FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-03-12 19:10  [R/G] Pz.Sp.Wg II
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

GALERIA:

Po ponad roku chciałbym wam zaprezentować gotowy model:). Niestety nie ustrzegłem się błędów, które nie pozwalają cieszyć się z modelu tak jak bym chciał. Mam nadzieję, że z kolejnymi projektami uda mi się je wyeliminować. Pierwszy raz nakładałem błoto, wydaje mi się, że wyszło nieźle. Jest jednak jeszcze sporo do dopracowania w tej kwestii. Zapomniałem wcześniej napisać - na model nakładałem biedronkę z farb olejnych, na to wash, na koniec pastele. Model potraktowałem błyszczącym humbrolem, wykończyłem matową pactrą. Gąsienice malowane Vallejo 70.822 German C. Black Brown (który miał posłużyć do wykonania obić, jednak świetnie się sprawdził jako kolor bazowy do ogniwek). Następnie gąsienice przetarłem metalizerem model mastera i nałożyłem błoto z pasteli.

Odnośnie projektu sam z siebie jest przyjemny, aczkolwiek dość czasochłonny. Nie polecam szkieletu laserowego, miałem potem problemy w kilku miejscach. Jedynym poważniejszym minusem, jest kolorystyka opracowania, wydaje mi się jednak że udało i się nieco stonować kolory pastelami. To tyle gadania, czas na zdjęcia :).





__________________________________________

Witam:)

Jeśli cieszyliście się z mojej nieobecności muszę was niestety rozczarować :D tak łatwo się mnie nie pozbędziecie. Powróciłem z nową relacją;).

Budowę zacząłem nietypowo bo od... kół:p. Postanowiłem wykorzystać początkowy zapał na ten dość monotonny fragment budowy.

Na początek elementy przygotowane do montażu... Jak widać przy kołach było trochę do zrobienia.


Oraz prawie gotowe elementy:



Jak widać na zdjęciach koła "pierwszego rodzaju" są prawie gotowe, teraz pora zabrać się za te drugie...

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (24-03-13 10:13)

 
23-03-12 22:54  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II "Luchs" WAK
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Rolandinio , dawaj czadu, zapowiada się fajnie czkamy na resztę.,


Pozdrawiam .


Jańcio .


HEY HEY !

 
24-03-12 11:19  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II "Luchs" WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Rolando - lejesz miód na moje stare serducho, a tak naprawdę podlizujesz się tutaj niemiłosiernie wykonując kolejny pojazd. No ale zobaczymy, co z tego będzie, mam nadzieję, że Wrocław nie zdeprawuje Cię w sposób uniemozliwiający dalsze prace nad tym i innymi modelami:-)
Widzimy się na GEKO, przynieś to wszystko i więcej:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-03-12 23:16  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II "Luchs" WAK
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Dzięki za doping:). StuG, przytaszczę(jeśli zdążę na pociąg) sporo rzeczy tym razem, ale jeśli chodzi o koła to nie ma co oglądać:).

 
27-03-12 23:18  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II "Luchs" WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przecież nie chce oglądać, tylko poplamić olejem z frytek:-)
Mam nadzieję, że wuj Alzheimer pozwoli mi przytaszczyć sławną lampę do roweru:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-03-12 14:58  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II "Luchs" WAK
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Może się przyda model przyjemny w sklejaniu.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
01-04-12 22:34  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II "Luchs" WAK
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Krystian, przyda się na pewno:).

Wracając do relacji, dokończyłem kola "pierwszego rodzaju":



Następne w kolejce są koła "2 rodzaju", największy problem sprawiło mi formowanie stożków... jest to chyba drugi po kopułkach element, którego nie lubię w modelach. ;|



I zapowiedź kolejnej odsłony, elementy koła napinającego:



Pozdrawiam ;)

 
25-07-12 20:38  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II "Luchs" WAK
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Sesja dawno za mną, wakacje trwają, minęły 3 miesiące od ostatniej aktualizacji - wszystko wskazuje na to że wypada wrzucić aktualizacje;).

Na początek zaległe zdjęcia, elementów które powstały dawno, dawno temu :)



I z bliska, koła napędowe:



Koła napinające:



Następnie zabrałem się za szkielet wanny:



Który okleiłem poszyciem:



To na razie tyle, wkrótce nowe zdjęcia:)

 
25-07-12 22:34  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II "Luchs" WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie no, taki prosty szkielet a Ty się chłoptasiu laserem podpierasz?:> Wstyd i hańba:-)!

Przybądź na GEKO, to zasłużona kara Cię nie ominie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-07-12 22:35  Odp: [R] Pz.Sp.Wg II "Luchs" WAK
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Lasery dostałem w komplecie, inaczej bym z nich nie korzystał:P. Zresztą więcej z nimi problemów niż pożytku...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024