FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-05-12 13:45  [R/G] Monitor Gdański "Warszawa", 1:100 Super Model by Sony
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam Wszystkich :)
Chciałbym Wam przedstawić budowę modelu monitora rzecznego "Warszawa"

Zabrałem się za jego budowę tydzień temu. Wbrew pozorom, model wcale do najprostszych nie należy. A po za tym, sam przysporzyłem sobie dodatkowej roboty waloryzując model - w standardzie pewnie bym go już skończył ;)
Na początek przydałaby się okładeczka, niestety już ją pociąłem, więc nie będzie ( a miałem cyknąć fotkę przed budową... )


Model jest malowany, ponieważ postanowiłem dorobić troszkę elementów, a po za tym, na czymś muszę nauczyć się malować modele ( a najlepiej nauczyć się malując modele... )

Kilka uwag:
-> model ma kilka błędów ( których nie udokumentowałem niestety... ) np - za duży szkielet
-> kilka błędów sam popełniłem...
-> malowanie to Pactry --> insignia red oraz russia dark gray ( wybrałem kolorki najbliższe wycinance, nie wnikam, czy rzeczywisty monitor był tak pomalowany )

Nie jestem do końca zadowolony z osiągniętego efektu, ale na więcej brakuje mi doświadczenia niestety... Na pocieszenie postawiłem sobie drugi monitorek przed nosem ( sklejony zaraz po wydaniu... - chyba nie muszę mówić jak wygląda... )

Następna aktualizacja po niedzieli...

A na zakończenie moi wierni towarzysze. Zawsze kiedy kleję, pilnują abym miał spokój... No i lubią jak robię im fotki...


--

Post zmieniony (29-05-12 13:48)

 
18-05-12 16:56  Odp: [R] Monitor Gdański "Warszawa", 1:100 Super Model by Sony
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Całkiem fajnie wychodzi Ci ten monitorek. Najbardziej podobają mi sie szalupy. Jedyna uwaga to zbyt gruby drut na relingi. A ,,stoczniowców" masz sympatycznych. Ostatnie dwa zdjęcia są świetne.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-05-12 18:16  Odp: [R] Monitor Gdański "Warszawa", 1:100 Super Model by Sony
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajny. Rzeczywiście szalupy bardzo rzeczywiste. Pzdr

 
18-05-12 21:14  Odp: [R] Monitor Gdański "Warszawa", 1:100 Super Model by Sony
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
A mnie interesują światła nawigacyjne. Na razie widze że tło wokół lampy jest białe. Będziesz to malował na kolor czarny? O białym kolorze tła nigdy nie słyszałem...a może coś przeoczyłem :).

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
18-05-12 21:57  Odp: [R] Monitor Gdański "Warszawa", 1:100 Super Model by Sony
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam


Od jakiegoś tygodnie ten model do mnie woła z szafeczki, ale mu tłumacze że za dużo rozgrzebanych mam innych nie mogę... i masz relacja i jest od kogo ściągać:) No i chyba nie wytrzymam i zrobię mini (1:400) konkurencje :) Ino linowód sobie zrobię :) To i odrazu zapytam czy wielka była owa różnica w szkielecie ?

A szalupy to przyznaj photoshop ?:) rewelacja :)


Pozdrawiam
Jacek

 
18-05-12 22:35  Odp: [R] Monitor Gdański "Warszawa", 1:100 Super Model by Sony
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Miło wspominam ten model, nie pamietam, zeby szkielet był za duży, jedynie łódki jakoś dziwnie sie kleiły.
Troche dziwnie wyglądają działa- jakby za cienkie...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-05-12 22:57  Odp: [R] Monitor Gdański "Warszawa", 1:100 Super Model by Sony
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam ;-) Już odpowiadam na pytania :

Borowy
Mnie także ten reling wydaję się za gruby, dlatego zostanie zastąpiony cieńszym. Przy okazji podniosę cały reling o ok 4mm, gdyż teraz jest za niski ;-)

Szkutnik
Póki co mam pomalowany tylko kadłub i to co znajduje się na nim ;-) Wszelkie inne drobiazgi będę malował jak już będę miał gotowe wszystkie elementy ( generalnie to tylko maszt został i kilka malutkich duperelków :) )

Jkorjat
Szkielecik wyszedł mi ciut za duży na lewej burcie od "śródokręcia"? do dziobu ( ok 0,1-1mm ) zarówno teraz jak i w pierwszej "warszawie"
Model jest w 100 % sklejalny w standardzie ;-)

Korsarz
Szkielecik - jak wyżej ( być może ja coś spaprałem, ale w pierwszej warszawce miałem to samo, tylko w tedy myślałem, że to moja wina ;) )
Lufy dział zostaną po niedzieli wymienione na grubsze ;-)
Muszę przyznać, że z szalupami było trochę zabawy nim złożyłem je jak należy, ale się udało ;-)

Samo wykonanie szalup zajęło mi ok 6-7 godzin. Bawiłem się przy tym świetnie ;) Polecam wszystkim - w brew pozorom, nie jest trudno wykonać imitację deseczek ;)
Dziękuję Wam za odzew :) Zapraszam do dalszego komentowania i podsyłania propozycji. Póki nie poskładam modelu do kupy, to zawsze można coś poprawić/dorobić, więc będę wdzięczny za wszelkie dalsze uwagi ;-)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
29-05-12 13:45  Odp: [R/G] Monitor Gdański
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam Wszystkich w kolejnej aktualizacji, która zostanie zakończona galerią ;-)
Jak obiecałem, tak zrobiłem - reling na nadbudówce został poprawiony, lufy dział również ;-)
Oto dowody z miejsca zbrodni...


Przedstawiam kilka zbliżeń na niektóre elementy:


GALERIA



Kilka uwag:
- Model jest sklejalny w 100% w standardzie
- pokład składa się z dwóch części, obie mają różny odcień deseczek, ale aż tak się to nie odznacza na gotowym modelu.
- na zdjęciach dno monitorka jest dziwnie różowe, w rzeczywistości jest to kolor "insignia red" z Pactry
- nie jestem do końca zadowolony z olinowania, reling też idealny nie jest...
- koło ratunkowe na nadbudówce - pomalowane równo, tylko krzywo mi się przykleiło, a teraz boję się je odrywać, aby nie uszkodzić relingu, więc już tak zostanie...
= Generalnie z modelu jestem średnio zadowolony, wiem, że mogło być lepiej. Zastanawiam się jeszcze nad częściowym zakryciem szalup materiałem oraz dodaniem kilku beczek na pokładzie ;-) Co o tym Myślicie ?

Przedstawiam także kilka fotek porównawczych z drugą"warszawką", którą skleiłem w 2004 roku.


A na koniec pragnę zaprosić Was do kolejnej relacji, tym razem z budowy pojazdu gąsienicowego, która ruszy na dniach ;-)

--

Post zmieniony (29-05-12 13:47)

 
29-05-12 14:02  Odp: [R/G] Monitor Gdański "Warszawa", 1:100 Super Model by Sony
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

"- Jest progress, proszę Państwa, jest progress. Ale to zawsze był fajter..." [W. Szaranowicz]

 
29-05-12 14:34  Odp: [R/G] Monitor Gdański "Warszawa", 1:100 Super Model by Sony
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zdjęcia porównawcze robią wrażenie :-)
Fajny model. Zacząłem go kiedyś, ale się zniechęciłem tą różnicą kolorów pokładu i tylnej części poszycia dna. Z czego są linki? Jeśli z żyłki, to można by spróbować naciągnąć na ciepło.

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024