FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
12-08-12 14:10  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Te otwory na karabiny w skrzydłach można poprawić. Krawędzie otworów trzeba delikatnie nasączyć SG, tylko uważnie, żeby nie zrobić plam na poszyciu. Cyjanoakryl usztywni papier i wtedy ostrą końcówka skalpela wyrównasz otwory.

--
Pozdrawiam!

 
12-08-12 20:35  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Co do otworów to można również poprawić za pomocą kleju typu BCG. Bezpieczniejszy od SG bo nie zostawia plam na około. Nasączyć krawędzie i jak odrobię zmiękną uformować za pomocą np patyczka lub igły.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
12-08-12 21:13  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Te otwory juz są po dwukrotnym potraktowaniu bcg i nie pomaga:/

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
13-08-12 13:49  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
SeniorElCid 



 - 1

Jak na moje oko i co prawda niewielkie ale doświadczenie to lepszy będzie SG i drobny papier ścierny na wykałaczce. Delikatnie szlifujemy otwory, do uzyskania odpowiedniego efektu. Na koniec retusz i gotowe.
BCG zbyt rozmiękcza papier a próba formowania tylko pogarsza sprawę

--

 
14-08-12 20:57  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Wiatrochron się jeszcze wyczyści z tych cicików, tego normalnie nie widać... mi bardziej przeszkadza to jak przykleiłem go do kadłuba. Ogólnie pasuje ale są delikatne szparki, które zalałem cyjanoakrylem i tak się świeci.
Otwory też spróbuje wyrównać, aczkolwiek już dwukrotnie próbowałem z BCG i nie da rady... z daleka też tak źle to nie wygląda jak w makro.

Dziś nogi kónia:

I ty pytanie mam: Jak pomalować koła? tzn jak zrobić na oponie biały pas po boku?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
15-08-12 15:26  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

No i koła się zrobiły, nie wszyły perfekcyjnie bo sam autor tego modelu (czyli ja) nie jest perfekcyjny, nie mówiąc o perfekcyjnych projektantach i projekcie, które są nad wyraz perfekcyjne



Teraz kolej na klapy....

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
15-08-12 15:38  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A cóż Ty chcesz od tych kółek, dobre są.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-08-12 20:26  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Faktycznie brzydkie te kółka.
Oczywiście nie Twoje tylko że jako prawdziwe w samolocie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
16-08-12 13:17  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Dzięki!

Dziś odcinek pt pokrywy podwozia


I całość


--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
16-08-12 15:42  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
rysiu62   

A czy klapy podwozia nie powinny być ,, zawarte,, ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024