to uważam ,że jednak warto było się trochę pomęczyć. Taki mały karaluch który cieszy oko. Zapraszam do skromnej i jak zwykle niezbyt eleganckiej galerii. Inaczej nie umiem:). Przepraszam


Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
21-05-12 13:12  Odp: [Galeria] Chevrolet C15A z WAK
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny brzydal.
Lepiej wygląda w oświetleniu "naturalnym" (?).
Lampa błyskowa jest zbyt brutalna ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-05-12 15:28  Odp: [Galeria] Chevrolet C15A z WAK
Tarsus Valorum 

 

Od urodzenia jestem zapaleńcem wszystkiego co pływa, ale po każdej takiej galerii, jak ta powyżej, ma coraz większą ochotę skleić parę takich kołowych lub gąsienicowych jeździdełek :) Co do samej galerii to, gratuluje pięknie wykonanego modelu. Czysta i dokładna praca :)

Pozdrawiam

 
21-05-12 16:21  Odp: [Galeria] Chevrolet C15A z WAK
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

Witaj , mam ten model w gotowości do sklejania , dostałem go w RYPINIE za model Polski samochód pancerny wz. 34 .Jakiego koloru farbki zastosowałeś do retuszu .
Pozdrawiam MAREK .

 
21-05-12 20:13  Odp: [Galeria] Chevrolet C15A z WAK
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Dziękuję bardzo za miłe słowa.
Mariusz ,a mi się wydawało ,że te z lampą są lepsze:)
Marek dużego wyboru nie miałem bo ja stosuje Humbrole wiec tylko nr 121, ale jeśli ktoś używa Pactry to mam tutaj nr A123 który z tego co widzę też by był idealny.
Tarsus bardzo dziękuję:). Ja tez lubię sobie pokleić coś co pływa, ale też to co lata i pełza więc wszystko przed tobą.

pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024