FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 22Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
14-09-13 10:45  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Drogi Halogenie
Modelarze - którzy sklejają więc muszą być cierpliwi - poczekają spokojnie na rozwój sytuacji. Po drugie, kto bardziej spostrzegawczy zauważył, że "siły Szkutnikowe" nie skupiają się jedynie na Titanicu i jemu bliźniaczych. Poza tym życie płata figle.
Natomiast nie rozumiem Twojego czepiania się. Mógłbym zrozumieć zniecierpliwienie jeżeli widziałbym, że coś tworzysz, a tak to raczej piszesz dla samego pisania.
Dziękuję.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
14-09-13 11:27  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja natomiast kompletnie nie pojmuję po co bawisz się Patryku w adwokatowanie Szkutnikowi i zabierasz głos w momencie, gdy nie bardzo zrozumiałeś co napisałem powyżej.
Co ma wspólnego moje zapytanie o losy projektu do czepiania się i tego czy coś tworzę ,czy nie tworzę, to ty raczej tworzysz jakieś wzięte z sufitu teorie.
A tak w ogóle to czytałeś moje wszystkie wypowiedzi w tym temacie - gdzie tam jest jakiekolwiek jak to nazywasz czepianie się ?
Ułatwię ci życie i podam kiedy pisałem w tym temacie, zapoznaj się z tym może ci się pogląd na moje pisanie zmieni :
06.06.2012
18.06.
30.06
09.07
14.07
27.11
29.11
29.11
10.07. 2013
14.07.2013

Post zmieniony (14-09-13 11:49)

 
14-09-13 12:48  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

O tak drogi Halogenie. Piszesz rzeczywiście dużo.
Twoje "zapytanie o losy projektu" miało raczej formę połajanki kolegi Szkutnika.

Uważam że powinieneś spróbować swoich sił jako dziennikarz, albo nawet pisarz.
Bo modelarzem już chyba nie zostaniesz...
Ponad rok na forum (wszak modelarskim) i oprócz pisaniny lipa... z kasztanami...

A teraz Szkutniku do raportu! Jak tam projekt?! :))

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
14-09-13 13:24  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Panowie spokojnie.

Halogen: Patryk nie jest moim adwokatem. Obecnie jestem w robocie i mam spore problemy z internetem (Pacyfik). Przepraszam, że nie odpowiedziałem na Twoje zapytanie w lipcu. Jakoś mi umknęła Twoja wypowiedź. W tym czasie byłem na wakacjach z Rodziną. Do wątku nie zaglądam, chyba że ktoś podbije temat i jest na pierwszej stronie forum. Wtedy wiem, że jest w nim coś nowego. Jeszcze raz sorry......

Patryk: Przepraszam Ciebie najmocniej. Oberwało Ci się trochę od Halogena przeze mnie. Proszę o wybaczenie.

Wracając do tematu.
No niestety życie płata figle. Po majowej powodzi w Czechach projektowanie modeli kartonowych jest ostatnią rzeczą o której obecnie myśli projektant Alin i przyjaciele. Kasa z ubezpieczenia do tej pory nie wpłynęła na konto. Podobno zalanie przez sąsiada i zalanie przez powódź to nie to samo. Ubezpieczyciel próbuje się wypiąć – sprawa trafiła do sądu.
Większą część plików tego projektu udało się uratować. Surówka niestety nie przetrwała zalania. Nie jestem teraz w stanie dokładnie określić terminu zakończenia prac.
Jak już wspomniał Patryk pracujemy obecnie nie tylko nad modelami typu Olympic. W tej sytuacji, najprawdopodobniej wcześniej zostanie wydany inny projekt.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
14-09-13 13:26  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Hastur piszę tyle co potrzeba i to co chcę pisać , a najważniejsze, że wiem co piszę w odróżnieniu od tych co piszą co wiedzą.
Połajanka, pisanina i co jeszcze wymyślisz ,a modelarzem już pewnie nie zostanę z prostego powodu bo nim Hastur jestem więcej lat niż ty masz życia.

