FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-03-12 09:09  [R/G] FSM Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Tym razem kolejny relikt z PRL'u - Syrena 105. Kolejny model Pana Maciejczaka.

Spodziewam się pewnych trudności, ponieważ ten projektant robi zwykle opracowania niepopularnych modeli, które są trudne zarówno do opracowania (z góry narażone na ciętą krytykę), jak i do sklejenia. Forumowiczów, pragnących poszumieć na temat autora projektu, proszę o powstrzymanie swoich komentarzy. Jednocześnie z góry dziękuję tym, którzy kleili ten model i pomogą cennymi wskazówkami.

Post zmieniony (02-04-12 22:04)

 
09-03-12 10:04  Odp: [R] FSO Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Poległem swojego czasu na tym modelu...Zabrakło mi cierpliwości do poprawiania komory silnika i całego przodu autka, właściwie do poprawiania całości budy. Moja rada-jeśli chcesz żeby jakoś to wyszło- to zrób całkowicie od nowa przednie "ćwiartki", poza tym w moim bardzo ciężko wpakować było do środka silnik, maska z kolei jest za wąska i nie zgrywa się z błotnikami.Ogólnie patrząc z galerii innych -model da się poskładać do kupy tak by żadne części nie zostały, jednak w standardzie to trochę walka z wiatrakami.
Tak czy inaczej życzę powodzenia:)

 
09-03-12 10:45  Odp: [R] FSO Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Ja tak tylko napomknę niezłośliwie, że przy rozpoczynaniu relacji przydaje się już coś pokazać oprócz okładki ( chyba to nawet gdzieś w regulaminie jest ) ;-)

 
09-03-12 11:13  Odp: [R] FSO Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Cierpliwości, już idą zdjęcia.
Na razie tylko podłoga. Staram się wycinać i obrabiać brzegi maksymalnie precyzyjnie. Cisza w domu i przemyślany każdy milimetr noża na kartonie ;)



Dzięki, Reedmooley za dobre i konkretne rady!

Za chwilę dalszy ciąg.
Obiecuję wszystkim, że ta relacja (w odróżnieniu od wielu z tego opracowania) zostanie ukończona. Nie rozgrzebię i zostawię. Najwyżej pośmiejemy się z efektu końcowego :)

Post zmieniony (10-03-12 10:36)

 
09-03-12 11:57  Odp: [R] FSO Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Brzmi zabawnie ale... chyba cz.1 nie pasuje do cz. 1a...



Nie pasuje wycięcie. Jest przesunięte o ok 1-1,5 mm przód/tył.

Post zmieniony (10-03-12 10:36)

 
09-03-12 18:40  Odp: [R] FSO Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

To początek. Będzie tego WIĘCEJ! :) Musisz wycinać i dopasowywać po kilka kolejnych części, aby ta pierwsza część zgrała się z chociażby drugą (nie mówiąc o kolejnych...).

--

Post zmieniony (09-03-12 18:46)

 
09-03-12 20:23  Odp: [R] FSO Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
maciek2012 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Życzę powodzenia w sklejaniu. Mam nadzieję, że ta relacja po pewnym czasie zmieni się w galerię ;)

 
10-03-12 09:22  Odp: [R] FSO Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Zrobiłem ramę i przykleiłem gdzie trzeba.


Nie podobał mi się sposób mocowania tarczy, ośki skrętnej i drążka skrętnego. Takie mocowanie było zastosowane w modelu nysy milicyjnej i nie sprawdzało się. Siadało pod ciężarem modelu; koła rozkraczały się.

Zrobiłem po swojemu :)
Tarcza zamiast tekturą została podklejona plastikiem 0,5 mm, ośkę skrętną wystrugałem z drewna i dopasowałem do niej plastikową tuleję, a uchwyt drążka skrętnego wyciąłem z aluminiowej blachy grubości 0,5 mm.

Ośka skrętna


Uchwyt drążka skrętnego


Czas na montaż


Ustawianie zbieżności i gotowe


Post zmieniony (10-03-12 10:46)

 
10-03-12 09:48  Odp: [R] FSO Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Fajna relacja z budowy rzadko spotykanego na forum modelu. Do tego ładnie zrobione ostre zdjęcia. Efekt psuje jedynie sposób ich wstawiania, molestujący oglądających reklamami na pół ekranu. Może warto się zastanowić nad zmianą serwera? Polecam darmowego photobucketa. Tu i tu masz instrukcję jak z tego serwera korzystać.

--
pozdrawiam
Piotr


 
10-03-12 10:48  Odp: [R] FSO Syrena 105 / Modelik nr 17/08 1:25
Przemek80 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Dzięki, Piotrze i inni, którzy już wcześniej namawiali mnie do zmiany hostingu zdjęć.

Teraz wszystko śmiga pięknie i bez reklam ;)

Post zmieniony (12-03-12 08:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024