FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-05-12 23:07  [relacja/free models/galeria]Sonic ,1:?
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Jeszcze przed ukończeniem cerkwi zacząłem sklejać nową figurkę. Po tym jak zobaczyłem ją to od razu wydrukowałem, zdjęcie modelu autora oraz opracowanie modelu to chyba najlepszy model figurki do darmowego pobrania w internecie. Na razie wykonałem głowę i od razu model dał mi do zrozumienia że do najprostszych nie należy, szczególnie uszy oraz "włosy" na których widać że troche je wymęczyłem(choć zastosowałem się do rad o zwolnieniu tempa). Jest to pierwszy model który impregnowałem caponem przed sklejeniem.








Przepraszam za jakość zdjęć, następnej części relacji na pewno będą lepsze.
A model można pobrać z te strony: http://nintendopapercraft.blogspot.com/2012/04/modern-sonic.html

Post zmieniony (10-06-12 15:07)

 
05-05-12 23:19  Odp: [relacja/free models]Sonic ,1:?
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Jakich wymiarów jest głowa?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
05-05-12 23:21  Odp: [relacja/free models]Sonic ,1:?
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Wysokość: ok 22 cm, szerokość: 14. Cały model ma mieć 43 cm wysokości.

 
05-05-12 23:26  Odp: [relacja/free models]Sonic ,1:?
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Fajny jeżyk będzie. Bardzo lubiłem tą gre i ostatnio nawet na komórce sobie w nią popykam.

--
pozdro.


 
29-05-12 22:02  Odp: [relacja/free models]Sonic ,1:?
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Dawno nie było aktualizacji a model praktycznie skończony. Została jeszcze podstawka. Podczas budowy okazało się że model nie jest tak prosty jak większość modeli z sieci. Przede wszystkim ciężka głowa oraz cienkie łączenia stosunkowo dużych dłoni, głowy butów do reszty ciała, zmusiły mnie do częstego korzystania z SG. Tutaj pojawiła się całkiem dobra metoda na utwardzanie i impregnacji modeli z sieci: model przed sklejeniem pomalowałem dokładnie caponem, dzięki czemu SG nie przebarwiał tuszu od drukarki, a łączył papier jak zawsze, poza tym capon nie przenikał przez cały papier, tworzył tylko wierzchnią warstwę dzięki czemu model mozna szlifować do woli, ścierając głównie warstwę utwardzoną przez capon. Jako że retuszowałem model pastelami, zobaczyłem, że z powierzchni pokrytej caponem można ścierać pastele, więc można przeszlifować warstwę caponu, zmalować wszystko pastelami, a potem zetrzeć nadmiar palcem. Oprócz tego model skleiłem praktycznie cały SG, a do butów jako balast wkleiłem sporo plasteliny.

 
29-05-12 22:54  Odp: [relacja/free models]Sonic ,1:?
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Wow :) Z mistrzem yodą prezentuje się bosko :) Gratuluje modelu :) to teraz At St z papieru 1:1 ?:)

Pozdrawiam
Jacek

 
29-05-12 23:01  Odp: [relacja/free models]Sonic ,1:?
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Zrobiłbym battle droida w 1:1, ale już moje miejsce w pokoju powoli się kończy...;)

Post zmieniony (30-05-12 08:47)

 
30-05-12 00:54  Odp: [relacja/free models]Sonic ,1:?
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

wybacz offtop ale widzę że zdecydowanie masz doświadczenie, wiec zapytam. Jaką figurkę jakąś prostą na star polecasz co by zaciągnąć i w tej materii sił spróbować ? widziałem ze jest lara, albo może jakaś manga panna ;)

 
30-05-12 07:04  Odp: [relacja/free models]Sonic ,1:?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wspaniały stwór Ci wyszedł. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024