FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 22Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
29-11-12 22:19  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No, teraz to już chyba gramy o 101 rocznicę, co?? ;)

 
29-11-12 23:59  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

która by nie była to faktem jest, że lepiej wydać model później i dokładnie go sprawdzić, niż wydać bubel a później zbierać cięgi. :) Oszczędzę tu wszystkim przytaczania przykładu. :) Myslę, że każdy z nas spokojnie wytrzyma nawet i rok jeszcze ze świadomością, że wreszcie dostaniemy Titanica opracowanego przez pasjonatów, którzy chcą wykonac swoją pracę solidnie. Ja obserwuję wątek z zaciekawieniem i po cichutku cieszę się, że modele nie wyjdą na początku roku. :) Ze względu na budżet oczywiście. I mam szczere nadzieje, że Szkutnik jako wydawca będzie się dalej rozwijał. Mamy już specjalistyczne wydawnictwo zajmujące się tematyką żagli, przydałoby się też takie, które podejmie się tematów okrętowych, również tych trudnych i niszowych. Chyba większość koleżanek i kolegów zgodzi się ze mną.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
30-11-12 13:41  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

A ja się nie zgodzę, bo widzę, że żagle [profesjonalne, znając Szkutnika] też będą. I to nie jedne :-)
Także to tak nie do końca z tymi tematami okrętowymi.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
30-11-12 14:05  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Do teoretycznego wydania modeli pozostało pół roku.
Na dzień dzisiejszy mamy 17 stron w wątku, 167 odpowiedzi, ponad 36 tys. odsłon.
Może stwórzmy osobne forum dla tej zapowiedzi ;)
Aż boję się lodówkę otworzyć...

Szkutniku, z PR-u masz Mistrzostwo Świata :)
Bardzo mnie to tylko ciekawi, jak przełoży się to na sprzedaż i wynik finansowy.
Myślę, że to ciekawy temat dla kogoś na pracę doktorską :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
30-11-12 18:27  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Syjku- nie otwieraj zamrażarki- jeszcze jakaś góra lodowa wyskoczy... ;)

Post zmieniony (30-11-12 18:44)

 
30-11-12 22:49  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Syjek: Sam jestem zdziwiony i zaskoczony zaistniałym faktem. Nigdy nie myślałem, że zapowiedź modeli kartonowych może rozrosnąć się do takich rozmiarów. To jest chyba po prostu MAGIA TITANICA. Nie potrafię tego zjawiska wytłumaczyć w żaden inny logiczny sposób.
Co do prac doktorskich i habilitacji (ten usmiech na końcu)? Ja jestem zwykłym kpt.ż.w. mgr inż. Nie znam się na pisaniu. Z resztą sam wiesz. Ale inni jak chcą niech próbują, tylko po jaką cholerę mieli by to robić nie wiem.
Co do sprzedaży i wyniku finansowego.... będę bardzo zadowolony jak do tego przedsięwzięcia nie dołożę złotówki z własnej kieszeni.

Lodówki nie ma co się bać. Choć pamiętam kiedyś jak pływałem u Greka, to mieszkał w lodówce taki jeden ch.... i nie było na statku prawie nic do żarcia..... ale to już zupełnie inna morska opowieść :)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
01-12-12 09:20  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

SZKUTNIKU: Ja też tylko mgr inż. jestem i to w dodatku chemik, ale socjolog miałby z pewnością spory materiał do przemyśleń :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
01-12-12 09:47  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A ja prosty, bez tytułów, pomaturalny tylko...

 
18-12-12 17:20  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Jest nam bardzo miło poinformować Was, że udało nam się wydrukować broszurę z mini modelami statków pasażerskich typu Olympic. Poniżej okładka.

<>

W posterze znajdują się trzy mini modele kartonowe (RMS "Titanic", HMT "Olympic" i HMHS "Britannic") opracowane w skali 1:1200 przez naszego przyjaciela Ralpha Currell'a. W wersji papierowej wprowadzono kilka drobnych zmian: zmieniono konstrukcję szkieletu kadłuba statku, ujednolicono numerację elementów dzięki czemu na podstawie jednej instrukcji montażowej, z małymi modyfikacjami możemy wykonać wszystkie trzy modele.

W skład broszury wchodzą:
- 4 arkusze kartonu offsetowego z elementami wycinanki
- 3 arkusze papieru offsetowego z elementami szkieletu kadłuba i podstawkami pod modele
- rysunkowa instrukcja montażu
- dodatkowe artykuły
- konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
W sumie 24 strony formatu A4.

Gdzie można nabyć broszurę promocyjną?
Osobiście można ją odebrać w sklepie modelarskim EMAR w Olsztynie.

Broszurę można zamówić pisząc na adres mailowy: krzysztofpodgorniak@wp.pl i wpłacając na konto kwotę 5 zł, która pokrywa całkowity koszt przesyłki (znaczek +koperta) na terenie Polski.

NUMER KONTA 11 1240 5598 1111 0000 5034 3652
KRZYSZTOF PODGÓRNIAK
UL. DWORCOWA 31/20
10-437 OLSZTYN

Poster z mini modelami kartonowymi będzie rozdawany na konkursie modelarskim w Olsztynie, który odbędzie się w kwietniu 2013 roku.

UWAGA - Osoby, które brały udział w ankiecie SZKUTNIKA w maju 2012 roku i do tej pory nie otrzymały broszury promocyjnej z mini modelami, proszone są o kontakt mailowy ze SZKUTNIKIEM.

WSZYSTKIM MODELARZOM ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

Pozdrawiam
SZKUTNIK

Post zmieniony (18-12-12 22:40)

 
18-12-12 22:07  Odp: [Z]Statki pasażerskie: RMS „TITANIC”, HMT „OLYMPIC”, HMHS„BRITANNIC" skala 1:200
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

No to jutro idę do modelarskiego, do kwietnia czekał nie będę.

Wesołych Świąt :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 22Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024