FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-05-12 22:39  [R] HMS Vega, 1:200, WAK
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam wszystkich,
Za namową Mariaszka rozpoczynam relację z budowy Vegi, wydawnictwa WAK. Skala 1:200 jak wiadomo. Na temat samego okrętu nie będę się zanadto rozpisywał.
Budowę rozpocząłem ok roku temu. Przebiega powoli i z przerwami stąd Mariaszek ze swoją Vegą mnie już dawno przegonił :). Model skleja się bezproblemowo. Okrętowcem nie jestem, na pewno jest wiele dużo bardziej skomplikowanych niszczycieli jednak i tak ilość drobnicy w Vedze daje mi się we znaki. Poniżej zdjęcie pokazujące sam kadłub.



Postanowiłem na początku budowy zrobić przeszklone okna (o ile to dobre określenie) wraz z metalowymi bulajami. Trochę tu widać brak doświadczenia, bo bulaje zrobiłem raczej za grube i zacząłem je retuszować dopiero po przyklejeniu poszycia burt do kadłuba. To był błąd.
Pozostałe zdjęcia przedstawiają model z luźno ułożonymi gotowymi już elementami.







Jak widać zacząłem już gdzieniegdzie robić relingi. Jak na pierwszy raz wyszło jako tako, nie doceniałem wcześniej (oglądając relacje innych) jakie to trudne. Do relingów używam mosiężnych drutów o średnicach 0.3mm (pionowe) i 0.2mm (poziome). Całość przed malowaniem została w miarę dokładnie odtłuszczona bo farba wcześniej nie chciała trzymać.
Retusze robię farbami Pactry. Wcześniej stosowałem tempery ale nie nadają się one do metalowych elementów. Po jakimś czasie zwyczajnie się wykruszały.
Ogólnie muszę powiedzieć, że z retuszami mam największy problem. Widać to właśnie na relingach i na lufach dział. Mam nadzieje, że ta różnica kolorów zniknie po lepszym dobraniu kolorów i położeniu kolejnej warstwy.

Na chwilę obecną to wszystko co mogę pokazać :).
Miałem nadzieję zdążyć z Vegą na WSMK ale chyba się nie uda. Vegę wystawię nieukończoną.
Pozdrawiam

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 
02-05-12 18:06  Odp: [R] HMS Vega, 1:200, WAK
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

No wreszcie:). Elegancko. Mówiłem że będzie czysto. I niech to licho, jeśli nie jest. I równo jak ta lala (nie obrażając dam rzecz jasna:)). Retusz tak, jak mówisz - najsłabszy. Jak mi się uda dojechać do Wrocławia, to wezmę moje boskie vallejo i coś zamieszamy jak będziesz chciał:). Może coś się uda ciut lepiej uzyskać. Te kolory akurat kojarzę:).

Pozdrawiam

 
02-05-12 21:43  Odp: [R] HMS Vega, 1:200, WAK
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Modelik zapowiada się zacnie, nie wiem tylko czy to przekłamanie aparatu bo ja widze zielony retusz..
Pzdr

 
03-05-12 01:36  Odp: [R] HMS Vega, 1:200, WAK
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Macie rację. Retusz jest zbyt zielony. Początkowo myślałem, że użycie zwykłej zieleni dodanej w małej ilości do bieli da właściwy kolor ale myliłem się. Tymbardziej na innych powierzchniach niż papierowe. Zdjęcia to uwydatniają.
Mam zamiar skorzystać z rad Mariaszka, tzn. użyć konkretnych Vallejo.
O efektach na pewno poinformuję :)

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024