FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
16-04-12 07:20  [Pytanie] Amerigo Vespucci czy warto?
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Witam!

Temat dotyczy Vespucciego ale zacznę od początku. Modele sklejam od 2 lat, z czego głównie w zimę, ze względu na brak czasu... Mam na swoim koncie Golden Hinda z MM (pierwszy mój model, według mnie wyszedł kiepskii, niedługo wstawię galerie) później zacząłem A-10 nowsze wydanie, ale odpuścilem w połowie :/ widocznie to nie dla mnie. Później przyszedł czas na Holka Gdanskiego z MM i tu sie zakochałem :) w żaglowcach oczywiście. Skończyłem go i jest piękny. Teraz jestem gdzieś dalej niż w połowie błyskawicy 97/MM i nawet mi to idzie ale zima sie skończyła :/ Ostatnio zamarzyl mi sie na polce, ogromny żaglowiec i zacząłem szukać... az znalazłem ten piękny okaz - Amerigo Vespucci GOMIXA. I naszly mnie ogromne wątpliwości czy dam rady, doświadczony to nie jestem ale kocham to robic. Żaglowce mnie tak kręcą może dlatego ze wcześniej robiłem w drzewie - różne rzeczy. Az brat mnie namówil na modelik - do dziś mu za to dziękuję. No i nie wiem czy opłaca mi sie go zaczynać i wogole kupować, w szafce mam jeszcze parę modeli które na mnie czekają: rudy, koga, karaś wszystko MM z tych nowszych wydan. Proszę doświadczonych o radę, najlepiej tych którzy mieli z tym cudem doczynienia.
Przepraszam ze tak sie rozpisałem ;)

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 
16-04-12 07:45  Odp: Amerigo Vespucci czy warto?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nie miałem z tym cudem do czynienia więc nie należę do osób od których oczekujesz porady ale nawet gdybym miał ten model w rekach to skąd ktoś obcy może wiedzieć czy Ty dasz radę?
Kup, pooglądaj, pozbieraj informacje, oswój się z modelem teoretycznie a na końcu zaczniesz kleić. Staniesz przed jakimś problemem to bedziesz go rozwiązywał na bieżąco.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
16-04-12 08:31  Odp: Amerigo Vespucci czy warto?
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,powtórzę się ,pokaż sklejony model żaglowca ,aby rada czy dyskusja była przedmiotowa,po tym co napisałeś wynika ,że to pieśń przyszłości porównując skalę przedsięwzięcia,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-04-12 08:44  Odp: Amerigo Vespucci czy warto?
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Jeszcze w ubiegłym wieku skleiłem kadłub tego żaglowca.
Ze względu na swą wielkość i braku miejsca gdzie by go postawić z ożaglowaniem,
kadłub stoi sobie zakurzony pośród modelarskiego bałaganu.
Model sam w sobie nie ma dużo na pokładzie ale pięknie będzie się prezentował ze zwiniętymi żaglami i pełnym olinowaniem (oglądałem gdzieś kiedyś fotki w necie).
W./g mnie nie jest trudnym modelem lecz jak większość wymaga sporego nakładu pracy.
Postaram się później dać jakąś fotkę.


Pozdrawiam - Staszek : )

--

 
16-04-12 08:53  Odp: [Pytanie] Amerigo Vespucci czy warto?
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Będę wdzięczny staszku. A zdjęcia będą dzisiaj popołudniu, teraz jestem w szkole :/

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 
16-04-12 19:45  Odp: [Pytanie] Amerigo Vespucci czy warto?
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Trochę z poślizgiem ale są, musiałem się nauczyć porządnie wstawiać zdjęcia z fotosika, żeby nie robić bałaganu, a po pierwsze to obowiązki domowe.
A więc tak, poniżej widać moje pierwsze "dzieło" Golden Hind. Wiem, że nie zachwyca, robiłem go już na szybko troche od niechcenia, olinowanie po swojemu itd.






Teraz pora na Holka Gdańskiego z tego wykonania jestem zadowolony (mimo to że większość uważa ten model za banalny) na pewno konkursu to bym nim żadnego nie wygrał, ale zważywszy na to że to mój drugi model a zarazem żaglowiec poszło mi całkiem nieźle(przynajmniej według mnie).






Sorki za jakość zdjęć - robione telefonem...

No i wróćmy do tematu, czy z takim doświadczeniem tytułowy model może być dla mnie narazie zatrudny???

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 
16-04-12 20:02  Odp: [Pytanie] Amerigo Vespucci czy warto?
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dla mnie po tych dwóch modelach możesz sobie nie poradzić z tak wielką jednostką. Pomijam kwestię takielunku bo do niego daleka droga, ale nie wiadomo czy poradzisz sobie z kadłubem i szczegółami gdyż w zasadzie nie można nic powiedzieć o powyższych modelach bo generalnie mało widać, a w przypadku holka, kadłuba praktycznie wcale.
Osobiście polecałbym pracę kroczkami do wielkich modeli. Jeśli chcesz poćwiczyć szczegóły i kształtowanie kartonu to polecam HMS Alert i jego poszycie zakładkowe. :-) Możesz powycinać gretingi czy wykonać kołkownice, a i przy bloczkach czy żaglach poćwiczyć też możesz i wtedy ocenisz swoje umiejętności.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
16-04-12 20:04  Odp: [Pytanie] Amerigo Vespucci czy warto?
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

A to już sam Amerigo Vespucci


--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 
16-04-12 20:11  Odp: [Pytanie] Amerigo Vespucci czy warto?
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Patryk.K też tak uważam mam jeszcze jeden żaglowiec w szafeczce a mianowicie Kogę Elbląską, też kadłub do wykonania techniką zakładkową ale i tak to będzie chyba za mało to prosty model... A gdybym na przykład popróbował t34/85 Rudy z MM to też się może przydać, mimo że to inna bajka, co nie??

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 
16-04-12 20:17  Odp: [Pytanie] Amerigo Vespucci czy warto?
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Każdy wykonany model to jest w pewnym sensie jakieś doświadczenie, ale nie mogę zagwarantować Ci, że jeżeli robisz dobrze czołg to potem wykonasz żaglowiec.
Żaglowce są bardzo specyficznym tematem w modelarstwie i trzeba nie lada doświadczenia by wykonać model na dobrym poziomie. Nie mówię już o przewertowaniu literatury i zrozumieniu np. jaka lina za co odpowiada i co jak działa pod czynnikiem fizycznym, dajmy na to żagle i ich ustawienie na dany wiatr.
Zachęcam do wgłębiania się w temat. :-)

Post zmieniony (16-04-12 20:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024