FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
15-04-12 18:48  Odp: Galeria 1-2 MM ,, RODNEY ,,
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11


Dzięki za te słowa pochwał , bałem się najgorszego a tu , proszę niespodzianka . Po przybyciu do Szczecina dostałem cynka od viltianus o pochlebnych słowach , jeszcze raz dzięki , pozdrawiam MAREK .

 
15-04-12 19:57  Odp: Galeria 1-2 MM ,, RODNEY ,,
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Ja myślę, iż Markowi należy się szacunek za wykonanie tego modelu.
Pokazał on, że z ,,wiekowego" opracowania, o nienajlepszym kartonie, jeszcze można wykonać piękny model.
Marek skleił go tak jak opracował go autor (bo zapewne taki był zamysł) bez zbędnych bajerów.
Jedyną nowością jest poszycie denne wykonane z barwionego kartonu i dodanie relingów, olinowania. Czystość sklejania godna podziwu.
Model jak najbardziej wart uwagi
I ja z sentymentem go wspominam gdyż wykonany przeze mnie egzemplarz gdzieś pływa po rodzinie(mam nadzieję).

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
15-04-12 20:37  Odp: Galeria 1-2 MM ,, RODNEY ,,
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nostalgicznie się zrobiło:)
Świetnie sobie poradziłeś z tą starą wycinanką. Czysto i równo.
Gratulacje!

Rodney miał tak specyficzną sylwetkę, że aż prosi się o dobre, nowe wydanie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
17-04-12 07:33  Odp: Galeria 1-2 MM ,, RODNEY ,,
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Szkoda tylko, że mało przypomina swój pierwowzór... Ale to nie jest wina wykonawcy! Z przyjemnością go sobie obejrzę w "Innym Wrocławiu"
Jeszcze jedno: -"teraz żaden żółtodziób - i nie tylko!- nie da rady skleić obecnie wydanego pancernika"... Otóż się nie zgadzam, Kasiu! Jest jeden dostępny kartionowuy model pancernika, który z czystym sumieniem polecę początkującym: wydany swojego czasu przez JSC (oczywiście w 400tce) włoski pancernik CONTE DI CAVOUR! Nie jest skomplikowany, ale zgrabny i co ważne dla młodych - sklejalny.

 
17-04-12 11:50  Odp: Galeria 1-2 MM ,,RODNEY"
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Marku, pewnie zauwazyłeś,że Twój Rondelek dzielnie bronił klasę pancerników na naszych zawodach w Szczecinie.. Jedyny model kartonowy okrętu tej klasy i to w skali 1/300 !! Wiesz,że obfotografowałem go sobie ze wszystkich stron. Pięknie zrobiony model !!!.Z jakiego wydania kleiłes go ? Pewnie z tego z poczatku lat 90-tych ubiegłego wieku.. Kleiłem Rodney'a - MM 1-2/1976. Ukazał się pod koniec lutego i doskonale pamiętam, jak prawie trzy godziny z samego rana chodziłem od kiosku do kiosku i upolowałem trzy egzemplarze. Przy okazji ominęły mnie 2 lekcje fizyki w trzeciej klasie LO, jakoś potem się z tej nieobecności wytłumaczyłem.. A Rodney"a skleiłem jeszcze w 1976 roku. Pamiętam,że po raz pierwszy malowałem poszycie dna czerwoną Wilbrą - była taka farba nitrowa do renowacji butów, w takich szklanych buteleczkach. Wznowienie z 1976 roku było poprawioną wersją I wydania, autor dołożył poszycie dna i wręgi części poniżej linii wodnej. Mój model gdzies popłynął w dal... już nie pamiętam komu sie dostał w prezencie...

 
17-04-12 20:58  Odp: Galeria 1-2 MM 1976 ,, RODNEY ,,
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11


THEO , ten model to 1976 , sorki- w temacie nie wstawiłem z którego roku . Mam nadzieję że ten Rondelek nie tylko tobie, ale wielu innym przypomni te wspaniałe lata młodości z lat 70* , pozdrawiam MAREK.
P.S. -- w niedalekiej przyszłości przedstawię jeszcze inny model zzzzzz 1972 roku .
:

 
17-04-12 21:54  Odp: Galeria 1-2 MM 1976 ,, RODNEY ,,
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

I mnie się łezka w oku zakręciła...
Też "skleiłem" ten model w 1976 roku. Byłem strasznie dumny z tak ogromnego okretu ;-)
Teraz nie nadawałby się do pokazania... ;-)
Szczere gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-04-12 23:48  Odp: Galeria 1-2 MM 1976 ,, RODNEY ,,
ROBO 

 - 10

...i ja tez sie dopisze - gratulacje :)

PS. Rodney u mnie nadal "nosi" bandere :) widze,ze ten sam rocznik ...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
18-04-12 15:50  Odp: Galeria 1-2 MM 1976 ,, RODNEY ,,
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Marku, czyzbyś przyszykował model tylnokołowca Western River - MM 9/1972 ?

 
18-04-12 16:00  Odp: Galeria 1-2 MM 1976 ,, RODNEY ,,
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Już czwarty raz oglądam te zdjęcia i ciągle robi mi się ciepło i błogo na duszy. To były modele i pewnie to, że byłem wtedy dużo młodszy. Ciągle mam trochę starszych modeli i lubię je przeglądać. Dobra robota.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024