FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-06-12 07:52  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Borowy: bardzo dobra metoda mocowania olinowania! Dokładnie tak samo robię na ASKOLDzie. Polecam wszystkim!
Andrzej

 
04-06-12 19:40  Odp: [R]
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Wstawiam fotki tego co udało mi się zrobić w wolnym czasie - którego ostatnio za chiny nie mogę znaleźć na klejenie :(


Spasowanie wyśmienite. Piorun to mój 1 kontakt z "nową erą" modeli. Muszę się nauczyć że modele są teraz idealnie niemal projektowane. Błąd rzędu 0,3mm zemściłby się na mnie - chodzi o podklejenie pokładu. W przepisie Pana Mistewicza jest, że nakleić na 1mm. Wszelkie moje pomiary wskazują że powinien to być karton/tektura DO 1mm. Ja dałem 0.8.I jakoś udało mi się pokryć burty by zeszły się z pokładem.
To tyle.
Teraz zabieram się za nowość dla mnie , której się boję ciut - klejenie dna na styk z burtami ;)
Pozdrawiam
P.s - BOROWY mógłbyś mi zrobić fotki oklejonego dna rufy? Bardzo bym o to prosił :)

--

Post zmieniony (04-06-12 19:43)

 
04-06-12 21:37  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja sie troszke przyczepię o retusz, bo chyba troszkę sobie go odpuściłeś, głównie przy bulajach.Teraz to ciężko chyba będzie nadrobić bo są podklejone. A dna nie masz sie co obawiać , 5x przymierz i będzie ok :)
Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
04-06-12 21:47  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Oj,tu się nie zgodzę,bo retuszuję wszystko i to przed sklejeniem/naklejeniem.
Bulaje były retuszowane,ale gdzie niegdzie papier się postrzepił czy coś i wygląda jakby nie było. Kolory do retuszu mam.4 odcienie szarego,czerń,czerwień,zieleń,etc ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
04-06-12 22:46  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hej hej, też jestem w trakcie klejenia Piorunka.
Model super spasowanyy , fajnie że też go wybrałeś/
Ja narazie poprzestałem na nadbudówce.
Czy arkusze imregnowałeś czymś??
Zapraszam do mojej relacji :)

 
04-06-12 23:15  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Tak,arkusze gruntowałem lakierem akrylowym w sprayu. 2warstwy. No gonić Cię nie będę, bo zawodów na czas nie poleca się modelarzom ;) aczkolwiek deptał po piętach, tak ;-)
pozdro

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
04-06-12 23:43  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

W żadnym wypadku nie namawiam do gonitwy, klej sobie powolutku i byle dokładnie,
ja narazie od 2 miesięcy mam postój , brak weny i czasu, remonty w domu itp więc warunków nie ma narazie.

 
05-06-12 00:26  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Cześć,

O ile dobrze pamiętam, w projektach Pawła trzeba faktycznie doklejać do 1mm, nie na 1mm. Na szczęście przy jego projektach jest to sprawa do wyprostowania bez żadnych problemów.

Mam małe pytanie :) Wspominasz, że chciałbyś kleić dno na tyk z burtami, widzę też że wkleiłeś długie czerwone sklejki na rzeczonym styku wzdłuż burt. Nie ma ich jednak w części rufowej. Jak chcesz uzyskać gładki styk burt z dnem w tej części? Ja w Saumarezie rozwiązałem to doklejając odpowiednio wyprofilowany i oszlifowany kawałek kserokopii podłużnicy tak by móc o wystający karton oprzeć naklejany element po czym jeszcze, na wzór męczenia łączeń kadłubów samolotów, gładziłem łącze stalowym grubym drutem...Wyszło tak sobie, ale lepszej metody jeszcze nie mam:)

Pozdrawiam!!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
05-06-12 09:29  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Jak zrobię rufę? Hm,sam nie wiem jeszcze,ale zrobiłem jak było w opisie pana Pawła,by na rufie tego paska czerwonego nie dawać - poza tym jest to na rysunku.
Sądzę że będzie to gimnastyka papieru ale jakoś to pójdzie :-) Jak coś będe dokładał jakieś podposzycie czy coś.

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
05-06-12 12:09  Odp: [R] "Wiosenne przesilenie" czyli kolejny (ORP) Piorun z nieba.... (1:200,MM 2001)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Chcesz-masz :). Ja zrobiłem w ten sposób. Miałem ułatwione zadanie bo szkielet wypełniałem oazisem (pianką do kwiatów). Ale gdybym jej nie stosował to ostatni element poszycia bym przyklejał na styk do burt.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024