FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-04-12 22:11  Odp: [R/G] Autobus miejski Ikarus 280 - Answer 1:43
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Maciek, zapraszam do Lodzi, jeszcze sie czasem jakis trafi :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
09-04-12 22:26  Odp: [R/G] Autobus miejski Ikarus 280 - Answer 1:43
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Dokładnie nie pamiętam jak kleiłem tą szybę, ale wiem że wyginałem ją tak długo aż sama trzymała kształt. U mnie na dole wystaje po wewnętrznej stronie poszycia, ale miałem z tym dużo kombinowania.

 
09-04-12 22:39  Odp: [R/G] Autobus miejski Ikarus 280 - Answer 1:43
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Rafał, u nas już tylko jeden został i czasem na szczególne okazje wypuszczają z zajezdni.

Klaymen, no widzisz, odpowiednia folia to klucz do sukcesu. A ja wziąłem chyba za cienką. Nawet na bocznych szybach mi się troszkę pofalowała. W każdym razie jak ktoś będzie ten model robić, to warto tą kwestie przemyśleć odpowiednio wcześnie :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
09-04-12 22:49  Odp: [R/G] Autobus miejski Ikarus 280 - Answer 1:43
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

W Wawie kasowniki są dokładnie przy każdych drzwiach, nie więcej i to w każdym typie wozu :)
Kat, co do poręczy, to słusznie zrobiłeś. Przy braku dokumentacji zdjęciowej nie ma się co szarpać i być mądrzejszym od projektanta. Ja odniosłem się tylko do projektu, bo w tym miejscu rzuciło mi się to w oczy. Tym bardziej, że w przegubowych solarkach takich odgrodzeń fotela od rzeźni nie ma i jest to największy idiotyzm w rozplanowaniu wnętrza tych wozów. Reszty detali nie ma nawet co szukać, bo zdjęć brak. (a i rodzi się pytanie z którego roku jest stan wozu?). Podobnie jak z okrętami...
Ponieważ model przedstawia wóz stołeczny, to się odezwałem ;P. Jak to wyglądało w innych miastach nie wiem.
A jak kto chce zobaczyć na żywo, to do 2013 będzie kilkadziesiąt automatów (280.70) w rezerwie (mecze, objazdy, zasilenia, wtyczki). :D Reszta na sprzedaż lub na żyletki :(
Lewar ostanie się chyba tylko jeden, już odrestaurowany do stanu fabrycznego przez KMKM. (jeden bizon już też ma chyba zółte blachy)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
10-04-12 22:32  Odp: [R/G] Autobus miejski Ikarus 280 - Answer 1:43
indianscout   

Dixie - nie wiem czy bizon ma żółte blachy (tablice rejestracyjne pojazdu zabytkowego oczywiście ) , na pewno ma żółte osie i piasty kół , trochę byłem zaskoczony takim malowaniem , ale ponoć egzemplarze tej serii były tak fabrycznie pomalowane ,
Kat - kasowniki elektryczne nie miały wajchy - wkładasz bilet w szczelinę i fotokomórka uruchamia mechanizm kasujący , w Warszawie takie kasowniki były o epokę wcześniej niż w innych miastach .
Powoli kończę rysowanie mojej wersji Ikarusa , jak nic złego się nie stanie to trzeba będzie założyć relację i budować , bo już mi wstyd odzywać się nie pokazując nic od siebie , tylko moja wersja będzie krótka - 260.04 - z roku 1982 - taki jakim jeździłem w PKS Bydgoszcz p.t. Świecie , kupiony w 1987 roku z zajezdni R-12 w Piasecznie . Pozdrowionka z kabiny Scani .

Post zmieniony (10-04-12 23:07)

 
11-04-12 07:37  Odp: [R/G] Autobus miejski Ikarus 280 - Answer 1:43
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Aż z ciekawości przeszukałem pamięć i znalazłem :)
http://www.przegubowiec.com/bus/szuker/index.php?taborowy=5254&model=%25&rok=%25&ng=%25&uwagi=%25&ex1=&ex2=%25&zajezdnia=%25&rejestracja=&kasacja=%25
Faktycznie. nie byłem pewien, pamiętam tylko, że kilka lat temu były plany przejęcia go jako muzealnego po wycofaniu z ruchu.
Za to lewar jest już po restauracji i "na żółtych" - idealny materiał na model :P
http://www.przegubowiec.com/galeria/displayimage.php?album=search&cat=0&pos=5

ps. ta baza coś nie we wszystkim jest aktualna chyba, bo: http://www.przegubowiec.com/bus/szuker/index.php?taborowy=2600&model=%25&rok=%25&ng=%25&uwagi=%25&ex1=&ex2=%25&zajezdnia=%25&rejestracja=&kasacja=%25
Czyli pozostają zdjęcia :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
11-04-12 11:11  Odp: [R/G] Autobus miejski Ikarus 280 - Answer 1:43
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Ładny ten nieuzbrojony Ikarus. Mnie się podoba, jedyne co się wg mnie rzuca w oczy to ,że te które widuję są zdecydowanie bardziej zardzewiałe :P . Bo drzwi się w nich tak samo nie domykają jak w modelu KATa.

 
11-04-12 23:58  Odp: [R/G] Autobus miejski Ikarus 280 - Answer 1:43
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Jeszcze trochę takich wpisów i kupię następnego Ikarusa i zrobię go z malowaniem pod konkretną maszynę :) Np taką: http://www.phototrans.eu/images/photos/big/27/275567.jpg

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
12-04-12 08:13  Odp: [R/G] Autobus miejski Ikarus 280 - Answer 1:43
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny modelik,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-04-12 09:10  Odp: [R/G] Autobus miejski Ikarus 280 - Answer 1:43
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Macku, zawsze masz jeszcze jako baze czeskie wydanie z Ripper Works http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=7700

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024