FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-04-12 16:45  [G] ISU 152 Modelik
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Siemka! Po trzy i pół miesięcznej pracy dzień w dzień :p ( z drobnymi wyjątkami :p) ukończyłem ruska! Ale nie było łatwo. Model zrobiony z drugiego egzemplarza wycinanki, na pierwszym poległem :| Bardzo uważać należy przy jarzmie armaty i i samej osłonie, nie wszystko tam pasuje jak należy. Gąsienica wykonana z pojedynczych ogniw zawartych w modelu - część 59f wystarczy podkleić na 1mm a nie na 1,5!
Wykonałem pełne wnętrze przedziału bojowego ale nie udało mi się wykonać w pełni otwieranych włazów więc wszystkie zalepiłem ;(
Zdjęcia jak zwykle przeciętne :p















Post zmieniony (05-05-18 11:15)

 
25-04-12 17:59  Odp: [G] ISU 152 Modelik 12/2005
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czysto i dokładnie. Gratuluję ukończenia. Szkoda tylko, że napracowałeś się przy wnętrzu, a potem musiałeś je zakleić.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-04-12 20:17  Odp: [G] ISU 152 Modelik 12/2005
Hator   

W standardzie i pięknie. :) Gąski robią wrażenie.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
25-04-12 21:50  Odp: [G] ISU 152 Modelik 12/2005
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam jestem nowy na forum.Sklejam modele od 1 roku, i na razie nie ma czego pokazać jak zrobię coś tak pięknego to na pewno pokaże.Mam małe pytanie bo nie znam się czy możesz podać kolor farbki którą retuszowałeś to ISU 125,ponieważ też zaczynam budować to działo z MM.

--
Taki sobie modelarz :)

 
26-04-12 06:26  Odp: [G] ISU 152 Modelik 12/2005
kainek 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ten model zrobiony jest z wycinanki Modelika wiec podawanie koloru gotowej farbki do wydania z MM mija jakby się z celem? ;)

 
26-04-12 07:50  Odp: [G] ISU 152 Modelik 12/2005
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Ładna konserwa.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
26-04-12 08:16  Odp: [G] ISU 152 Modelik 12/2005
kolejny_cichy   

@Ados777, małego modelarza teoretycznie można było retuszować mieszaniną farn żółtej i czarnej w składzie 1:4. Ale najprościej weź kawałek wycinanki i idź do sklepu modelarskiego i coś tam dobierz. Z tego co ja polecam (a złożyłem ten model właśnie z MM) to karton tam jest już słabiutki - czas robi swoje, więc albo maluj go po całości albo przedrukuj go na skanerodrukarce na zwykły blok techniczny.

pzdr
cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
26-04-12 16:18  Odp: [G] ISU 152 Modelik 12/2005
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Moje działo retuszowałem Pactrą A-30 i pasowała prawie idealnie ale nie wydaje mi się żeby do małego modelarza pasowała...

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
26-04-12 16:24  Odp: [G] ISU 152 Modelik 12/2005
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

dzięki za odpowiedź ale druk w isu z mm jest już wyblakły i retuszem bym nic nie zrobił ,chciałem całe działo pomalować na taki właśnie kolor.

--
Taki sobie modelarz :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024