FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-05-12 14:06  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cyjanoakrylem nasączam drobne, odstające elementy i niektóre łączenia wymagające mocnej spoiny. Co do większych powierzchni, to trochę obawiam się wyziewów. Kiedyś podrażniłem sobie oparami oczy, dlatego staram się ograniczać użycie toksycznych specyfików. Co nie zmienia faktu, że w niektórych przypadkach są niezastąpione.

--
Pozdrawiam!

 
22-05-12 20:36  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Tempo trochę spadło, ale jakieś postępy są :)
Zrobiłem siedzisko strzelca. Siedzenie i oparcie pokryłem wikolem, żeby powstały delikatne fałdy, ale nie wyszło tak jak chciałem. W sumie nie jest źle, więc nie będę tego poprawiał. Kołyska działka też jest gotowa. Dokleiłem do niej osłonę i cały zespół pomalowałem, żeby wychwycić błędy. Okazało się, że wystarczy delikatny szlif, więc całość przymierzyłem na sucho do podstawy. Coraz fajniej to wygląda. Męczę też lufę, którą robię z wycinanki. Na zdjęciu widać jak duża jest różnica wymiarowa gotowej lufy z WAKu. Ciekawe czy to opracowanie nie trzyma skali, czy lufa jest za mała.



--
Pozdrawiam!

 
22-05-12 21:19  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jasiek, w Sumie oklejki siedziska i oparcia fotela pilota zgniotłem w kulkę, rozprostowałem i tak kilka razy a potem maznąłem kaponem przykleiłem takie fest wygniecione.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-05-12 21:23  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nawet fajny efekt.

--
Pozdrawiam!

 
22-05-12 21:51  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ostoja to siedzenie wygląda jak żywe.

 
10-06-12 12:37  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Emocje po zlocie już opadły i akumulatory też naładowane, więc czas na małą aktualizację.
Dokleiłem osłonę na stałe. Wciąż pracuję nad lufą i magazynkami. Magazynki mają charakterystyczne przetłoczenia, które chciałbym zrobić. Na razie myślę jak to wykonać, żeby efekt był dobry, ale żeby się za bardzo nie narobić. Magazynki zrobię w większej ilości, ponieważ chciałem pokazać też otwarte zasobniki amunicyjne z magazynkami w środku, tak jak to widać na zdjęciach. Lufa włożona tylko na przymiarkę.



Równocześnie z Flakiem powstaje dwuwieżowa wersja 7TP która nie dawno wpadła w moje ręce. Niektórzy znajomi podpuszczali mnie, żebym zaczął budowę ponieważ mam już wersję jednowieżową, no to mają :) Zaraz zamieszczę relację z budowy 7TP. Zapraszam do obserwowania.

--
Pozdrawiam!

 
10-06-12 15:07  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Ekstra działko.

 
24-06-12 15:24  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Długo trwało zanim wymyśliłem jak zrobić przetłoczenia na magazynkach, ale w końcu przyszło olśnienie i wystrugałem magazynki niewielkim nakładem pracy. Pomysły były różne, ale wszystkie strasznie pracochłonne. Ja zastosowałem metodę, którą kiedyś w dzieciństwie kalkowałem monety na kartce papieru, uzyskując trójwymiarowy rysunek. Tak samo postąpiłem z magazynkami. Z oryginalnej części zrobiłem szablon z naklejonymi kawałkami drutu. Na to kładłem cienką kartkę z wydrukowanymi korpusami magazynków i kalkowałem je ołówkiem na kartce. Powstałe przetłoczenia gruntowałem cyjanoakrylem, żeby w trakcie klejenia nic mi się nie pozapadało. Tak powstały magazynki :) Oczywiście można było je jeszcze bardziej uplastycznić, ale bez przesady. Do samego działka też dołożyłem parę elementów, które zostały pominięte w opracowaniu. Wszystko pomalowałem czarnym matem i po przeszlifowaniu niedoskonałości położyłem pędzelkiem ścieralny metal gun Humrola. Potem polerka i bardzo delikatne metaliczne przetarcia. Doszła tez osłona strzelca. Na razie niepomalowana.



--
Pozdrawiam!

 
24-06-12 16:29  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kombinowałeś, kombinowałeś i wykombinowałeś extra :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-06-12 21:23  Odp: [Relacja] Flak 38 KA 1/25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pogratulować pomysłu. Efekt bardzo dobry i dalej podziwiam detalizację tego przecież maleństwa.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024