FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-07-12 11:10  Odp: [R] HMS Saumarez WAK 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Szoferka" wyszła świetnie. A o dziobową nadbudówkę nie masz co się bać przy Twoim wykonaniu modelu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-10-12 23:46  Odp: [R] HMS Saumarez WAK 1:200
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Heja,

Pora odgrzebać temat, aż dziw że już kwartał minął od ostatniej aktualizacji.... Model ma się dobrze, chyba... Działam przy nim dalej, w tempie doprawdy ślimaczym. Niedawna premiera Borderlands 2 wcale mi też tego nie ułatwiła ;)

Niewiele zrobiłem, zresztą generalnie skaczę od jednego elementu do drugiego bez jakiejś skonkretyzowanej koncepcji. Trochę dał mi w kość komin, gdzie za Chiny Ludowe nie mogłem skleić prawidłowo podstawy. Pewnie skopałem coś przy kształtowaniu ale nie mogłem najniższej oklejki zamknąć na wrędze, i to mimo szlifowania. Z resztą problemu nie było.



Jak widzicie robię też pierwszepodchody do naciągów, jednak póki co efekty mnie nie satysfakcjonują. Mam odpowiedni materiał (żyłka polipropylenowa 0,05) ale z techniką są jeszcze problemy a i glut się jej nie ima.

Pozdrawiam w nadziei, że kolejną aktualkę zrobię cokolwiek szybciej :)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
22-10-12 13:40  Odp: [R] HMS Saumarez WAK 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie ma co chwalić, można tylko podziwiać. Czekam na c.d.

 
27-09-14 00:59  Odp: [R] HMS Saumarez WAK 1:200
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

[quote author=Sprudin link=topic=10706.msg126112#msg126112 date=1350855929]
Pozdrawiam w nadziei, że kolejną aktualkę zrobię cokolwiek szybciej :)
:D :D :D

No cóż, ekhem, no czołem Robaczki!!! :D :D :D

Słowo się rzekło, kobyłka u płota jak to mówią. Daaawno mnie tutaj nie było, oj daawno. Co tu dużo mówić, model przez te dwa lata stał, zupełnie do niego nie miałem serca. Coś tam się co jakiś czas ruszało, ale bez większych ekscesów, tym bardziej, że jak szybko przychodziła mi ochota na popracowanie nad nim tak równie szybko odchodziła. Co niektórzy malkontenci ;) ale i nie tylko na tyle mnie zmotywowali, że wreeeszcie coś w temacie ruszyłem.

Jaki koń...tfu! model jest, każdy widzi. Przeżył niemało, przyjął na siebie również niemało, co powoduje, że sam w sobie stanowi obecnie swoiste połączenie tony kurzu, błędów, różnych odcieni szarości, błędów, odstających burt (pofalowały się z wiekiem :D ), błędów, pourywanych drutów i tak dalej, nie wspominając o jakże urokliwym żółtym kominie. A, no i błędów. W ciągu tych bez mała dwóch lat pogubiłem część zrobionych już podzespołów, inne popsułem, jeszcze inne zwyczajnie trafił szlag w transporcie. Mimo to coś tam powolutku działam dalej, wprawdzie bez pomysłu i konkretnego planu ale co tam :) Liczę na to, że a nuż widelec przed końcem dekady będę miał na półce choć jeden ukończony okręt. Jako tako ale ukończony :)

Koniec biadolenia, kilka fotek. Wziąłem się za drobiazgi, w sam raz by paluchy trochę rozruszać. Nie jestem wprawdzie jak Ceva, co to dla rozruszania paluchów walnął medalowy model :D ale coś tam się niby rusza. Pożyjemy zobaczymy.


Na ostatnim zdjęciu osławiony żółty komin... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

W nadziei, że nie będziecie dwóch lat czekać na aktualkę pozdrawiam :)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
27-09-14 04:35  Odp: [R] HMS Saumarez WAK 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajnie że wracasz z tematem. Wytrwałości.
Pzdr

 
27-09-14 10:38  Odp: [R] HMS Saumarez WAK 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wyczekał się Saumarez ale się doczekał. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-10-14 23:12  Odp: [R] HMS Saumarez WAK 1:200
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Cześć,
Niedziela wieczór, poniedziałkowa deprecha wychyla się już zza rogu. Trza se nastrój poprawić aktualką :)
Pomęczyłem trochę dziób, pokleiłem fumatory (chyba), niemogąc znaleźć cz. 44 posłużyłem się "zapasowymi" bombami głębinowymi które po odchudzeniu stały się polerami ;) Obecnie wyposażam dziobową nadbudówkę w pierdyliard pudełek, szafek, bębnów i innych takich. We łbie się kręci od tego wszystkiego... :D



Jak tak dalej pójdzie chyba nawet go skończę... Ciekawe kto się bardziej zdziwi. Ja, czy Wy....

Pozdrawiam

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
13-10-14 00:20  Odp: [R] HMS Saumarez WAK 1:200
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Brydzień :mrgreen:

Poniedziałkowa deprecha znów w natarciu ;) Profilaktycznie więc szybki update, żeby nie było za nudno.



Jak widać zeszły tydzień minął pod znakiem pudełek. Uporałem się też z relingami części dziobowej, pozostaje doposażyć tą część okrętu w gotowe już podzespoły i przechodzimy na rufę. Co do jakości wykonania samych relingów, cóż...pierwsze koty za relingi ;)

Pozdrawiam

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
13-10-14 11:19  Odp: [R] HMS Saumarez WAK 1:200
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

"O Jezus Maria" - jak zakrzykiwał klasyk w meczu z Anglikami:-)
Sprudinowski wrócił do klejenia:-) A to oznacza, że dobrze się dzieje z resztą jego życia:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-11-14 00:21  Odp: [R] HMS Saumarez WAK 1:200
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Cześć,

Coś tam się w warsztacie rusza, choć bez większych przełomów. Pudełkolandia tyle o ile ogarnięta, prace systematycznie posuwają się naprzód, a w zasadzie na rufę. Równie systematycznie uszkadzam to co wcześniej zbudowałem... ;)




Pozdrawiam i do następnego.

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024