FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 24Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
17-03-12 16:03  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Jorzik dzięki za wyjaśnienia. Fajnie że zmodyfikujesz model. Trzymam kciuki i czekam na kolejne aktualizacje.

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
18-03-12 19:07  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam w kolejnej odsłonie.
Tym razem prezentuję ukończoną już całkowicie nadbudówkę z trałami. Doszły tutaj dwa żurawiki i reling.



Żurawiki wykonane w oparciu o PM 127, z drutu. Linka to cienka plecionka wędkarska a krążki imitujące bloczki wyciąłem z kartonu. Na czubku żurawików bloczki z hakiem to elementy laserowo wycinane tak samo jak zastosowany reling.

Kolejną częścią za którą się zabrałem jest podstawa pomostu bojowego. Element zaprojektowany jako jedna całość, co nieco komplikuje jego sklejanie. W tym elemencie wykonałem bulaje i pokład ryflowy oraz dodałem uchwyty na liny.



Tyle w tej odsłonie.
c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
23-03-12 19:01  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Prace przy wieży dowodzenia postępują.
Zamknąłem sterówkę i wkleiłem ją na właściwe miejsce.



Niestety przy zamykaniu sterówki czyli wklejaniu dachu, natrafiłem na poważne trudności w dopasowaniu. Obrys dachu okazał się być zdecydowanie za mały w stosunk do obrysu ścian sterówki. Prawdopodobnie spowodowane to było kształtem owych ścianek (oszklonych). Nie są one proste ale załamują się częścia oszkloną do góry. Ja to przewidziałem ale za słabo wyprofilowałem i chyba stąd ten mankament. Aby sytuację uratować i dopasować dach do całości odciąłem tylne ścianki i dokleiłem nowe po wcześniejszym dopasowaniu dachu. Wyszło jak wyszło widać sztukowania ale uratowałem całość.



Po tej gimnastyce dokleiłem kopułę dalmierza wykonałem w tylnych ściankach otwory na bulaje.Cała sterówka po tych moich zabiegach wyszła dość sponiewierana ale myślę że jakoś umknie to w całości.

Kolejnymi częściami które wykonałem były dwa boczne pomosty na reflektory i dalnierze.



Na pomostach zastosowałem powierzchnie ryflowe. Trzeba uważać bo doklejenie ich do wieży idzie na styk. Doszły też światła pozycyjne oraz dwa boczne wąsy do mocowania lin (zwinięty ciasno karton z wpuszczonym w środek drutem).

I ostatnimi elementami które wykonałem na tym etapie były drzwi i schodki. Drzwi otrzymały bulaje z okapami i imitacje zawiasów i rygli.



Całość będzie jeszcze lekko brudzona.
W następnym etapie planuję wykonać relingi i wyposażenie pomostów.
c.d.n...

--

Post zmieniony (23-03-12 19:11)

 
25-03-12 18:49  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Kolejna odsłona.
Wykonałem relingi na wieży dowodzenia oraz wyposażenie bocznych pomostów.



Relingi które ja stosuję są wycinane laserowo. Te w tylnej części są cieniutkie i nawet ładnie wyglądają choć są bardzo delikatne i często się rwą. Z tego też powodu relingi na bocznych pomostach są nieco grubsze i wyglądają zle, ale musiałem takie zastosować aby mi się nie porwały przy kształtowaniu. Być może docelowo zasłonię ich brzydotę brezentem.

Wykonałem też na te podesty reflektory sygnałowe i dalmierze.



Aby te drobiazgi w miarę ładnie wyglądały trochę je podrasowałem. Reflektorki dostały drobiazgi na korpusie, wnętrze wykleiłem sreberkiem i przeszkliłem pleksi, dodałem kołnierz czołowy i uchwyty na tyle korpusu. Dalmierze tak jak na fotkach.

Elementy wkleiłem na swoje miejsca.



I tak na koniec wykonałem sobie polery na które ponawijałem liny.



Tyle w tej odsłonie.
c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
25-03-12 20:44  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Oprócz świetnego wykonania bardzo podoba mi sie ten nietypowy, trójkątny kształt nadbudówki.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-03-12 11:19  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Świetnie to wygląda Jorzik!! Brezent na tych grubych relingach to fajny pomysł. Kontrast białego koloru powinien dodać uroku całemu elementowi.

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
01-04-12 17:14  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam w kolejnej odsłonie.
Tym razem tochę drobnicy.
I tak zostały wykonane 3 duże reflektory. W wycinance reflektory są mniejsze, ale wertując literaturę doszedłem do wniosku, iz powinny one być właśnie takie, na tego typu jednostkach.



Reflektory wewnątrz są wyklejone sreberkiem, szkło wykonałem z pleksi a nakładka z żaluzjami to fototrawka. Na korpusie dokleiłem imitacje róznych skrzynek dodałem kabelki.

Kolejnymi elementami były rufowe polery na których również dodałem liny.



Dalej poszły półkluzy



Kotwice



Wentylatory typu grzybek. Tutaj długo się zastanawiałem czy wykonać siatki. Jak widać zdecydowałem sie na to a efekt nie jest zły moim zdanim. W makro to wygląda nieciekawie ale przy wielkości tych elementów z pewnej odległości jest fajny widok.




Zastosowałem tutaj siateczkę laserowo wycinaną na którą wcześniej nakleiłem ramkę ukształtowana z drucika. Całość dokleołem do korpusu wentylatora i pomalowałem.

Windy kotwiczne i tory pod łancuchy.



Na koniec tej odsłony jeszcze dwa bębny z linami które będą zamontowane na dolnych bocznych ścianach wieży dowodzenia.



Boczne tarcze bębnów i uchwyty to elementy laserowo wycinane. Na bęben nakleiłem nic imitującą linę.

To tyle w tej odsłonie.
C.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
01-04-12 18:13  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Tak zaplecione liny na polerach to fantazja czy jest to w jakiś sposób udokumentowane?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
01-04-12 18:42  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Zdetalizowane reflektorki wyglądają wyśmienicie. Zamiast męczyć się z sreberkiem kup lepiej farbę np. Chrome Silver - wystarczy Ci na tysiące reflektorów. Tylna pokrywa jeszcze lepiej by wyglądała, gdyby wyoblić ją używając miękkiej podkładki i BCG

Wentylatory wcale nie wyglądają źle, choć ja raczej namalowałbym czarny prostokąt i przykryłbym go taką samą ramką z drutu ale wypełnioną zabarwioną na odpowiedni kolor siateczką znanej modelarskiej herbaty :) Wychodzi taniej niż fototrawka, a oczka ma mniejsze.

Nie mogę się doczekać wyrzutni torpedowych:)

Pozdrawiam
Tomek

--

 
01-04-12 21:15  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Stary
Jak najbardziej zaplecione na ,,ósemkę'' zgodnie z posiadaną dokumentacją.
Taki sposób jest przedstawiony między innymi w Random Japanese Warship Details Vo. 2

TomS
Praca ze sreberkiem to nic trudnego,(nie miałem srebrnej farbki pod ręką), a tylne klapy były wyoblane dokładnie tak jak napisałeś,choć zdjęcia tego nie oddają.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 24Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024