FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-03-09 07:11  [Galeria] Zamek Krzyżacki Malbork 1:500 - GPM
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Witam ,przedstawiam także mieszkanko mojego krzyżaka:

model wydawnictwa GPM wydany pod nr:6/97 w skali 1:500,sklejony zaraz po wydaniu bez retuszu ,słuzył juz parę razy jako pomoc dydaktyczna w szkole dlatego nie pierwszej świeżości.

--

 
19-03-09 07:38  Odp: [Galeria] Zamek Krzyżacki Malbork 1:500
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Chyba architektura obronna Zakonu Krzyżackiego ma jeszcze szansę jakiegoś zainteresowania. Z racji swoistego hopla na punkcie architektury krzyżackiej cieszy mnie każdy model związany z tą tematyką.

Ja mam sklejone 2 następne zamki krzyżackie: Gniew (GPM), oraz Radzyń Chełmiński (Cherbix, jest w moich galeriach). Malborka raczej nie skleję, bo nie mam w mieszkaniu miejsca na tak dużą makietę, ale czeka sobie na sklejenie inny zamek krzyżacki: Pasłęk (JSC). Jak by do takiej kolekcji dodać Nidzicę, oraz zamki kapitulne w Olsztynie i Reszlu (wszystko z GPM) to mogłaby powstać niezła galeria/wystawa architektury zakonnej: aż 7 zamków :D

Szkoda, że nikt do tej pory nie opracował takiej perły architektury, zabytek klasy zerowej, zamek w Lidzbarku Warmińskim: choć zbudowany przez biskupów to jednak w swoim kształcie identyczny z typowym krzyżackim zamkiem konwentualnym. Zamek wysoki zachowany w całości z donżonem i do tego ze wspaniałymi orygialnymi sklepieniami gwiażdzistymi, piwnicami 2-poziomowymi, gdzie w ostatnim czasie odkryto nowe pomieszczenia w najniższych kondygnacjach.

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (19-03-09 07:42)

 
17-04-12 00:05  Odp: [Galeria] Zamek Krzyżacki Malbork 1:500 - GPM
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Wykopałem archiwalną galerię :) - szkoda, że tak piękny model został wykonany zgodnie z zasadą ilość a nie jakość....

Sam pracuję nad tą makietą od 5 miesięcy i zapraszam do zerknięcia -TUTAJ- jak może pięknie wyglądać ten model. Sporo tu uproszczeń, ale i tak zdjęcia okazały się pomocne...

Życzę wytrwałości.... i podziwiam ilość sklejonego kartonu

--

Post zmieniony (17-04-12 00:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024