FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 12 z 15Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
09-10-17 09:34  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
tineo 

Na Forum:
Galerie - 6

To zależy od drukarki, jakie są tam dostępne opcje. Niektóre lepsze drukarki mają opcję wyboru grubości papieru. Pamiętam, że jak drukowałem na zwykłej atramentówce to nic nie zmieniałem, tak jak bym drukował na zwykłym papierze, zresztą za wielkiego wyboru tam nie było. Myślę że trzeba poeksperymentować, bo może wybierając np. druk na papierze fotograficznym efekt będzie lepszy...

--
Pozdrawiam Tomek C.

Odpowiedz na tę wiadomość 

16-10-17 15:48  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Windus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7

- 1

Panowie ma ktoś patent na wykonanie kół do samolotu z tektury przy pomocy szlifierki wysokoobrotowej lub jak kto woli dremela? Chodzi mi głównie o to, jak obsadzić koło idealnie równo i jednocześnie nie robić zbyt dużego otworu.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

17-10-17 08:55  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

Windus, sprawdź czy nie masz końcówki z tarczką do cięcia, która jako wymienny element powinna być mocowana śrubką. Ja w swojej chińskiej szlifierce zaadoptowałem właśnie to do mocowania koła - śruba wkręcana w trzpień świetnie się do tego nadaje. Od siebie dodałem tylko podkładki żeby mocowanie było pewniejsze.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

17-10-17 14:33  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Windus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7

- 1

O to właśnie mi chodzi. Nie chcę robić dużego otworu żeby nie mieć problemu z późniejszym zamocowaniem koła na drucie. Tylko nie wiem czy ta śrubka nie jest za krótka. Ale dzięki za pomoc.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

17-10-17 14:44  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
tineo 

Na Forum:
Galerie - 6

Też stosuję powyższą metodę, bo w moim "uniwersalnym urządzeniu wiertarskim" też były takie tarczki z obsadą, a śrubkę znalazłem sobie dłuższą (z odzysku/demonatażu ;)).

--
Pozdrawiam Tomek C.

17-10-17 15:09  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Windus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7

- 1

tineo w sumie racja, Polak potrafi. Dzięki za podpowiedź :)

--
Skończone:
W toku:
IJN Oyodo

17-10-17 15:30  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
dweler 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

Też tak raz zrobiłem ale nie szlifowało mi równomiernie, pewnie brak wprawy.

17-10-17 17:15  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
henrykk   

„Tutaj“ można takie śrubki kupić jako „części zapasowe” – długość części gwintowanej 9 mm (bez podkładki, czyli po jej zdjęciu), średnica 2,35 mm.
Teoretycznie powinno się to też bez problemów dać kupić w Polsce, w jakimś markecie budowlanym.

--
Pozdrawiam
Henryk

17-10-17 21:25  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5

Ja używam do moich druciaków zwyczjnej śrubki m 3 z nakrętką z jednego z marketów budowlannych

--

Post zmieniony (18-10-17 20:46)

17-10-17 23:17  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

Windus, śrubka będzie za krótka jeśli będziesz chciał zamocować wszystkie sklejone warstwy tektury przewiercone na wylot. Jeśli zewnętrzne warstwy będą pierścieniami zamiast pełnych krążków a mocowanie będzie przebiegało przez np. 2 warstwy tektury wtedy taka śrubka spokojnie wystarczy. Wyprofilowanie wewnętrznych krawędzi też jest wtedy dużo łatwiejsze.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 12 z 15Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018