FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
17-03-13 20:07  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II "Luchs" WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Roland - ale nie mozna w jednym szeregu stawiać modeli i lasek z dyskoteki:>
To a propos uwagi o bliskości poznania - dla ułomnych:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-03-13 22:05  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ładnie wyszło. Też aktualnie dziergam ogniwka i stwierdzam, że to dośc monotonne. I jak na złość mam dłuższy czołg. :D

Skorzystam z okazji i zapytam o technikę - chodzi mi o wikolowanie ogniwek. Teoria mówi, że "maluje się" ogniwka roztworem 1:1 wikolu z wodą. Ale czy przed malowaniem należy jakoś je "zaimpregnować" akrylem/lakierem żeby nie rozmiękły i nie zdeformowały się od tej mieszanki?

Post zmieniony (17-03-13 22:07)

 
17-03-13 23:28  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II "Luchs" WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kantek - bez obaw. Zalanie ogniw wikolem ogniwom nie zaszkodzi. Oczywiście wystapią naprężenia i niewielkie odchyły, ale można je naprostować palcami. Ale to raczej w delikatnych ogniwach. Jak masz wafel z dużą ilością żeberek, to nic nieprzewidzianego sie nie stanie, a konstrukcja stanie się o wiele wytrzymalsza. Poza tym zalejesz ewentualne niewielkie szpary na łączach.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-03-13 10:09  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Po ponad roku od rozpoczęcia budiwy chciałbym wam zaprezentować gotowy model:). Niestety nie ustrzegłem się błędów, które nie pozwalają cieszyć się z modelu tak jak bym chciał. Mam nadzieję, że z kolejnymi projektami uda mi się je wyeliminować. Pierwszy raz nakładałem błoto, wydaje mi się, że wyszło nieźle. Jest jednak jeszcze sporo do dopracowania w tej kwestii. Zapomniałem wcześniej napisać - na model nakładałem biedronkę z farb olejnych, na to wash, na koniec pastele. Model potraktowałem błyszczącym humbrolem, wykończyłem matową pactrą. Gąsienice malowane Vallejo 70.822 German C. Black Brown (który miał posłużyć do wykonania obić, jednak świetnie się sprawdził jako kolor bazowy do ogniwek). Następnie gąsienice przetarłem metalizerem model mastera i nałożyłem błoto z pasteli.

Odnośnie projektu sam z siebie jest przyjemny, aczkolwiek dość czasochłonny. Nie polecam szkieletu laserowego, miałem potem problemy w kilku miejscach. Jedynym poważniejszym minusem, jest kolorystyka opracowania, wydaje mi się jednak że udało i się nieco stonować kolory pastelami. To tyle gadania, czas na zdjęcia :).



 
24-03-13 10:19  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II "Luchs" WAK
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Herr Roland, das ist ein sehr schöne czołg ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
24-03-13 10:28  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Ja, ja, ja, ja, ja, ja!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
24-03-13 11:37  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zawsze podobał mi się ten czołg ... Zacna bryła :) A Tobie super wyszło gratuluje...Jakiś patent na gąski ??

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
24-03-13 11:47  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia. Podoba mi się. I to bardzo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-03-13 12:15  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Bardzo fajne wykonanie. Gratuluję.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
24-03-13 15:19  Odp: [R/G] Pz.Sp.Wg II
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładne wykonanie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024