FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 24Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
08-04-12 16:36  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam w kolejnej odsłonie.
Tym razem pod nóż poszły kominy.
Oj namęczyłem się z nimi okropnie i tak też one wyglądają są wymęczone.
Cała trudność polegała na doklejeniu poszczególnych obręczy, ale po kolei.

Komin pierwszy


W kominach zastosowałem wewnętrzną wklejkę do dolnego poziomu czarnego pasa. Dodałem również żaluzje. Zastosowane obręcze jak i kratownica na kominach, drabinki to elementy laserowo wycinane.

Komin drugi i trzeci



Obręcze były nakładane na komin a następnie punktowo łapane na BCG.
Jako, iż każdy komin posiada po 5 obręczy, trudność w obracaniu elementem i doklejaniu kolejnych obręczy wzrastała. Nie wszędzie udało mi się zachować czystość klejenia i malowania choć robiłem to z lupą.
Niestety na kominach były zaznaczone punkty w których należało owe obręcze dokleić, mnie to się rozjechało, ale to widać tylko w powiększeniu.
Przy drabinkach również uprościłem sprawę. Powinny one być na podporach, ale wyszły mi one za krótkie i nie dotykały powierzchni kominów, stąd owe podpory odciąłem i dokleiłem drabinki do obręczy.



I na koniec wykonałem jeszcze żurawiki do załadunku torped, oraz skrzynie amunicyjne do działek opl, w których dorobiłem imitacje pokrywy i zawiasy.



c.d.n...
--

Post zmieniony (08-04-12 18:34)

 
08-04-12 18:16  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Wow!!! Pięknie i czysto sklejone kominy. Gdybym ja tak czysto sklejał to bym pewnie nie malował swoich modeli.;-)

Pozdrawiam

 
29-04-12 12:13  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam szanowne Koleżeństwo
Zbliżające się 1-szo majowe święto stoczniowcy uczcili wykonując elementy dział artylerii głównej 140 mm.
Działa owe zdecydowanie odbiegają od standardu oferowanego w wycinance.
Ale po kolei.
Osłony dział - tutaj w zasadzie pokusiłem się o wykonanie eksperymentu polegajacego na wytłoczeniu nitów. Może na zdjęciach tego nie widać ale nity zostały wytłoczone na dachach w przedniej części, oraz na przednich krawędziach osłon.
Wytłoczenia wykonywałem tępym szpikulcem a nastepnie je wypełniłem BCG dla stwardnienia.



Całość po sklejeniu daje bardzo ładny, delikatny moim zdaniem efekt.
Kolejną rzeczą zmienioną w osłonach dział są wizjery zlokalizowane na przednich ścianach.
Zostały one nieco powiekszone oraz dodałem imitację zawiasów.
Na dachach dodałem też jeden element. Dachy zostały wzmocnione dodatkową wklejką kartonową od środka.
Na bocznych ścianach dojdą jeszcze drabinki ale to w końcowym etapie.
Wykonałem również pokrowce dział, tworzywem były torebki z herbaty. Zostały one przyklejone i wstępnie wyprofilowane. Końcowe kształtowanie nastąpi po wklejeniu dział.

Działa - no tutaj pokusiłem się o częściową detalizację, a jak mi to wyszło to ocenicie sami. Oczywiście ta detalizacja jest zbieżna z posiadaną dokumentacją. Nie będę się rozpisywał o jakie detale wzbogaciłem działa myslę że to widać na zdjęciach.
Z najważniejszych to: zmiana podstaw dział, dodanie zamków, pokręteł, wskazników, siedzisk i ich osłon, itd. Skupiłem się na tym co będzie widać, bowiem przód całkiem zostanie zasłonięty.



Zastosowane lufy są metalowe, zostaną pomalowane w końcowym etapie montarzu.
Dodatkowymi elementami bedą również zrolowane brezenty zamocowane do górnych części osłon dział.

Elementy składowe dział.



Oczywiście wszystkie brezentowe elementy zostana pomalowane na biało.

