FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-04-12 01:26  [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Chciałbym pokazać 2 modele Fiatów autorstwa Andrzeja Maciejczaka które się ukazały jakiś czas temu z wydawnictwa Answer. Były kontrowersyjne od samego początku, wierność z oryginałem jest mocno taka sobie, a sposób zaprojektowania modeli i dopasowanie części jest takie że można osiwieć. Oba modele robiłem na zamówienie, inaczej pewnie wywalił bym je do kosza po próbie przyklejenia piątej z kolei niepasującej części.

Na początek na stół trafił Fiat milicyjny. Jestem normalnie oszołomiony sposobem zaprojektowania tego modelu. Jest parę takich elementów które się przykleja jeden do drugiego typu podłoga, dach itd. Teoretycznie takie elementy powinny być identyczne, ale tutaj nie są, zazwyczaj różnią się bardzo. Tak jak by autor rysował każda cześć osobno nie patrząc na poprzednią. Szpary na kilka mm to nic niezwykłego. Prawie każda część wymaga indywidualnego dopasowania.



Drugie w kolejce było pogotowie. Ten model był testowany przez StanisławaZ, i to widać, ma trochę mniej irytujących błędów niż radiowóz, ale niestety sporo niedoróbek jeszcze zostało. Numerem jeden jest tylne podwyższenie: przy nadkolach szpary na kilka mm, tył nie uwzględnia kształtu nadwozia, o wierności z oryginałem nawet nie wspomnę. W tym modelu przód jest rozwiązany trochę inaczej niż w radiowozie, maska ma boczne przetłoczenia, ale za to autor zrezygnował z centralnego. Osie kół w tym przypadku były tam gdzie powinny. Przednia szyba jest już tylko trochę za duża.




A tak prezentują się oba Fiaty razem:



Modele polecam tylko mocno zdesperowanym modelarzom, na początek przygody z modelarstwem się na pewno nie nadają, chyba że to może ja przez lata zapomniałem jak się modele skleja?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
17-04-12 07:52  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Można? Można!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
17-04-12 08:08  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
karolx   

Witam,
Kat to potrafi z niczego coś ulepić!!!!1
Pozdrawiam..

 
17-04-12 09:09  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,za wklejenie świateł asymetrycznych zabrano by dowód rejestracyjny ,płaski jakoś zderzak w obu modelach,modele ładne,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-04-12 09:12  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Zdecydowałeś się je pokazać.
I słusznie.
Zawsze to jakaś nauka. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
17-04-12 09:44  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Widząc te sklejone modele pewnie wypadałoby napisać gratuluję, jednak jestem zdania, że lepiej będzie pasować słowo WSPÓŁCZUJĘ jakkolwiek miało by to być odebrane.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-04-12 11:02  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W obydwu fiatach nie ma wlewu paliwa... xD
Gratulacje za cierpliwość:)

 
17-04-12 11:59  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dałeś im radę,niemniej jednak przybyło Ci parę siwych włosów?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
17-04-12 20:18  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
Hator   

"Drugie w kolejce było pogotowie." Nie wiem dlaczego, ale po tych słowach myślałem, że do Ciebie jadą, po przeżyciach z Milicją. ;) Podziwiam, że chciałeś walczyć z tymi modelami. Sklejalne są, nie ulega wątpliwości. Reszta została już dawno powiedziana. Przy tego typu modelach człowiek ekstremalnej cierpliwości się uczy. ;-) Mimo wszystko prezentują się ciekawie.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
17-04-12 20:51  Odp: [Galeria] Fiat 125 milicja & Fiat 125 pogotowie - Answer 1:25
skom25   

Znawcą samochodów z okresu PRL nie jestem ale Fiata 125 kojarze dość dobrze, niestety te modele przynajmniej wd. mnie dość średnio przypominają oryginały, jakieś takie klockowate i jakby w proporcjach coś się nie zgadza. Oczywiście moje uwagi dotyczą projektu bo do samego wykonania przyczepić się nie można.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024