FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-03-12 20:14  [R/G]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Wydrukowałem sobie pierwsze arkusze z modelu ogólnodostepnego samolotu Ford Trimotor . Jest w chwili obecnej w internecie kilka fajnych darmowych samolotów pasażerskich w skali 1:33 , ale ten jest jedynym górnopłatem , a takie najbardziej lubię. Stąd wybór. pierwsze cięcia i pierwsze efekty jak niżej:

Ciąg dlaszy nastąpi.
Nie spodziewajcie się zbyt pieknej roboty. Ja kleję dla własnej przyjemności dlatego obiecuję błedy i wypaczenia.. Niech jednak będzie to pomocne komu bądź, gdy zdecyduje się również na ten model.

Post zmieniony (27-12-17 12:03)

 
28-03-12 20:21  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Dorobiłem trochę róznych przesyłek na prawą burtę.

A kury śmierdzą i nie będzie ich na pokładzie. Projektant modelu zadbał nie tylko o kibelek ale również pin-up girl wisi nad drzwiami w sraczyku, brawa dla niego za wyobraźnię.
Co do wycinania okien to robię to czym mam, czyli nożykiem do tapet z obłamywaną końcówką i wychodzi na razie tak. Przymierzałem to z częścią zewnętrzną , ponieważ okna częściowo na siebie zachodzą to i tak będę musiał "rozkalibrować" okna wewnętrzne.Pomysł ze szlifowaniem kupuję,

--

Post zmieniony (28-03-12 20:27)

 
31-03-12 12:33  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Najbliższą Castoramę mam w Warszawie,ale nawet nie wiem kiedy będę w stolicy. Chciałbym na pewno kupić ten nożyk, choćby po to by w przyszłości zrobić SN61 choć w połowie tak fajnie jak zrobił to Mario. Na tą chwilę niestety muszę dalej ciąć czym mam. Ostatnio dorobiłem prawą burtę i model ma już taki kształt"

Tak jak wspomniałem wczesniej , żywego inwentarza nie będzie w moim samolocie, ale yoaleta została doposazona w umywalkę.

--

 
12-04-12 18:57  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Małe postępy . Dorobiłem kabinę pilotów.Tak mi fajnie się kleiło , że zapomniałem o zrobieniu zdjeć przed przyklejeniem limuzyny.

Z rzeczy wątpliwych- nie wiedzialem jakpozycjonowac na wysokości wręgę zamykająca kabinę od przodu, wybrałem wariant, w którym boczne poszycie zakrywa przestrzeń przed limuzyną bez nadmiernego zachodzenia na siebie.

--

Post zmieniony (12-04-12 18:59)

 
23-12-12 12:52  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

zakończyłem sezon rowerowo turystyczny, zakonserwowałem rowery i mam więcej czasu na modelarstwo.
Niestety okazuje się ,że wykonywanie modeli z jednoczesnym prowadzeniem relacji to najwyższa szkoła jazdy. Jakoś nie potrafię na bieżąco opisywać poszczeglnyc kroków.
W międzyczsie zrobiłem esgment zakabinowy iwziąłem się za centropłati skrzydła . w lewej części zdjęcie pokazuje konstrukcje wewnętrzną skrzydeł , w prawej pasowanie skrzydła do górnej cześci kadłuba.

Ddoszedłem już do takiego etapu ,że co by się nie działo i jaki model by nie wyszedł to dojadę z nim do końca. I like highwings!
Przy okazji nie wgrywa mi zdjęć do fotosika, czy to mój problem czy większa skala kłopotów z tym serwisem?

 
24-12-12 16:17  Odp: [R]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Przednia część centropłatu wginała tylnią krawędź kabiny, od spodu tak jak wskazuje strzała dosztukowałem wręgę , która ma zapobiec zapadowi, jednoczesnie trochę skróciłem dach kabiny , by skrzydło zmieściło się w przewidzianej wręce bez zniekształcania sąsiednich elementów.


--

 
27-12-17 12:00  Odp: [R/G]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Przy okazji dokładania fotek do projektu 50 lat MM znalazłem na fotosiku zdjęcia Forda sprzed kilku lat. Obecnie wisi mocno zakurzony na ścianie, jak będę miał jakiś aparat ,to spróbuję dorzucić również zdjęcia ze ściany.
Tak jak pisałem w pierwszych postach, modele kleję dla relaksu, + kłopoty ze wzrokiem, + minimalne umiejętności dają w wyniku takie modele a nie inne, z licznymi niedociągnięciami, uproszczeniami, chadzaniem na łatwiznę.. Ale już tak mam ,że nawet byle jaki sklejony cieszy mnie bardziej , niż ten sam w formie "płaskiej".


--

Post zmieniony (27-12-17 12:01)

 
25-04-23 11:44  Odp: [R/G]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Czy któryś z kolegów ma może gdzieś jeszcze plik z tym modelem? Chciałbym zbudować go w innym malowaniu i skali 1:50, a niestety wraz z awarią poprzedniego komputera straciłem kawał archiwum.

 
26-04-23 08:35  Odp: [R/G]Ford Trimotor 5-AT 1:33 Lao Che
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Czy pliki na wskazanej stronie są dostępne dla zarejestrowanych użytkowników, czy ich tam nie ma?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024