FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
12-03-16 09:19  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Mariaszek, zmuszał Cię do niczego nie będę, bo dla mnie w obecnej konfiguracji model wygląda nader zacnie i może zostać bez masztów. :-)
W końcu kiedyś trzeba zacząć lepić nowe modele. ;-D

"Bellona" wykonana w okolicach 1770 roku. :-)

http://collections.rmg.co.uk/mediaLib/668/media-668380/large.jpg
http://collections.rmg.co.uk/mediaLib/317/media-317067/large.jpg

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
12-03-16 11:14  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No i elegancko! "Błyszczące" żaglowce? Może przed zwodowaniem to jakiś połysk
ta miedź miała,ale ten stan to pewnie nie utrzymał się długo.
A Twoja Leosia kolego to na pochylnię wjeżdża czy już ją opuszcza po renowacji? :)
Podoba mi się to co tu widzę! Pozdrawiam.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
12-03-16 22:52  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Hej,
Petrov - Ty buntowniku:).

Borek - a tymczasem Bellona ... :)

Seahorse - nie będzie ludków - za słaby na to jestem. I jakoś w ogóle nie czuję tego w swoim wykonaniu:)..

Patryk.K - bardzo, ale to bardzo Ci dziękuję za ten wpis. Tak szczerze mówiąc, od jakiegoś czasu zmierzam do tego mniej więcej efektu, który proponujesz. Wahałem się jeszcze, że może to być potraktowane jako taktyczny odwrót od modelu:), ale zgadzam się całkowicie z tym co piszesz. Zastanawiałem się jeszcze, czy nie dołożyć jednak masztów, ale właśnie pomogłeś mi podjąć ostateczną decyzję. Dzięki!:).

Lepic - a kto ją tam wie:). W każdym razie Leosia miedziowanego dnia początkowo nie miała, jeśli dobrze pamiętam. Natoamist obecnie jedyne, co sensownego można z tym modelem zrobić, to posadzić go właśnie na takiej podstawce. I tak, jak pisze Patryk.K, skończyć co rychlej:).

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
16-04-16 13:10  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Galion przewijał się na poprzednich fotkach, ale dziś nadrobię krótką i nudną "historię" jego powstawania.

Pierwsza wersja wyszła słabo – to ta złota – skrzyżowanie mumii z Hulkiem.

Więc powstała wersja druga – to ta niebieska. Jest to wersja typu "Mam tę moc …":). Tak przynajmniej z punktu oceniły to moje córy.
Ale lepiej na razie nie będzie i najważniejsze, że jest lepiej niż było.



Powstał też kosz dziobowy, którego najtrudniejszą częścią była kratownica.



I dziobek na chwilę obecną.



Teraz podstawka. Ech, miało nie być dioramy. A trochę sama wyszła. Taka właściwie trochę diorama.

Wokół poprzednio pokazanej pochylni położyłem masę plastyczną. Był biała, więc pokolorowałem ją przed położeniem. Gdy już się znalazła na podstawce, stwierdziłem, że czegoś tu brakuje. Uznałem, że wody.
No to hajda malujemy dno.



I wylewamy na nie żel. Ten był bezbarwny.
Gdybym użył barwnego (albo pokolorował bezbarwny) wyszłoby pewnie lepiej, ale po prostu musiałem spróbować.



Na koniec całość obłożyłem ramami.



Szczególnie podoba mi się ujęcie z poziomu "wody".



I wyszło coś w rodzaju dioramki, tylko jest pewien problem.
Jeśli miałaby to być uczciwa diorama to sam dok/pochylnia powinna być usytuowana nieco wyżej – na nadbrzeżu, nieco podwyższonym w stosunku do wysokości wody. Było kilka opcji w tym zrobienie podstawki od nowa. Próbując jednak ratować to, co już było, obudowałem pochylnię i stosowanie do nazwy pochyliłem nieco jej szyny.
Raczej już tak zostawię, traktując to jednak jako pierwsze koty za płoty.

Spodobał mi się natomiast sam temat takich dokowo – portowych dioram i jeśli sił starczy i przede wszystkim czasu, mam nadzieję, że kiedyś się zrehabilituję, czyniąc coś bardziej przekonującego. Obrazy znalezione w sieci, czy modele mistrzów podkręcają w temacie.
Na pewno dołożę tu coś jeszcze – jakąś kołkownicę, kotwice itp. Ale to już po zadokowaniu Leosi na stałe.

I miało nie być masztów. Ale zrobiłem trochę bukszprytu. Potem przyłożyłem patyczki i uznałem, że jednak z kolumnami masztów jest ząb. I tak raczej zostanie.



Pozdrawiam

 
16-04-16 21:54  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kruca, ja bym tak już zostawił ;) Tylko z tym Galionem coś zrób, v2 to jeszcze nie to, a przy takim modelu żal odpuszczać ;)

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
17-04-16 09:16  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Hihi - czyli mówisz Forest , że Leosia z twarzy jest podobna zupełnie do nikogo?:)

Dobra, spróbuję zrobić wersję nr 3. Ale czy coś z tego wyjdzie, to naprawdę nie wiem.

Pozdrawiam

 
17-04-16 09:39  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Ostatnie zdjęcie dla mnie kolorystycznie jest śliczne (choć mam problemy z odróżnianiem kolorów:-)) Miedź i przyciemnione drewno wyglądają na lekko używane, tak jakbyś dodatkowo malował, by uzyskać efekt przybrudzeń i zużycia.
Z galionem przychylam się do wniosku Forest'a - jeśli masz jeszcze siłę i ochotę na ver. 3.
Ogólnie piękna rzecz - "duża rzecz a cieszy"

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
17-04-16 11:18  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ta miedź na kadłubie jest kosmiczna! Jak będę coś miedziował, spodziewaj się z mojej strony wielu pytań co i jak :)

--
54323031

 
17-04-16 18:04  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Przedni pomysł z "Leosią" w wersji stoczniowej. Pozazdrościć kratownicy na galionie, figury już mniej, może do trzech razy sztuka...

 
17-04-16 18:18  Odp: [R] Fregata "Santa Leocadia" (Shipyard, 1:96)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Brawo za podstawkę. Wygląda o niebo lepiej niż dwa kołki z mebli wbite w dno ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024