FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-04-12 13:22  [Galeria] B-17 G MM 1:50 plus coś od siebie
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam.
Z góry przepraszam za skrytoklejstwo, ale nie miałem warunków do prowadzenia relacji, więc sama galeria.
Jak w temacie, ponad dwudziestoletni grzmot, który od lat chodził mi po głowie. Jako, że lubię tę skalę to w końcu zabrałem się za to opracowanie. Wiedziałem, że łatwo nie będzie i nie było z resztą. Model zaprojektowany przez ś.p. Wiesława Bączkowskiego, zawierał co prawda wiele błędów, trzeba było dużo przymierzać, docinać, ale mimo to budowa sprawiła mi sporo frajdy. Postanowiłem trochę go ulepszyć przez dodanie oszklenia i komory bombowej. Model posiada także ślady spalin, w odpryski farby nie bawiłem się, ponieważ model ma swój urok z nienaruszonym drukiem. A propos druku, jak to w tamtych latach bywało... cała paleta odcieni :), model kleiłem z dwóch wycinanek więc dobierałem elementy tak by odcień był możliwie podobny. Jeśli chodzi o komorę bombową to wykonałem ją w wersji dość uproszczonej, ale mniej więcej przypomina to co można znaleźć na zdjęciach w internecie. Bomby wiszą na żyłce, która w zależności od oświetlenia jest mniej lub bardziej widoczna. Oczywiście zawieszone są tak, by można je było zdjąć. Podwozia w związku z tym nie wykonałem w pozycji otwartej, w razie czego model mogę postawić na podstawce. Co prawda po schowaniu jakaś ćwierć opony wystawała, a jak widać u mnie nic nie ma, po prostu może jeszcze coś wymyślę ze zdejmowanym podwoziem ale na razie nic na siłę. Z jednej strony domalowałem także godło i oznaczenia lotów bojowych. Efekt nie zadowolił mnie wystarczającą, wiec z drugiej strony sobie darowałem :), w razie czego można jeszcze domalować. Model pokryty warstwą caponu, ale tylko górne powierzchnie. Polakierowane szarości przybierały kolor brunatny, więc odpuściłem. Podsumowując model wymagający sporej ilości cierpliwości, ale warto!

A teraz forteca bombarduje moje łóżko. (czuję się jak małe dziecko z karuzelą dyndającą nad łóżeczkiem :), w końcu każdy z nas ma coś z dziecka)








pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
13-04-12 13:33  Odp: [Galeria] B-17 G MM 1:50 plus coś od siebie
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Stareńki MM i proszę jaki fajny modelik. Pomysł z bombami świetny. Gratulacje.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-04-12 13:38  Odp: [Galeria] B-17 G MM 1:50 plus coś od siebie
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ale fajny :-)

Gdyby wisiał mi nad głową to czułbym się raczej jak mieszkaniec Drezna w 1945.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-04-12 13:40  Odp: [Galeria] B-17 G MM 1:50 plus coś od siebie
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Modelik leweracja ;-)
Bombki robią wrażenie
Jak by go jeszcze opracowano w tej skali od nowa i dodano jeszcze wnętrze...

--
KMH Sokół Radom

 
13-04-12 14:40  Odp: [Galeria] B-17 G MM 1:50 plus coś od siebie
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratuluję modelu ! Zmiana koloru po lakierowaniu wskazuje na koniecznośc zeskanowania oryginalnej wycinanki i klejenia ze skanu...
Ale pomysł z bombami sypiącymi się na głowę godny przerażającego koszmaru sennego!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-04-12 15:40  Odp: [Galeria] B-17 G MM 1:50 plus coś od siebie
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluje takiego wykonania i pomysłu z bombami. Świetne.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-04-12 19:44  Odp: [Galeria] B-17 G MM 1:50 plus coś od siebie
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Super to wygląda, i to mi się właśnie najbardziej podoba w tej skali, można zrobić model dużego samolotu o przyzwoitych rozmiarach, i nie trzeba mieć w domu hangaru :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
14-04-12 00:42  Odp: [Galeria] B-17 G MM 1:50 plus coś od siebie
MOS Kiernozia 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 31

Dla mnie - bomba :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024