FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-05-12 19:43  [Pytanie] Halifax MM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Drogie Koleżanki i drodzy Koledzy! :)

Czy ktoś z Was dłubie po cichu przy ostatnim Małym Modelarzu z modelem samolotu Halifax? Przyznać się proszę :)

Od tygodnia buduję sobie w spokoju Halifaxa. Nie będe wspominał o problemach z pasowaniem wręg szkieletu bo to akurat mozna sobie naprawić bez problemu. Natomiast zacząłem oklejać szkielet od segmentu K12, czyli pierwszego za kabiną pilotów i, pomimo ciężkich prac szlifierskich brakuje mi 6mm do zamknięcia oklejki K12 na spodzie kadłuba.

No kurcze, czy to ja czegoś nie umiem zrobić, czy te owijki kompletnie nie pasują do wręg? Już nie ma mozliwości szlifowania dalej wręg bez ingerencji w kształt kadłuba. Pewnie, że można od spodu uzupełnić paskiem w odpowiednim kolorze, ale jeżeli tak będzie na całej długości modelu to ja dziękuję!!

Też macie problemy z pasowaniem owijek segmentów?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-05-12 20:25  Odp: [Pytanie] Halifax MM
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Myślę , że umiejętności Ci nie brak :) Spójrz na to .

 
12-05-12 20:26  Odp: [Pytanie] Halifax MM
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

no ja kleję sobie go ale teraz prace od jakiegoś czasu stoją :P jak coś to sobie obczaj u mnie w relacji. A z tym problemem co u ciebie wystąpił to jak przykładałem u siebie poszycie to całkiem spoko było, brakowało jakieś 2 mm ale mam to do doszlifowania

 
12-05-12 21:55  Odp: [Pytanie] Halifax MM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

@scorpios: właśnie mam dokładnie to samo co w tej relacji. Przymierzyłem dopiero pierwszą oklejkę i wygląda to dokładnie tak, jak u autorki wątku, który linkowałeś. Tragedia...Na prawdę tragedia. Doczytałem, że trzeba mocno szlifować na wręgach kabiny a tam prawie nie ma z czego szlifować. Chyba sobie odpuszczę tego paszczura. Jest wiele lepszych modeli którym warto poświęcać czas. Szkoda czasu na łatanie, malowanie i kombinowanie. Może ktoś, kiedyś wyda Halifaxa porządnie i wtedy skusze się na niego. A tym czasem odechciało mi się Titanica z Małego Modelarza.

@Wojtek: No da się to wyprowadzić tak by pasowało, ale trzeba mocno zeszlifować elementy szkieletu. Do tego stopnia, że miejscami trzeba będzie zmienić kształt kadłuba w przekroju podłużnym. Na wręgach kabiny jest tak mało kartonu, że wszelkie mocniejsze szlifowanie zaowocuje odkształceniami elementu. Przez ten czas, który poświęciłem na doszlifowanie wręg (wręgów? - poprawcie jeśli źle odmieniam) dla oklejki K12, zrobiłbym prawie cały układ jezdny do drugiego modelu który buduję, a od którego chciałem odpocząć poprzez Halifax. :)

Chyba jednak zacznę coś od Hal'a. Tam przynajmniej części pasują co do dziesiątej milimetra. :)

Dzięki panowie za pomoc
--
A tak w ogóle, to muszę dodać, że osobiście czuję się oszukany przez redakcję Małego Modelarza. Dopiero teraz zauważyłem, że zdjęcia z budowy zamieszczone na ich stronie wykonane są w taki sposób, by nie było widać żadnych niedoróbek. Fragmenty kadłuba pokazane są bez wklejonego szkieletu, Szkielet z kolei bez naklejonych elementów oklejających. A jak już pokazana jest całość, to niektórych elementów szkieletu nie ma, są celowo wyjęte (między innymi właśnie w tym miejscu, o którym piszę powyżej, oklejonej kabiny w ogóle nie pokazali). Moim zdaniem redakcja wiedziała o bublu, który wypuszczają. Jeżeli tak faktycznie było, to ktoś wprowadzał celowo w błąd potencjalnych nabywców. Czy w dzisiejszych czasach na prawdę tak ciężko jest wydać w miarę dobrze spasowany model? Jeżeli redakcja nie wyrabia z wydawaniem kolejnych modeli i potrzebują więcej czasu to niech przestaną numerować roczniki i wydają mniej a lepiej. Gdybym ja zaczął swoją przygodę z modelarstwem na takim modelu, to pewnie nic więcej bym nie skleił. Mam wrażenie, że mijają lata a Mały Modelarz jaki był, taki jest. W erze kreślenia ręcznego jeszcze dawało się to przełknąć, ale dziś to kopanie sobie grobu. Ja też uczyłem się na Małym Modelarzu, zaczynałem na początku lat dziewięćdziesiątych i nawet wtedy nie przypominam sobie tak skopanego samolotu. Zgodzicie się ze mną?

