FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-04-12 12:46  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam z kolejną, małą tym razem, aktualizacją,

Dzisiaj przedstawiam zdjęcia ukończonego hangaru załadunkowego. Docelowo miałem zrobić tylko zwykłe pudełko ale doszedłem do wniosku że wyglądałoby skąpo. Za radą znajomego dodałem więc wzmocnienia ścian hangaru a całkiem od siebie dodałem drzwi po dwa z każdej strony. Po zabudowaniu hangaru mało z tego wszystkiego będzie widać szczególnie dlatego że prawie całą przestrzeń zamierzam jeszcze zapełnić samolotami.

Na zdjęciach ścianki hangaru są lekko powichrowane. Jest to wina farby którą pokryłem ściany. Ale po wklejeniu w szkielet całkowicie się wyprostowały.

A oto zdjęcia:


Z góry przepraszam za reklamy. Jeśli ktoś wie jak z tego serwera wklejać zdjęcia bez reklam to byłbym wdzięczny za podpowiedź. (Bo podobno nie u wszystkich użytkowników Firefoxa wtyczka Adblok plus działa w tym przypadku).

Do zobaczenia w kolejnej aktualizacji.
Pozdrawiam,
Kuba

--

Post zmieniony (08-11-15 12:49)

 
03-04-12 14:38  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Kuba, Kamikawa nie miała hangarów, pisałem o tym w pierwszym poście ;-) To był frachtowiec przebudowany do transportu wodnosamolotów, ale tylko na pokładzie. Okręt miał normalne ładownie. Nie wiem czy były dzielone czy ciągłe, jak jest u Ciebie, trzeba by zapytac fachowców - wydaje się że nie, gdyż maszty dzwigów musiały mieć solidną podstawę.

Jakie zanurzenie przyjąłeś w projekcie tzn ile założyłeś dna do wysokości KLW ?

--

 
06-04-12 10:52  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dzięki za info. Więc nie będę po prostu wkładał tam samolotów;-). Przyjąłem zanurzenie 9 m więc 4,5 cm wychodzi. A co do ładowni to z tego co się orientowałem u pewnego "fachowca" (chociaż mogłem go też źle zrozumieć;-)) to ładownie mogły być ciągłe. Ale dopytam jeszcze. Jeśli się dowiem że jednak takie nie były to wstawię ścianki działowe w odpowiednie miejsca;-)

Pozdrawiam,
Kuba

 
09-04-12 10:07  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 



Post zmieniony (26-09-18 09:48)

 
09-04-12 11:50  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

kubeksus -> ambitny projekt. Trzymam kciuki i podziwiam postępujące prace.

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
19-04-12 10:49  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Dzisiaj przedstawiam zdjęcia surówki poszycia Kamikawy Maru. Nie starałem się kleić go czysto ponieważ i tak będzie on pokrywany szpachelką. Pokuszę się również o imitację pokrycia kawałkami blachy (uprzedzę pytanie: posiadam dość wyraźne zdjęcia jak takie pasy blachy biegły nad linia wodną. Pod linią wodną będę improwizował).

A oto zdjęcia:



Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (08-11-15 12:50)

 
19-05-12 11:37  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam ponownie,

Kolejna odsłona z budowy Kamikawy nadeszła. Stocznia pracuje pełną parą.
Po konsultacjach z Randarem ściąłem burty które były za wysokie i poprawiłem pokład dla wodnosamolotów który jest teraz równoległy do linii wody.

Pokład otrzymał też ryfle (nie wiem czy je miał bo na zdjęciach słabo widać jakiekolwiek detale ale nawet gdyby ich tam nie było to chociaż dzięki nim model jest ciekawszy). Wyciskanie ich zajęło 2 tygodnie żmudnej roboty.

Następnie kadłub "zaszpachlowałem";-). A ożyłem do tego..... nierozcieńczonej zielonej [bo taka akurat miałem;-)] farby;-). Trzy warstwy nakładane pędzlem wystarczyły żeby wszelkie drobne dziurki zakryć. Schło w sumie wszystko w tydzień. Po wyschnięciu pokryłem kadłub dwoma warstwami farby podkładowej w sprayu żeby kadłub lepiej się docierało.

I na koniec już po dotarciu [a nie robiłem tego z wielką starannością] na kadłub zacząłem nakładać pasy poszycia które wzoruję na zdjęciach archiwalnych. wykonuje je z arkusza samoprzylepnej cieniutkiej pleksi. Nie wiem jeszcze jak to będzie wyglądało po pomalowaniu alę myślę że dużo lepiej niż teraz.

I to co wykonałem do tej pory:


Jak na razie zrobiłem połowę prawej burty.


Do następnego razu,
Kuba

--

Post zmieniony (26-09-18 09:48)

 
20-05-12 11:00  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jupi!!! W Końcu nauczyłem się wstawiać profesjonalnie zdjęcia - bez reklam tylko bezpośrednio do nich. Mam nadzieję że będzie się wam teraz przyjemniej oglądało. Sukcesywnie postaram się poprawić wszystkie moje posty pod tym kątem. Relacja Kamikawy Maru została już w całości poprawiona

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (20-05-12 11:07)

 
25-05-12 19:03  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Bardzo śmiały projekt. Do tej pory myślałem, że trzeba posiadać dokumentację danej jednostki by wykonać jej model kartonowy. Okazuje się że niekoniecznie. Wystarczy mieć plany "Sołdka" by zaprojektować "Kamikawa Maru" ;-). Tak trzymać!

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
26-05-12 09:36  Odp: [Relacja] IJN Kamikawa Maru (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jednostki te mają podobną konstrukcję... a jakoś radzić sobie trzeba;-)

Post zmieniony (26-05-12 12:07)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024