Zaczałem również prace nad masztami.
Wszystkie platformy na masztach mają ryflowaną powierzchnię, a kratownice to elementy laserowo wycinane.



No i na koniec zacząłem prace związane z pokładami. Na początek, w pokładzie dziobowym dokonałem wstawek powierzchni ryflowych które wczesniej zostały pomalowane.



Tyle w tej odsłonie
c.d.n...

--

Post zmieniony (29-04-12 12:24)

 
29-04-12 19:26  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Działa wychodzą extra. Pokrętła wykonałeś sam, czy miałeś jakieś gotowe ? Sam nie jestem w stanie wykonać takich małych pokręteł i już się zastanawiałem czy czasami nie zamówić sobie fototrawionych w dwóch, trzech rozmiarach.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-04-12 19:45  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Borowy
W zasadzie każde działo dostało po jednym pokrętle (z przodu) i są to laserki. Natomiast z tyłu po lewej są zlokalizowane po dwie (mała i większa) tarcze wskaznikowe ze wskaznikami , je wykonałem samodzielnie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-04-12 09:38  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Widziałem na własne oczy i mogę potwierdzić: nity na maskach dział są! Jurku mogłeś się pokusić i zrobić jedną maskę z otwartymi wizjerami.
Dobrze, że chociarz twoja stocznia pracuje pełną parą!

Pozdrawiam Pirania

 
30-04-12 22:14  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki za odpowiedź. No to ja też chcę takie laserki :). Napewno je sobie zafunduję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-05-12 11:46  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
W tej odsłonie prezentuję wykonane kutry motorowe, jeden 11m i dwa 9m.



Kuter 11m



Kuter standardowy, oferowany z wycinanki został wzbogacony o szereg detali.
Dodałem oszklenie w przedziale pasażerskim, bulaje, kotwicę, relingi (laserowe elementy), proporzec z nazwą i światłami pozycyjnymi (proporzec z nazwą okrętu opracowany w pr.graf. wydrukowany dwustronnie). Ponadto na sterówce dodałem osłonę z pleksi, sterówka również oszklona, maszt w pozycji złożonej. Fajki wywietrzników wykonałem z drutu miedzianego, może są nieco za cienkie.
Odbojniki wykonałem z torebki po herbacie, ukształtowane i pomalowane.

Przy wykonywaniu odbojników nie mam jeszcze wprawy, ale skorzystam z rady TomS który takowe wykonuje z masy Wamodu. Dzieki Tomku za radę.

Stojaki pod kuter - tutaj dodałem na bokach każdego stojaka klamry. Powinny one mieć kształt wydłużonej litery D, ale mnie tak mały element nie wychodził i powstały koła, ale i tak to niezle wyglada.

No i wreszcie nowum, zastosowałem imitację gum amortyzacyjnych pomiędzy górna powierzchnia stojaków a kadłubem kutrów. Wykonałem je z żółtego kartonu, i dokleiłem na górne powierzchnie stojaków.
Element mało widoczny ale cieszy.

Kutry 9m



Te kutry zostały również zwaloryzowane o takie same elementy jak wspomniane, przy kutrze 11m.



Zacząłem również szalupy 9m.
Mam jednak mały dylemat, ponieważ miały one ładny nadruk desek na kadłubie, a ja podczas retuszu pomazałem je farbą, w rezultacie pomalowałem kadłuby co już nieco zmienia wygląd łodzi.
Nie wiem czy zostawić to tak czy wykonać jeszcze raz od nowa szalupy. No i deski też jakieś jasne są (ja je pociągnąłem suchą pastelą)



To tyle w tej odsłonie
c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
20-05-12 11:52  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jak zawsze czysto i dokładnie Jorzik:-). Ja bym te szalupy zostawił takie.

 
20-05-12 11:53  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No Panie Prezesie, aleś Pan pojechał z tymi łódeczkami :) rewelacyjnie wyglądają :)
Pozdrówka
Jarek

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 24Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024