Dziękuję Szkutnik za wyjaśnienia.

Post zmieniony (14-09-13 13:28)

 
14-09-13 14:35  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Szkutnik, daj spokój z tymi przeprosinami i wybaczaniem. Nie Twoja wina. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
14-09-13 14:57  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Halogen, z tego co zauważyłem to jesteś chyba jedyny na forum który "przebiera nóżkami" przy każedej zapowiedzi modelu.
Ostatnio z tego co pamietam było to "Taiho".
Z tego co wiem model już jest, może zrobiłbyś jakąś prezentację z wycinanki, kilka zdjęć, opisz, oceń , z chcęcią poczytam.
A na Szkutnika z przyjemnością poczekam. A że pracuje nad kilkoma projektami, jeszcze bardziej mnie cieszy :-)
Pzdr

 
14-09-13 19:16  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
rysiu62   

A świstaki dalej zawijają w papierki. Może poczekać na kolejną równą rocznicę- 2112 tak ładnie wygląda.

 
14-09-13 20:01  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Z przykrością muszę napisać, że czytając takie wypowiedzi jak Patryka, Hastura i dokera odnoszę wrażenie, że ludzie kompletnie nie rozumieją prostego tekstu napisanego w ojczystym języku.
Napisałem przecież jak wół, że zdaję sobie sprawę, ze mogło coś pójść nie tak, oczekiwałem tylko, że Szkutnik przez te 5 miesięcy znajdzie czas, aby poinformować o nowym terminie ukazania się modelu ( -li ), chyba po takiej ofensywie reklamowej wymaga tego grzeczność w stosunku do potencjalnych klientów, szczególnie, że pytała osoba zainteresowana zakupem modelu HMT Olympic . Mojego ostatniego wpisu z zapytaniem o to co dalej słychać w temacie zapowiadanych modeli dokonałem 10 lipca 2013 i był to ostatni wpis w temacie i być może Szkutnik mógł go nie widzieć – nie wnikam w to. Czy to tak trudno wszystko zrozumieć, czy się po prostu nie chce zrozumieć – Patryk, Hastur, dokker ?

I krótko do dokkera – jesteś niestety przedstawicielem tych , którzy niestety „ Piszą co wiedzą” o czym świadczy tekst, że chyba jako jedyny „ przebieram nóżkami” przy każdej zapowiedzi- dobrze wiesz, ze to kompletna bzdura, ale sobie wpisałeś bo co tam – pewnie nikt tego nie sprawdzi.
Czytasz ponoć moje wypowiedzi, ale nie wiem, czy je rozumiesz – przecież wyraźnie napisałem, że nie spotkałem w realu : ) tzn. w empiku modelu IJN Taicho, więc skąd nagle oczekujesz ode mnie jakiejś prezentacji tego modelu na forum, pomijam już fakt, że jedna taka prezentacja – recenzja już jest. Oczywiście nigdzie również nie napisałem, że zamierzam ten model kupić.
Dokker jesteś znany z tego, że często pojawiasz się w tematach zapowiadających nowe modele i nawołujesz do nie zaśmiecania tematów i tzw. bicia piany. W związku z powyższym apeluję do ciebie – nie zaśmiecaj , nie bij piany i nie konfabuluj w tym temacie.

A Szkutnikowi życzę, aby jak najszybciej pokonał trudności i wreszcie wydał model HMT Olympic, bo na taki model z takim kamuflażem i w takim opracowaniu z pewnością czeka spore grono modelarzy. Dziękuję.

 
14-09-13 22:40  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

No już dobrze Halogen. Nie denerwuj się tak :)

Masz rację co do nas (swoją drogą zacne towarzystwo), że się nie znamy i nie rozumiemy, ale my jesteśmy od sklejania, a nie od pisania ;)

Szkutniku trzymam kciuki za projekt - tym bardziej teraz.
Może dzięki temu szybciej pojawi się Gustloff.

Post zmieniony (14-09-13 22:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 22Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024