FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 18Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
06-08-17 21:31  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Seweryn F.   

Tempera, podobnie jak akryl, jeśli zeschnie, to już finito. W teorii możesz ją rozpuścić w chemikaliach, ale po takiej reaktywacji będzie raczej kiepsko kryć i kiepsko się będzie nią malować. Wodne to te farby są do pierwszego wyschnięcia.

 
06-08-17 21:33  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Killy9999, dokładnie tak :). Podobnie jak farbki akwarelowe z tą różnicą, że tempery kryją zdecydowanie lepiej.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
06-08-17 21:43  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Seweryn F.   

Technick - czy aby na pewno mówimy o temperach? Używam tych farb od kilkunastu lat i jeszcze mi się taki przypadek nie zdarzył, zeby po wyschnięciu zachowywała się jak akwarela, czyli na powrót, pod wpływem wody się 'rozpuszczała'.
PS.: Ok, dobra, już wiem w czym rzecz :). Używam trochę innego typu farb. Też tempery, ale klasyczne artystyczne, permanentne. Mają takie właściwości jak akryl, tyle, że są bardziej laserunkowe. Sprawdziłem w necie - teraz nawet na plakatówki mówi się czasem 'tempery' :))))

Post zmieniony (06-08-17 21:49)

 
06-08-17 21:55  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mały wykładzik o temperach http://rynekisztuka.pl/2012/09/19/co-warto-wiedziec-o-temperze/

 
06-08-17 22:24  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Sewerynie, nigdy nie zastanawiałem się nad tym na ile temperowe są te tempery. Lata temu kupiłem zestaw 6ciu kolorów właśnie pod tą nazwą. Podobnie później kiedy kupiłem większy bo zestaw składający się z 12 kolorów. Plakatówki charakteryzowały się tym, że były w cylindrycznych pojemniczkach z przykrywką. Tempery zawsze były w tubkach.



Bardzo możliwe, że skład jest identyczny a różnica w nazwie to chwyt marketingowy mający przyciągnąć potencjalnych kupców do nabycia produktu "premium" - bo sprzedawanym w tubkach niczym profesjonalne farby. Dzięki za sprostowanie :)

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
09-08-17 19:19  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
lubię placki   

Cześć killy 9999.Pytanie odnośnie lakieru Tamiyą w puszce,lakierowałeś matem czy połyskiem.Model wcześniej gruntowałeś ,czy prysnąłeś na surowy karton-pozdrawiam Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
09-08-17 19:54  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jacek-placek: zgaduję że pytasz o P-47? To chyba był matowy, ale sprawdź na wszelki wypadek co napisałem w relacji. Arkusze caponowane.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-08-17 16:42  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
lubię placki   

Cześć,pytam dokładnie o ten model.Dziękuję za odpowiedz.Pytam ponieważ pryskając matem na surowy karton można uzyskać paskudny biały nalot,piszesz , że arkusze caponowałeś-czy capon zabezpiecza arkusze do tego stopnia, że uniemożliwi powstanie nalotu.Pozdrawiam Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
17-08-17 17:18  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> czy capon zabezpiecza arkusze do tego stopnia, że uniemożliwi powstanie nalotu.

Tak, jeśli dobrze zagruntujesz arkusze caponem to nalot z matowego lakieru nie powinien powstać.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
17-08-17 23:09  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
lubię placki   

Dziękuję za odpowiedz-pozdrawiam Jacek.

--
modele to moja pasja.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 18Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024