FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
17-04-12 21:48  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Dzięki za oponie :) Ja osobiście milicyjnego fiata widziałem tylko raz, za moich czasów to już tylko polonezy były. Ale za to pogotowie pamiętam bardzo dobrze, mój tata jeździł przez wiele lat prawie identycznym. Przez chwilę się nawet cieszyłem że będę robić te modele, ale szybko mi przeszło. To że udało się je złożyć to wcale nie znaczy że są one sklejalne.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
17-04-12 22:24  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Fajne modele, ale muszę zgodzić się ze skom25.
Przód auta tylko przypomina Fiata 125p. Stoi taki jeden u mnie pod blokiem i wygląda inaczej. Nie jest to co prawda milicja i nie karetka, z resztą bez różnicy - układ reflektorów, chłodnicy, zderzaka, ogólnie - proporcje są te same.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
17-04-12 22:43  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Zaprojektujcie lepsze. I cytując Tuwima "pocałujcie mnie wszyscy w...."

--
aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
18-04-12 01:50  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Wypuszczając model na rynek trzeba się liczyć z krytyką. Modelarz, kupując model, staje się klientem, który płaci i wymaga. Na okładce jest napisane Fiat 125, a tu się okazuje że to co jest w środku, to nie dość że się nie da normalnie skleić, to jeszcze wcale tego Fiata nie przypomina. Gdyby te modele były darmowe - to bym się nie czepiał. Gdyby się dobrze sklejały - też bym się nie czepiał. Zgodność z oryginałem też nie w każdym modelu jest idealna, zawsze są jakieś uproszczenia i kompromisy. Ale to to jest tutaj to przechodzi ludzkie pojęcie.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
18-04-12 03:05  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Andrzeju, wybacz, ale to akurat bylo zalosne, szczegolnie, ze ktos poswiecil czas i pieniadze na walke z, bo inaczej tego nie moge nazwac, Twoim "dzielem". A zamiast rzeczowej dyskusji z konkretnymi argumentami, wypinasz sie i nadstawiasz policzki... Znaczy sie projektant wzial kase, wydawca wzial kase, a modelarz niech sie meczy i zlorzeczy. Tylko zamiast pieszczot to mozna kopniaka dostac w rzeczona czesc ciala. Przykre to, bo mam kilka Twoich projektow na polce, ale jakos skutecznie mnie od checi ich sklejenia odstraszyles... A cytowanie klasyka jakos szlachetnosci Twojej wypowiedzi nie dodalo... A co do lepszego zaprojektowania - w zeszlym roku w Przeciszowie znalazlo sie cos takiego:

Mozna? Mozna...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-04-12 08:10  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Gratulacje Kat!

Wiem o czym piszesz i wiem ile chwil zwątpienia trzeba było przeżyć, ale modele wyszły znakomicie, jeśli chodzi o wykonanie.
Dodatkowo, przy kolejnych niespodziankach z projektami innych modeli, nie odpuścisz z byle powodu.

Przede wszystkim gratuluję sklejenia w standardzie, nie bacząc na niedoróbki projektu, takie jak brak wlewu, czy płaskie zderzaki. To spora dawka wiedzy dla kolejnych Don Kichotów, którzy mają zamiar ruszyć na wiatraki ;)

Pozdrawiam

 
18-04-12 10:09  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ooooo, ale się porobiło. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-04-12 11:11  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Aviator: nie projektuję - jestem tylko sklejaczem. Gdybym projektował, to postarałbym się żeby przód wyglądał tak , a nie tak .

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-04-12 11:46  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
kolejny_cichy   

Kat przedewszystkim gratulacje, bo z tych modeli "wycisnąłeś" wszystko co się dało. Sam złożyłem oba modele, z czego karetkę dla kogoś.
http://www.strefacichego.pl/?module=models&catId=49&modelId=116
http://www.strefacichego.pl/?module=models&catId=69&modelId=229

I owszem wydawca też ponosi odpowiedzialność za to co wydaje, ale skoro Aviator, jako autor się już wypowiedział, to ja jako wieloletni modelarz powiem tylko tyle - polecam cyrkiel, ołówek i książkę z lat '80 H. Wiszniewskiego "Modele Kartonowe". I nie ma co się unosić honorem, tylko warto sprawdzić najpierw model składająć kilka surówek. Sam zaprojektowałem kiedyś (w 1996 roku) tak od podstaw czołg T-55 http://www.strefacichego.pl/?module=models&catId=61&modelId=185 i do dziś model się broni, i wiem też ile czasu trzeba poświęcić aby dobrze zaprojektować coś dla ludzi.

pozdr
cichy

--

Post zmieniony (18-04-12 12:11)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024