FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 22Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 
19-12-12 07:15  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

SUPER.

Tylko jaka to broszura z 7 stronami do wycinania ;-)
Podpada pod model tylko ta skala nie teges ;-))))
Czekam na duzego brata :-)

ups...... duza siostre znaczy ;-)

--

Post zmieniony (19-12-12 07:16)

 
18-02-13 22:22  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
rawot89   

Hej Szkutniku! :) Co ciekawego w temacie Titanica? Czy prace zostały już zakończone? Kiedy możemy się spodziewać "wodowania"? ;)

 
18-04-13 09:37  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
rysiu62   

?

 
18-04-13 22:22  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Panowie, nie naciskajcie Szkutnika, z wpisów widać że forum czytuje, nawet aktywnie odpowiada na posty. Wynika z tego że raczej nic do powiedzenia nowego w temacie zapowiadanych modeli nie ma. Jeśli będą już na etapie przedsprzedażnym (czyli druku) to jestem pewien że pojawi się zajawka marketingowa :D

--

 
19-04-13 18:48  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Jakub: Dziękujemy za zrozumienie i przyjazne słowa. Staramy się śledzić na bieżąco to co dzieje się na forach kartonowych ;-)

Trochę nas dziwią Wasze zapytania o model w tym momencie. Przecież aktualnie w każdym kiosku Ruchu jest dostępny w sprzedaży model kartonowy statku pasażerskiego RMS „TITANIC” w skali 1:200.

A tak już na poważnie...... Modele Olympic’a i Titanic’a są praktycznie na ukończeniu. Jesteśmy na ostatniej prostej. Pozostaje jedynie wszystko dokładnie posprawdzać i przetestować, zanim gotowe projekty trafią do druku. Testy niestety zajmą nam dłuższą chwilę – chwilowy brak wolnych rąk do testowania. Załoga Szkutnika nie jest tak liczna jak Redakcja „Małego Modelarza”. Nie jesteśmy w stanie w ciągu kilkunastu miesięcy przygotować do druku tak wielkiego projektu. Redakcji „Małego Modelarza” to sie udało. Dla nas jest to po prostu niewykonalne. Nie mamy tak wielkich mocy przerobowych, nad czym bardzo ubolewamy :-(. Pracujemy nad modelami w wolnych chwilach, a nie na etacie. Nie skupiamy się obecnie jedynie nad projektem jednostek pływających typu Olympic. Jest kilka innych pomysłów, które są w trakcie realizacji. Nie ukrywamy, że wynika to po części ...... z Waszej winy ;-). Staramy się patrzeć na tę naszą zabawę w projektowanie modeli kartonowych bardziej przyszłościowo. W związku z tym prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości i wyrozumiałości. Jak tylko będziemy znać konkrety, na pewno Was o tym poinformujemy na forach.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
20-04-13 01:24  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

a podobno to ja sie uczepiłem "Małego Modelarza" :-D

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
20-04-13 10:46  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
rysiu62   

Kolego Szkutnik , przecież MM nie jest dla Ciebie (prawdopodobnie) konkurencją - inna "grupa docelowa" a Ty cały czas wypowiadasz się na ich Titanica ironicznie . Trochę pokory bo znajdzie się "świr' co policzy ilość desek w pokładzie i przy minimalnej różnicy stwiedzi iż jest to badziew który należy przecenić na 7zł.

