FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
09-04-12 15:55  [N] Przenośny blat modelarski - Izmod
Izmod   

Witam
Z przyjemnością prezentuję pierwszy produkt sklepu z akcesoriami modelarskimi Izmod - produkt, który powstał w ramach działalności Izmod, i który dostępny jest jedynie w naszym sklepie - przenośny blat modelarski.
Pomysł na stworzenie narzędzia tego rodzaju pierwszy raz pojawił się kilkanaście lat temu, w latach 90-tych, gdy zaczynałem swoją przygodę z modelarstwem. Dysponowałem wówczas jednym tylko biurkiem; służyło mi ono tak do obrania zajęć szkolnych, do jedzenia, gry w karty z młodszym bratem, jak do składania (prostych wówczas) modeli. Trudno wymienić wszystkie niedogodności takiego stanu. Sporządziłem wówczas pierwszy przenośny blat modelarski.
Lata mijały, moja przygoda z modelarstwem nabierała kolorów, a blat, z kolejnymi modyfikacjami, zdawał się służyć mi coraz lepiej. Pomysł podchwycili znajomi modelarze, równie zadowoleni z tej prostej konstrukcji.
Szczególnym powodzeniem cieszy się pomysł wyposażenia blatu modelarskiego w materiał chroniący przed kurzem. Każdy z blatów w nieskomplikowany sposób można zasłonić, służy temu odpowiednie jego zaprojektowanie oraz dołączony, odpowiednio wycięty materiał. Dzięki temu, po skończonej pracy, w łatwy sposób można zabezpieczyć model przed kurzem, niespodziewanym brudzeniem, czy ciekawskim okiem łypiącym na nieukończone dzieło. Do tego, mobilny charakter blatu pozwala przenieść go w bezpieczne miejsce tuż po wykonaniu pracy. Jeżeli dysponujemy tylko jednym biurkiem, łatwo można je zwolnić.
Przegródki na akcesoria zostały podzielone zgodnie z moim doświadczeniem, znajdzie się tu miejsce nie tylko na mniejsze farbki ale i większe narzędzia. Sama płaszczyzna, na której wykonuje się prace nad modelem, posiada rozmiar odpowiedni do popularnych na naszym rynku mat (470x320mm) i bez poroblemu możne je w tym miejscu ułożyć. Większa wersja blatu posiada dodatkowy atrybut: przenośny stojak na instrukcje, własne notatki, czy wydrukowane informacje. Nadto, z jego prawej strony znajduje się przechowalnik o rozmiarach nieznacznie przekraczających format A4.
Blat występuje w 3 rozmiarach:
a) rozmiar największy: 90 cm długości – 50 cm szerokości; Link
b) rozmiar średni: 70 cm długości – 45 cm szerokości; Link
c) rozmiar mniejszy: 50 cm długości – 30 cm szerokości. Link
Każdy z tych rozmiarów dostępny jest dwóch wersjach:
- w wersji tańszej, służącej do samodzielnego złożenia, zgodnie z zamieszczoną do tego instrukcją (w zestawie znajdują się potrzebne do tego: klej do drewna oraz arkusz papieru ściernego); istnieje przy tym możliwość takiego złożenia blatu, która najbardziej odpowiada osobistym oczekiwaniom;
- oraz wersji droższej, która wysyłana jest złożona i gotowa do wykonywania na niej pracy.

Poniżej zamieszczam zdjęcia blatu o rozmiarze największym. Więcej szczegółów na stronie sklepu.



Serdecznie pozdrawiam,
Z życzeniami owocnej modelarskiej pracy
Piotr Olczyk

 
09-04-12 19:09  Odp: [N] Przenośny blat modelarski - Izmod
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A czy te skrzyneczki są zdejmowane, bo coś mi się wydaje, że będzie brak miejsca na łokcie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-04-12 19:40  Odp: [N] Przenośny blat modelarski - Izmod
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Drooogo... Jesteśmy w środowisku majsterkowiczów, więc każdy może sobie takie coś łatwo sam poskładać- kilka listewek na wikol... Za 140 zł to można biurko kupić... Jak zobaczyłem temat wątku, to myślałem że faktycznie chodzi o coś typu składane minibiurko, czy coś takiego jak stolik pod laptopa- taki z chłodzeniem na usb ostatnio kupiłem za jakieś 50 zł chyba, a takie zwykłe drewniane były po 30 z hakiem... No, ale może znajdzie sie jakiś klient ze zbędnymi pieniędzmi na taki bajer... Ale jak ktoś ma kase to pewnie ma oddzielny pokój z całym wyposażeniem do majserkowania, teraz to sie tak modnie nazywa Hobbyroom ;) No ale mimo wszystko życzę sukcesów na rynku... ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
09-04-12 19:46  Odp: [N] Przenośny blat modelarski - Izmod
Izmod   

Środkowy obszar (ten przeznaczony do pracy) ma szerokość 48cm. Dla mnie wystarcza, ale pewnie każdy ma swój sposób pracy. Szufladki nie są zdejmowane, mają wysokość 5 cm.
Dla osób mających inne preferencje sprzedaję też wersje do samodzielnego złożenia. Niektóre szufladki można pominąć, czy inaczej rozwiązać, wedle własnego gustu.

Co do ceny, tak jak pisałem w pierwszym temacie na forum, konradowicze mają 7% rabat :) na cały asortyment sklepu.

Post zmieniony (09-04-12 20:48)

 
10-04-12 16:50  Odp: [N] Przenośny blat modelarski - Izmod
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Oto co znalazłem na Allegro w cenie bodajże 129,-PLN. Mimo wszystko ten blat/y/ z Izmoda jak i "organizer" a Allegro w cenie wygórowanej.

 
10-04-12 19:40  Odp: [N] Przenośny blat modelarski - Izmod
Navigator 

 

Życzę powodzenia w sprzedaży, ale mnie osobiście się takie coś nie przyda. Moim skromnym zdaniem trochę przekombinowane.

--

 
10-04-12 21:00  Odp: [N] Przenośny blat modelarski - Izmod
skom25   

Ja także uważam że pomysł jest trochę nietrafiony, mało miejsca na ręce i jak dla mnie dziwna koncepcja przenośnego miejsca pracy modelarza. Wd mnie dużo łatwiej jest upchać wszystko co potrzebne w małej szufladzie tak jak ja niż ustawić gdzieś takie coś żeby nie było widoczne. No i ta cena...

 
10-04-12 23:39  Odp: [N] Przenośny blat modelarski - Izmod
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Człowiek się postarał ,wymyślił i wykonał ,a tu zaraz że niepotrzebne ,za drogo,mało miejsca na ręce:-/

 
11-04-12 00:03  Odp: [N] Przenośny blat modelarski - Izmod
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

No bo drogo i mało miejsca na rece :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
11-04-12 08:36  Odp: [N] Przenośny blat modelarski - Izmod
skom25   

@dominik294

Ale popatrz też z drugiej strony, gdyby ktoś to zrobił dla siebie i się pochwalił- jak najbardziej, fajny pomysł, czemu nie skoro mu pasuje. Ale to jest oferta sprzedaży więc że ktoś się napracował ma chyba drugorzędne znaczenie, ważne jest żeby byli klienci a na to najwyraźniej się nie zanosi (no chyba że wszyscy po cichutku klikają i zamawiają) :)

Ale ogólnie sklep bardzo fajny i ceny konkurencyjne, na pewno zajrzę jak będe coś potrzebował:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024