Post zmieniony (12-05-12 22:29)

 
12-05-12 22:40  Odp: [Pytanie] Halifax MM
skom25   

Mnie też zdziwiły podczas przęglądania sąsiedniego forum takie problemy, to już nie jest mały błąd projektowy, to jakaś jedna wielka niedoróbka! Już nie wspominając o poprzednim MM z Mosquito gdzie jak kupiłem wycinankę byłem zachwycony, później przejrzałem relacje itd i zapał poszybował w dół (wręgi dużo za duże, tu coś nie pasuje, tam coś się nie zgadza, duże skrzydło montowane na centymetrowym kawałku tektury, już nie wspominając o kolorach wnętrza...). Ogólnie kicha, jestem zawiedziony mosquito które leży niepocięte w szafie(szkoda nerwów) a teraz halifaxem którego planowałem kupić jak stanieje ale najwyraźniej nie warto, szkoda....

 
12-05-12 23:03  Odp: [Pytanie] Halifax MM
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A nie mogliście wcześniej o tym napisać? Tylko jak połowa nakładu się rozeszła? Model pójdzie na podklejenie powierzchni w innych modelach. A w sumie za takie g**** powinno się autora pociągnąć po sądach. Już najwyższa pora zrobić z tym porządek. Po prostu złodzieje, w biały dzień potrafią ograbić człowieka.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
13-05-12 01:02  Odp: [Pytanie] Halifax MM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

dopiero dziś napisałem, bo dziś kończyłem szkielet wraz z wypełnieniem kabiny i zabrałem się za mierzenie oklejek kolejnych segmentów. Jutro sprawdzę jak to wygląda na wysokości kabiny, przymierzę jeszcze kilka oklejek i dam znać co z tym można zrobić. Natomiast w linkowanej wyżej relacji możecie dowiedzieć się ile jest baboli na oklejkach szkieletu, na wewnętrznej części poszycia, nawet fotel pilota jest źle rozrysowany. Jest to co prawda szczegół, ale świadczy o tym, że praktycznie przy każdym elemencie trzeba coś poprawiać.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
13-05-12 08:55  Odp: [Pytanie] Halifax MM
skom25   

Ja nie mogłem napisać bo pare dni temu wpadłem na tamtą relację, pomyślałbym że to sklejający jest jakiś niemrawy ale patrząc na doświadczenie tamtej Pani na usta rzuca się:
"jak ona nie skleiła to nie sklei nikt".
Szkoda bo opracowanie samo w sobie (pomijając wszystkie babole) całkiem fajne....

 
13-05-12 09:29  Odp: [Pytanie] Halifax MM
Marek   

Ale mnie załamaliście :) ja zacząłem przygodę kartonową od halifaxa a tu taka kicha się szykuje. Nie sklejam jeszcze poszycia ale bo problemach przy wręgach i wnętrzu wierzę że poszycie też jest do bani. W niektórych miejscach są braki rzędu kilku milimetrów przy małych elementach a co dopiero mówić o poszyciu. Możecie powiedzieć które wydania są godne sklejania? MM chyba sobie odpuszczę..

--

 
13-05-12 10:17  Odp: [Pytanie] Halifax MM
skom25   

Możesz spróbować z aktualnie dostępną Kartonową Kolekcją (ale się uparłem:D) z samolotem Me (Bf) 109 F-4. Jest to przemalowany i lekko pobrudzony już stary i sprawdzony projekt Pana Mistewicza (stary nie znaczy zły).Taka lekko podrasowana wersja modelu który jest polecany na sam początek. Sam właśnie powoli przy nim coś robię, sklejalność 100% (sam skleiłem ten samolot z MM w wersji G2 jak swój pierwszy)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024