FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-05-12 08:43  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Poczekaj na maszcik z mikrożagielkami, to dopiero będzie rasowe!

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
08-05-12 09:24  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dlaczego powoli zaczynam rozumieć Twój podpis?
Ano dlatego że jestem jednym z tych:
Nabożnego Modelarstwa preferowanego tutaj przez Przenajświetszych Poważnych Modelarzy nadaje.
To najprawdopodobniej CÓŚ, co poza wyobraźnię umysłów ścisłych technicznie wykracza i do Świętego Oburzenia może zachęcić.

No może nie do końca bo oburzenia we mnie nie wzbudza to co robisz. Raczej pozwala spojrzeć na nasze hobby z innej strony, troszkę mniej świętej i poważnej ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
08-05-12 09:43  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

"pozwala spojrzeć na nasze hobby z innej strony, troszkę mniej świętej i poważnej ..." - dokładnie tak też uważam!
Bez odrobiny dystansu do naszej pasji wkrótce zaczęlibyśmy się zabijać o kształt i położenie każdej śrubki, a przecież powinno nam to dawać radość i satysfakcję z własnej pracy, nie z pognębienia każdego myślącego inaczej niż "jedynie słuszna prawda" nakazuje...
Andrzej

 
09-05-12 08:26  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Idąc za radę Tendra z Mikroforum zrobiłam pokrętła na instalacji rurowej - tyle że użyłam nie kółeczek wyciętych igłą, a jakichś takich... okrągłych, perforowanych... pozostałych mi po budowie Viribuska.

Zrobiłam ich w sumie 8 - 6 (2x3) w okolicach komór/cystern na pokładzie, 1 na wylocie całej instalacji, 1 w okolicach jej wejścia w pokład.
Z pacynką dla porównania wyglądają o tak:

Ustawiłam je pokrętłami do góry, bo uznałam, że w ten sposób pacynce najłatwiej byłoby nimi kręcić.
Tak w ogóle, to dzięki temu, że Tender użył w poście dziwnego słowa "manifoldy", wyguglałam sobie wygląd podobnych instalacji :)

Potem bawiłam się wyposażaniem Szeksny. Powstała sterówka, reszta relingów, kabestany, nawiewniki (ustawione śmiesznie, wylotami w kierunku rufy). Z patyczków posklejałam coś, co wygląda jak kratka do hodowli pnących baobabów, a co może być stelażem pod tent:


Maszcik wytoczyłam, ale jeszcze go nie osadziłam na stałe.


I stan prac po dzisiejszym poranku:



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-05-12 08:46  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

I kopytka.
W weekend zamierzam ulepić chatkę na kurzych łapkach.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-05-12 08:52  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A mi się nie podobają gabaryty tej kolumnady godne Akropolu... Wycinając tyle baobabów Rosjanie spowodowali znaczący wzrost współczynnika upustynnienia Afryki... To samo odnośnie konstrukcji rusztowania na pokładzie nadbudówki; chyba, że planowali przewóz piramid i ładunek miał sie na "tym" wspierać!

 
09-05-12 09:45  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Akurat kolumnada mnie się podoba, kratka pod pnące baobaby za to faktycznie jest wielka i ciężka.
Ale pierun w sumie wie, z czego oni ją sklecili...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-05-12 10:44  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Aha... w zamian za wyrąbane wolnostojące baobaby będą uprawiali odmianę pnącą...?!
:-)

 
09-05-12 10:56  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A kto tam Rosjan wie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
10-05-12 09:00  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dziś trochę podziubałam przy stateczku - jakieś głupoty pokładowe, pierwszy żagielek, reszta świetlików, hak holowniczy:


...ale generalnie to mi się nie chciało, więc wzięłam się za lepienie chatki na kurzych nóżkach.

Chatka powstała z dwuskładnikowej masy Tamiyi oraz kawałka tekturki. Użyte narzędzia: pęseta oraz igła. Założenie: chatka jest chatką Baby Jagi, lekko krzywą, kuśniętą oraz absolutnie nie trzymającą pionów i poziomów.

Tekturkowa podstawa chatki:


Masę podzieliłam na dwie części. Z jednej ulepiłam sześcianik, czyli samą chałupkę, drugą zostawiłam na dach:


Jest i dach... uformowany, jako i domek, w paluchach:


Formujemy okapy, igłą zaznaczamy drzwi i okienka:


Dachówki wyciskam zewnętrzną stroną ostrza pęsety:


Wytrasowane igłą deski:


Z patyczka o kwadratowym przekroju porobiłam szachulce, framugi etc. Z resztki masy dolepiłam komin (jeszcze bez okapu):


Pod tekturką dolepiłam kurze udka, wcisnęłam w nie kurze łapki:


Umocowałam całość na moim rzecznym korzeniu:


Chałupka nie jest jeszcze wykończona - nie ma wszystkich framug, progu startowego dla Baby Jagi, parapetów, kamiennej podmuróweczki, itd. Dolepię je jutro, jak masa ostatecznie stwardnieje. Ucywilizuję też oplatające chałupkę gałęzie - w tej chwili drzwi by się nie mogły otworzyć.


I wygląd całego obejścia:


Dojdzie płotek, muchomorki, kocur, i co mi tam jeszcze do łba strzeli.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024