FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-06-12 13:10  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Borowy: Dzięki! :) O taki rzut mi chodziło. Widzę że ciężko było to spasować bez szpar.
No ja posiedziałem teraz trochę nad tą ostatnią oklejką. Pasowałem,docinałem i znów pasowałem. No nie jest tak tragicznie jak się obawiałem. Zacznę oklejanie chyba właśnie w tym kierunku,od rufy ku dziobowi. Gorzej że nie udało mi się jeszcze uzyskać zadowalającego mnie koloru do retuszu poszyć dna. Ale pracuję nad tym...
Pozdr

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
12-06-12 14:19  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

WITAJCIE





Czas na aktuala. Jak widać wszem i wobec, udało mi się okleić poszycie dna. Zajęło mi to 5dni ale z efektu jestem BARDZO zadowolony, biorąc pod uwagę fakt, że to mój 1 tak nowy okręt, do tego klejone metodą przez wielu z Was uznaną za jedyną-właściwą, czyli na styk z burtami.
Obawiałem się jak mi to wyjdzie ale nie taki diabeł straszny jak go malują :) W jednym tylko miejscu, na dziobie wyszła dość duża szparka ale patrząc na okręt z odległości metra, nie rzuca się to tak drastycznie w oczy.
Na rufie dałem podposzycie ze skserowanej kopi oklejki,podklejonej tekturką 0,3. Wyszło świetnie moim zdaniem
Co do pasowalności ogółu: widać porządną rękę projektanta; bravo panie Pawle. Jedynie, wręgi 5,6,7 musiałem ciut poszlifować po oklejonym,czerwonym paseczku, bo mi się nie chciało zamknąć poszycie po obwodzie.Ale podejżewam, że to mój błąd,za mało szlifnąłem wręgi wstępnie.
Ok to tyle,zabieram się za wykończenie kadłuba,stępki,śruby etc.
Przepraszam, jeśli wstawiłem za dużo fotek ale chciałem dobrze pokazać tę część budowy.W relacjach jakie widziałem niemal tego nie ma
(nie umniejszając autorom)
Pozdr





--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
12-06-12 15:15  Odp: [R]
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie sobie poradziłeś z kadłubem,,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (12-06-12 15:18)

 
13-06-12 08:02  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No i poradziłeś sobie extra. Bardzo ładnie wykonałeś poszycie. Teraz czekamy na ciąg dalszy.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-06-12 19:04  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hello.
Wstawiam aktualkę. Niewiele tego ale zawsze do przodu.
-godło na rufie ;)
-zamontowane stępki przeciwprzechyłowe
-napęd okrętu




Pomyślałem, że zacznę "architekturę" pokładową od najdrobniejszych rzeczy.
Raz: by iść od rufy ku dziobowi (tak sobie wymyśliłem ;P )
Dwa: by nie zniechęcić się na koniec do drobnicy
Trzy: by duże powierzchnie( czyt:pokłady,nadbudówki) nie kurzyły się i nie płowiał na nich kolor
Same nadbudówki będą potem bułką z masłem ;)
Ok, to do zobaczenia nie za szybko myślę ^^
Pozdrawiam


P.s - BARDZO proszę o kontakt/wpis , kogoś kto korzysta z Photobucket
Mam problem,bo w dziwny sposób całe okno w albumie, jakby ktoś kopnął na lewą stronę i po uploadzie zdjęć , nie widzę lewej kolumny prawie :/ Nie ma dostępu do tego małego okienka gdzie zaznacza się dane zdjęcie do generowania linków itp. Dobrze że widzę chociaż linki do wstawiania, ale też nie od samego początku ;) Ale jakoś idzie to skopiować
System mam nowy, w photobuckecie nic nie mieszałem,więc o co kaman??
-----przepraszam moderatorów za dygresję -----

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
18-06-12 22:30  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Chyba miałem ten sam problem z Photobucketem . Wszystko powróciło do normy jak zmieniłem przeglądarkę. Przeszedłem z Explorera na Mozillę.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
03-07-12 15:43  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej!
Czas na mini aktualizację.
Urlopik się skończył, mniej czasu na produkcję, do tego drobnica, upał nieznośny, nie sprzyja to szybkim postępom. Tyle co udało mi się wydłubać prezentuję poniżej:
- reling na dolnym pokładzie
- niemal kompletna rufa( bez uzbrojenia)
- polery, półkluzy i jakieś włazy tu i uwdzie

Zdjęcia w mega makro uwidaczniają jakość klejenia, ale człowiek cały czas się stara. I tak nie jest tragicznie myślę ;)
To tyle. Teraz zabieram się za kolejne seryjne detale - bombki głębinowe a potem inne mnogie rzeczy jakie pozostały
Do zobaczenia
Pozdrawiam



--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
09-07-12 19:51  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej. Dziś nic co by aktualizowało jakoś drastycznie relację, ale mam za to pytanie. Otrzymałem te oto "ulepszacze" modelarskie, aczkolwiek nie wiem jak z tego "lasera" wykonać trap :/

CZY - należy wyciąć stopnie i boki trapów i złożyć to w ten sposób,żeby stopnie były między tymi owalnymi otworami?
CZY - nie wycina się tego, a poprostu składa i jakoś skleja?

PRZEPRASZAM, za może głupie pytanie ale to mój 1 kontakt z laserowymi trapami etc

Jak już to rozgryzę, to zaczynam nadbudówkę rufową :D Wreszcie jakieś konkrety :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
09-07-12 21:50  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja bym nie wycinał. Boczki bym zagiął a stopnie przekręcił tak by były poziomo. Jest tylko jedna sprawa dla mnie niezbyt jasna: - czy boczki zagiąć do góry czy do dołu?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-07-12 22:28  Odp: [R] Orp Piorun (MM 2001)....czyli pieruńsko dobry okręt
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że kadłub jest super zarówno jeśli chodzi o wykonanie i projekt.

Co do tych trapów to nie wiem jak to by się robiło z laserów, ale ja przy fototrawkach(identyczny kształt) robię tak:

Najpierw podłużnice za pomocą pęsety zaginam w kąt 90 stopni, a następnie każdy stopień zaginam pod kątem jaki jest na końcach podłużnic i gotowe zajmuje mi to jakieś 5 minut. Ale w Twoim przypadku bez kleju się nie obejdzie, a te owalne otwory to taka "ozdóbka" niby otwory ulgowe.

W Ise mam taką klatkę schodową do zrobienia i też musiałem to ugryźć.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024