FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-03-12 20:22  [R] USS North Carolina-JSC
TGC 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 



USS North Carolina (BB-55) – amerykański pancernik typu North Carolina z okresu II wojny światowej. Drugim okrętem serii był USS "Washington" (BB-56). Pancerniki typu North Carolina należały do pierwszej z trzech serii nowoczesnych amerykańskich okrętów liniowych biorących udział w II wojnie światowej.
Po zniesieniu w 1936 ograniczeń traktatowych możliwa była budowa nowych okrętów mających zastąpić stare pancerniki USS "Arkansas" i USS "New York". Zamówienia do stoczni skierowano dopiero w 1937 pomimo tego, że projektowanie nowych jednostek rozpoczęto już na początku lat 30.

Stępkę pod okręt położono 27 października 1937 w New York Naval Shipyard. Wodowanie nastąpiło 13 czerwca 1940, matką chrzestną została córka gubernatora Karoliny Północnej Isabel Hoey. Podniesienie bandery na okręcie odbyło się 9 kwietnia 1941 w Nowym Jorku. "North Carolina" rozpoczął działania wojenne od udziału w walkach o Guadalcanal gdzie początkowo zapewniał eskortę lotniskowcowi USS "Enterprise". 24 sierpnia 1942 "North Carolina" wziął udział w bitwie koło wschodnich Salomonów gdzie tylko podczas pierwszego japońskiego ataku jego artylerzystom udało się zestrzelić od 7 do 14 samolotów wroga. W dalszym ciągu walk o Guadalcanal pancernik osłaniał lotniskowce USS "Saratoga" i USS "Wasp". 15 września 1942 "North Carolina" został trafiony przez torpedę wystrzeloną z japońskiego okrętu podwodnego I-19. W wyniku eksplozji na jej pokładzie zginęło 6 członków załogi. Po naprawach w Pearl Harbor okręt powrócił do misji eskortowania lotniskowców. Okręt został wycofany ze służby w 1947. Od 1962 jest okrętem muzeum w Wilmington.

Budowę modelu firmy JSC zapoczątkowałem rok temu. Ma to być tzw. standard. Kleję BCG plus butaprenowaty patex .Retusz to akryle renesans nr 18,29,30,21,20,26,01 oczywiście mieszam. Z dodatków mam laserki z JSC, lufy GPM (choć 406 wykonałem orginalne z wycinanki). Model wydany wzorcowo.Do tej pory tylko jeden błąd w części 34 za wąska burta, ale idzie poprawić . Co do retuszu, to trzeba się sporo namieszać by uzyskać odpowiedni odcień. Skończyłem kadłub,reszta jest nie przyklejona.

Witam i pozdrawiam wszystkich.

--

Post zmieniony (21-03-12 20:55)

 
21-03-12 20:50  Odp: [R] USS North Carolina-JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

O ile dobrze widze, to jest drugie wydanie? Ja sklejałem pierwsze i dobrze model wspominam.
Drugi komin chyba jest troche krzywo

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
21-03-12 20:57  Odp: [R] USS North Carolina-JSC
TGC 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Nie przyklejony.

 
24-03-12 19:11  Odp: [R] USS North Carolina-JSC
TGC 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 




Wieża dowodzenia została ukończona.To jest 2 wydanie modelu,poprawione i w nowej szacie graficznej.

 
26-03-12 09:34  Odp: [R] USS North Carolina-JSC
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Okręty wydawnictwa JSC prezentowane na forach wydawały mi sie trochę uproszczone i miały "za gruba " kreskę.
Carolina wygląda bardzo przyzwoicie,mam nadzieję ze troche zwaloryzujesz jeszcze :-)
Podgladam i trzymam kciuki !
pzdr

 
26-03-12 17:43  Odp: [R] USS North Carolina-JSC
TGC 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Trochę zwaloryzuję-dalszy ciąg za 2 tygodnie bo lecę do Hiszpanii.Pozdrowienia.

 
26-03-12 18:17  Odp: [R] USS North Carolina-JSC
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Fajna relacja z budowy ciekawego modelu, niestety sposób wstawiania zdjęć zniechęca do zaglądania tutaj. Po kliknięciu na miniaturę na pierwszym planie mam dwa wielkie banery i muszę ganiać za "x" żeby zamknąć kolejną reklamę, a samo zdjęcie zajmuje 1/4 strony. Może warto pomyśleć nad zmianą serwera np na taki (instrukcja wstawiania zdjęć tu i tu) albo skorzystaj ze sposobu na wstawianie zdjęć z fotosika bez reklam - instrukcja tutaj.

--
pozdrawiam
Piotr


 
14-04-12 15:10  Odp: [R] USS North Carolina-JSC
TGC 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 



Powracam po wyjeździe. Zostały sklejone dźwigi. Korzystałem z części laserowo ciętych firmy JSC. Dodałem olinowanie i haki.

 
14-04-12 15:24  Odp: [R] USS North Carolina-JSC
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny modelik powstaje ,jak by można to ja poproszę trochę większe zdjęcia,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-04-12 17:31  Odp: [R] USS North Carolina-JSC
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

TGC: fajnie by było, gdybyś przeczytał post Piotra D z 26 marca ;-)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024