 
20-04-13 15:39  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

rysiu62: Bardzo dziękuję za Twoją wypowiedź w tym wątku. Ten temat był już kilkakrotnie poruszany na forach. Odpowiadam po raz kolejny, mam nadzieję że ostatni.

a) Konkurencja – nigdy nie twierdziłem, że jakiekolwiek wydawnictwo modeli kartonowych jest dla nas konkurencją. My sklejamy i projektujemy modele dla własnej przyjemności. Żadne strategie, kalkulacje, polityka wydawnicza, konkurencyjność itp nas nie interesują. Zaczęliśmy sami projektować modele kartonowe, ponieważ nie mogliśmy się ich doczekać od wydawców. Po prostu wzięliśmy sprawy w swoje ręcę i tyle.

b) Mały Modelarz - Inna „grupa docelowa”..... na pewno tak. Do wycinanek MM mam wielki sentyment, ponieważ sam się na nich wychowałem. Mam wielki szacunek dla Redakcji MM, że podjęła decyzję o wydaniu modelu kartonowego statku RMS Titanic, aby upamiętnić 100 rocznicę katastrofy. Jestem „Titanicowcem” i cieszy mnie każdy nowy model tej jednostki jaki ukazuje się na rynku, nie zależnie czy wykonany jest on w kartonie, drewnie czy plastiku. W zeszłym roku w Modelarstwie Okrętowym ukazał się artykuł na temat modeli Titanica, który napisałem razem za Zdzisławem. Co do ironii.... ja na prawdę zazdroszczę osobom, które są w stanie w ciągu 12-18 miesięcy zaprojektować model takich gabarytów jak RMS Titanic. Mnie na ten luksus po prostu nie stać - brak czasu.

c) Dokładność wykonania modeli kartonowych – Zapewne znajdzie się niejeden „Świr”, który i w naszych projektach znajdzie błędy. Nigdy nie twierdziłem, że nasze modele są idealne. Modele idealne po prostu nie istnieją. Są jedynie bardziej lub mniej zbliżone do oryginału. To, że model kartonowy Titanica z Małego Modelarza zawiera kilkaset błędów merytorycznych (sklejalność modelu to zupełnie inny temat do dyskusji)..... każdy ma własną wizję Titanica. Jednym to przeszkadza innym nie. I bardzo dobrze, o gustach się nie dyskutuje. Ale jeżeli autor opracowania modelu napisał, że projekt powstał na bazie publikacji Peter Davies-Garner’a (Peter pozdrawiam Ciebie serdecznie), a w wycinance widać zupełnie coś innego, niż pokazano w tej publikacji, no to ........ . Jesteśmy na forum dyskusyjnym modeli kartonowych i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię na dany temat. Zarówno Ty jak i ja- zgodnie z regulaminem oczywiście. Nigdy nikomu nie zabraniałem kupowania modelu Titanica z MM. Nigdy też w przyszłości nie zamierzam zmuszać modelarzy do kupowania naszych publikacji. Temat ironii uważam za zakończony.

d) „Świr” – bardzo chętnie poznam kolejnych ludzi podobnych do mnie, którzy licząc deski w pokładach Titanica nie uważają tego czasu za stracony.
Twoją wypowiedź przyjąłem z pokorą.

Do Wszystkich: Cały czas jesteśmy otwarci na Wasze sugestie. Póki prokekt leży na desce kreślarskiej, zawsze można coś w nim jeszcze poprawić.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
10-07-13 18:42  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Lipy kwitną i przekwitają, ale chyba lipy nie będzie z tymi zapowiadanymi modelami - co Szkutniku słychać w temacie ?

 
14-09-13 10:11  Odp: [Z] SZKUTNIK -Statki: RMS TITANIC, HMT OLYMPIC, HMHS BRITANNIC - 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co tam lipy, zaraz kasztany będą spadać i chyba zamiast sklejać HMT Olympic trzeba będzie sklejać ludki z kasztanów i zapałek ...
Trochę to jest chyba nie bardzo - najpierw kokoszenie się i co to tam mam nie być, a teraz od kwietnia cisza informacyjna ? Zdaję sobie sprawę, że coś mogło pójść nie tak, jakaś obsuwa, czy inne ladaco, ale chyba wypada coś Panie Szkutniku odpisać, szczególnie, że jesteś od czasu do czasu obecny na forum i chyba nie powiesz ,że nie zaglądasz do tego swojego autorskiego tematu ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 22Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024