FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
20-04-12 13:57  Odp: /Technika/ Płócienne pokrycie skrzydeł
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Napisałem, że płótno jest sztywne i napięte - miałem na myśli pokrycie gdy samolot jest statyczny /stoi na ziemi/. Ostoja, zamieściłęś zdjęcie i napisałeś, że na dolnej wklęsłej powierzchni profilu płótno jest wypukłe, w ostatnim tekscie piszesz. że rysunek jest błędny i na skutek nadciśnienia na dolnej powierzchni płótno między żebrami zapada się. Przepraszam ale jedno drugiemu przeczy. Reasumując wg Ciebie na górze się wypukla na dole zapada - w czasie lotu. Rysunek pochodzi z książki "Lotnictwo - mała encyklopedia" - Sz.Pilecki
.

 
20-04-12 14:09  Odp: /Technika/ Płócienne pokrycie skrzydeł
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mylisz dwa stany: na ziemi i w locie. A rysunek jest błędny.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-04-12 14:09  Odp: /Technika/ Płócienne pokrycie skrzydeł
ukp   

Ryszard,
jedno drugiemu nie przeczy. Pierwsze zdjęcie - samolot stoi w hangarze, na drugim leci. Ostoja, jak zwykle (stary wyga) :) ma rację.

ukp

--
Na razie pilny obserwator, ale relacja/galeria tuż, tuż

 
20-04-12 14:11  Odp: /Technika/ Płócienne pokrycie skrzydeł
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

"Reasumując wg Ciebie na górze się wypukla na dole zapada - w czasie lotu"
Dokladnie tak, a na odwrót jest gdy skrzydło jest w pozycji statycznej. Dla niektórych to może być dziwne. Wszystko opiera się o fizykę.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
20-04-12 14:33  Odp: /Technika/ Płócienne pokrycie skrzydeł
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo dziekuję za wyjaśnienia. Wszystko jasne !

 
20-04-12 14:48  Odp: /Technika/ Płócienne pokrycie skrzydeł
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie żebym się znał, ale na rysunku jest profil symetryczny, dwuwypukły, więc chyba ten rysunek nie jest błędny. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale skoro profil jest obustronnie wypukły, to jakież preferencje ma góra przed dołem? Zakładamy, że kąt natarcia = 0.

--


 
20-04-12 15:30  Odp: /Technika/ Płócienne pokrycie skrzydeł
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeżeli kąt natarcia 0 przy symetrycznym profilu to znaczy, że nie ma siły nośnej na skrzydle i samolot jest w pionowym nurkowaniu ale takiego stanu nie ma w praktyce, bo skrzydło zazwyczaj jest zaklinowane w kadłubie około +3 stopnie. W tym stanie bardzo szybko s-t przekroczyłby dopuszczalną prędkość lotu i rozpadłby się.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-04-12 17:59  Odp: /Technika/ Płócienne pokrycie skrzydeł
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

@OSTOJA - ok, ale chodziło raczej o sam rysunek i siły działające na poszycie. Nie chcę rozwijać dyskusji, bo to czyste teoryje są ;-) W praktyce podczas lotu dolne poszycie byłoby wklęsłe, a górne wypukłe i już.
Pozdrowionka

--


 
20-04-12 18:24  Odp: /Technika/ Płócienne pokrycie skrzydeł
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jedynie na stateczniku pionowym z profilem symetrycznym może być taki stan jak pokazano na rysunku i to nie zawsze bo samolot jednosilnikowy i wielosilnikowy jest tworem w locie niesymetrycznym, jedynie samolot dwusilnikowy PZL M20 MEWA i jego pierwowzór Seneca były symetryczne bo śmigła obracały się przeciwbieżnie ale wydawało mi się, że my dyskutujemy o pokryciu na skrzydłach. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-04-12 18:26  Odp: /Technika/ Płócienne pokrycie skrzydeł
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,właśnie oglądałem moje skrzydło Piperka jest na żebrach pokryte folią termokurczliwą ,góra płata jest wklęsła ,dolna wypukła, w locie jest odwrotnie jak pisze przedmówca,poza tym końcówki skrzydeł podczas lotu podnoszą się do góry,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (20-04-12 18:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024