FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-04-12 13:59  Odp: [R] Niszczyciel eskortowy ORP Ślązak - MM 06/1983 1:200
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

OK
Wielkie dzięki!

Po świętach pokażę co z tego wyszło.

Post zmieniony (07-04-12 14:00)

 
11-04-12 16:40  Odp: [R] Niszczyciel eskortowy ORP Ślązak - MM 06/1983 1:200
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Własnie kupiłem Humbrola nr 153, ale z zupełnie innym przeznaczeniem. Na czerwone "kotlety" japońskiego samolotu. Do malowania dna okrętów stosowałem dwa kolory Revella, tylko,że nie pamietam teraz numerów, oba satynowe. Farby Revella maja tę zaletę,ze są powtarzalne. Puszki Humbrola róznią się czasem i to bardzo, mam na myśli oczywiscie te same kolory.Malując pędzlem uzywaj bardziej rozcieńczonych farb, ja maluję z reguły 6-8 warstw, zalezy ile szpachli trzeba było wcześniej dać na połączenia poszycia kadłuba. Wg mnie 153 Humbrola jest nieco za jasna.. ale to może moje odczucie.Nie sugeryj się oryginalnymi kolorami z MM , bo te z reguły były od Sasa do lasa...

 
12-04-12 14:03  Odp: [R] Niszczyciel eskortowy ORP Ślązak - MM 06/1983 1:200
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pomyliłem Humbrola 153 z 174... Akurat ten 153 jest dobry. Natomiast numery farb Revella to : 330 - czerwony i 331 - taki wisniowoczerwony. Oba matowe. Revelle lepiej kryją i lepiej nimi się maluje.

 
12-04-12 15:50  Odp: [R] Niszczyciel eskortowy ORP Ślązak - MM 06/1983 1:200
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Już kupiłem Humbrole, więc ich użyję tym razem.
Dzięki za podpowiedzi, skorzystam następnym razem.

W sklepie modelarskim widziałem pokaźną ekspozycję farbek Vallejo.
Mam zamiar też je wypróbować, bo paleta barw jest ogromna.

Czy ma ktoś z Was doświadczenie z tymi farbami?

 
12-04-12 20:54  Odp: [R] Niszczyciel eskortowy ORP Ślązak - MM 06/1983 1:200
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Zrobiłem podposzycie.


Kadłub szpachlowałem i szlifowałem papierem ściernym (od 200 do 1200).


W efekcie takiego rozwiązania będę musiał wiercić otwory na okienka, ale to nie problem.

 
12-04-12 21:17  Odp: [R] Niszczyciel eskortowy ORP Ślązak - MM 06/1983 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zależy jaką techniką chcesz wykonać bulaje. Ja wycinam otwory w burtach i po naklejeniu ich na podposzycie wklejam tylko obręcze z drutu, a w środek daję małą kroplę lakieru, tak że nic nie muszę wiercić.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-04-12 22:28  Odp: [R] Niszczyciel eskortowy ORP Ślązak - MM 06/1983 1:200
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Ja nie zamierzałem kleić poszycia. Chcę pomalować porządnie wyszpachlowane podposzycie.
Dziury już wiercę i nieźle mi idzie. Kropla lakieru będzie zatem w te dziury po pomalowaniu.

 
13-04-12 18:26  Odp: [R] Niszczyciel eskortowy ORP Ślązak - MM 06/1983 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. A nie planujesz nakleić pasków papieru wzdłuż burt imitujących pasy blachy ?
I jeszcze do tematu farb. Nr 106 Humbrola, kupiony w różnych miejscach. Mała różnica, prawda ?



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-04-12 18:35  Odp: [R] Niszczyciel eskortowy ORP Ślązak - MM 06/1983 1:200
kari   

... patrząc na te dwie puszeczki ... - "bardzo dobrze" czyli negatywnie :) świadczy to o producencie.
---------------------------------------------------------------------------------

 
14-04-12 06:53  Odp: [R] Niszczyciel eskortowy ORP Ślązak - MM 06/1983 1:200
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Nie wiem którędy te paski blachy miałyby przechodzić.
Poza tym zawsze uważałem, że paski blachy przy tej skali powinny być pominięte.
Patrzę na inne modele różnych okrętów z tymi paskami i czasem mają one po 0,5 mm grubości co po przeskalowaniu na 1:1 miałoby 10 cm.
Zachodzenie blach można by jedynie zobrazować naklejając cienki kawałek papieru i malować go przed przyklejeniem, bo po przyklejeniu farba wszystko pokryje.
Nie wiem czy warto pokazywać w skali 1:200 zachodzenie blach grubości kilku cm, podczas gdy często pomija się większe elementy konstrukcyjne.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024