FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-03-12 20:14  [R/G]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Wydrukowałem sobie pierwsze arkusze z modelu ogólnodostepnego samolotu Ford Trimotor . Jest w chwili obecnej w internecie kilka fajnych darmowych samolotów pasażerskich w skali 1:33 , ale ten jest jedynym górnopłatem , a takie najbardziej lubię. Stąd wybór. pierwsze cięcia i pierwsze efekty jak niżej:

Ciąg dlaszy nastąpi.
Nie spodziewajcie się zbyt pieknej roboty. Ja kleję dla własnej przyjemności dlatego obiecuję błedy i wypaczenia.. Niech jednak będzie to pomocne komu bądź, gdy zdecyduje się również na ten model.

Post zmieniony (27-12-17 12:03)

 
26-03-12 20:40  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Z lubością popatrzę, bo sam się od dawna przymierzam do tego Forda.
I to do tej wersji właśnie.
No bo jakby to wyglądało - Ford Trimotor bez kury ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
26-03-12 21:46  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Teich. Można sklejać dla przyjemności i dla przyjemności robić to dobrze. Brak Ci chyba ostrego nożyka, co widać po otworach okiennych. Polecam Olfa AK-3, odkryjesz modelarstwo na nowo.

--


 
27-03-12 08:58  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Duże "bydle" będzie, 72 cm rozpiętości. Podglądam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-03-12 10:55  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

I ja popatrzę :-) Przeszlifuj trochę te okna (krawędzie) papierem ściernym. Niewiele pracy, a efekt będzie dużo lepszy.

P.s. Fajny wychodek z tyłu, chciałem taki w moim Junkersie, ale ta wersja ma stanowisko dla Klausa z Maschinen Gewehr-ą :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
27-03-12 15:50  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Stachooo dobrze mówi z tym przeszlifowaniem ramek okiennych. Możnaby okleić papierem wykałaczkę, wtedy będzie łatwiej przeszlifować na łukach.

Powodzenia

 
28-03-12 20:21  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Dorobiłem trochę róznych przesyłek na prawą burtę.

A kury śmierdzą i nie będzie ich na pokładzie. Projektant modelu zadbał nie tylko o kibelek ale również pin-up girl wisi nad drzwiami w sraczyku, brawa dla niego za wyobraźnię.
Co do wycinania okien to robię to czym mam, czyli nożykiem do tapet z obłamywaną końcówką i wychodzi na razie tak. Przymierzałem to z częścią zewnętrzną , ponieważ okna częściowo na siebie zachodzą to i tak będę musiał "rozkalibrować" okna wewnętrzne.Pomysł ze szlifowaniem kupuję,

--

Post zmieniony (28-03-12 20:27)

 
28-03-12 20:34  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wprawdzie Olfa mi nie płaci, ale powiem Ci, że tym samym nakładem pracy, używając ak-3 uzyskałbyś o wiele lepszy efekt. Sam się kiedyś przesiadłem z odłamywanego nożyka na ak-3 i urzekło mnie jak tnie ten nożyk. Nie jest aż taki drogi, chyba 21zł z 30 ostrzami, więc jeśli masz jakąś castoramę blisko to polecam.

--


 
28-03-12 22:03  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Podpisuję się pod słowami Mario. Też się kiedyś przesiadłem z nożyka do tapet na Olfę i już nigdy nie wrócę do tapeciarza.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
31-03-12 12:33  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Najbliższą Castoramę mam w Warszawie,ale nawet nie wiem kiedy będę w stolicy. Chciałbym na pewno kupić ten nożyk, choćby po to by w przyszłości zrobić SN61 choć w połowie tak fajnie jak zrobił to Mario. Na tą chwilę niestety muszę dalej ciąć czym mam. Ostatnio dorobiłem prawą burtę i model ma już taki kształt"

Tak jak wspomniałem wczesniej , żywego inwentarza nie będzie w moim samolocie, ale yoaleta została doposazona w umywalkę.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024