FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 24Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-03-12 20:29  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam w tej odsłonie.
Do Andrzeja - czytaj uważnie ten wpis a znajdziesz w nim odpowiedz na Twoje pytanie.

Prezentuję wykonaną nadbudówkę na śródokręciu tzw kominową.



W stosunku do oferowanej w wycinance, zostały wykonane następujące zmiany:
- zastosowano pokłady ryflowe,
- zmieniono grubość podestów i platform.
W wycinance były one wykonane jako płaskie, a powinny być grubsze i wyoblone, ścięte na krawędziach.



- Dodałem również paski imitujące żaluzje wentylatorów kotłowni oraz uchwyty do mocowania odciągów kominów.



Waloryzacji poddałem również drzwi.

To tyle w tej odsłonie.
c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
06-03-12 22:08  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Fajnie, że bawisz się w takie szczegóły, to uatrakcyjni model.
Jak robisz ryfle?

 
07-03-12 07:49  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki. Mam tę wycinankę, ale nie pamiętam już szczegółów; tyle, że mnie nie zachwyciła... Pogrubienie "dekli" i listwy żaluzji - sprawa oczywista, podobnie jak zakotwienie odciągów. Nie bardzo się zgadzam tylko z ryflowaniem pokładów nadbudówki maszynowni - taką nawierzchnię kładzie się na przestrzeni przewidzianej do częstego chodzenia, a przecież po postawieniu kominów i jakichś szafek/skrzynek znajdujących się obok (o ile to pamiętam) tam w ogóle trudno się przecisnąć! Również pokrywy wentylatorów nie są raczej przewidziane jako ciąg komunikacyjny. A teraz będziesz jeszcze musiał stawiać na tej ryflowanej powierzchni kominy... Przemyśl to jeszcz, ja zostawiłbym to gładkie.
Ale jak na razie wychodzi Ci to zachęcająco.
Musisz przygotować się na jeszcze co najmniej kilka "zonków", jak zapomniany kawałek nadburcia w przedniej części sponsonów, trochę niewłaściwy kształt płetwy sterowej (moim zdaniwem), zdecydowanie niezgodne kominy (wysokość i szerokość, jak też nierealizowalne w praktyce rozwinięcie osłon wylotów).
Trzymam kciuki, czekam na ciąg dalszy.
Andrzej

 
07-03-12 17:08  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Odpowiadając na ostatnie wpisy.

Cyryl - ryfle to zakupiony arkusz laserowo wycinany, taki sam jaki został zastosowany w Nisshinie. Docinany na odpowiedni wymiar do częsci.

Andrzej - pokład i nadbudówki maszynowni wg choćby PM 127 miały ryfle. na dachach nadbudówek zlokalizowany był dalmierz i reflektor, więc ryfle mają tam uzasadnienie.
Jeśli chodzi o stawianie kominów na powierzchni ryflowej nie ma i nie będzie z tym rzadnych problemów, nie będzie szparek itp.
Teraz odnośnie kominów,piszesz że mają one niewłaściwy kształty. Według mojej oceny są one dobre, pierwszy komin od dziobu jest mniejszy i różni się od pozostałych dwóch. Ster kierunku również ma prawidłowy obrys wg mojej oceny i porównań z innymi jednostkami tego typu.
Kominy w moim wykonaniu będą posiadały wewnętrzny tunel jak i kierownice dymu (żaluzje).
Andrzej uwierz mi jestem dobrze przygotowany do budowy tego modelu i bogatrzy o doświadczenie z poprzedniej budowy tego modelu, choć nieukończonej.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
07-03-12 19:34  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Możesz zdradzić gdzie kupiłeś tan arkusz ryfli. Kiedyś na Allegro była w sprzedaży tektura własnie z takimi ryflami, ale się zgapiłem i niestety nie kupiłem, a nie pamietam kto wystawił ją na sprzedaż. Co do modelu to wybrałeś bardzo ciekawy, przynajmniej jak dla mnie okręt. Oczywiście kibicuję w jego budowie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-03-12 19:52  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Borowy
Takie arkusze ryfli możesz zamówić między innymi u Answera.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
08-03-12 08:26  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witaj,

Super Ci to wychodzi. Dużo o tym okręcie mówiłeś kiedy się ostatnio widzieliśmy. Fajnie że w końcu się za niego zabrałeś...ponownie;)

Pozdrawiam

 
08-03-12 08:51  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witaj.
Może nie doczytałem, ale mam pytanie, jak wykonałeś te wybolane części pomostów (na krawędziach). Wyglądają bardzo starannie.
Ze zdjęć widać, że trafnie dobrałeś kolor farby malując pomosty z ryflami i dutowe konstrukcje.
Powodzenia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
08-03-12 16:34  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Art
Pomosty lub platformy są wykonane z grubszego kartonu, na to nakleiłem ryfle, podocinałem, a brzegi zeszlifowałem papierem ściernym. Gdy całość uzyskała odpowiedni kształt zostały te platformy pomalowane. Do retuszu używam Pactry A 37 i jest ona prawie pod kolor lekko jaśniejsza.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-03-12 18:14  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
W tym poście prezentuję wykonane osłony przy kominach nr 2 i 3 i świetliki. Wszystkie te elementy na długiej nadbudówce.



Nadbudówka została też lekko przybrudzona.
Kolejnymi elementami które wykonałem były nadbudówka z trałami plus świetliki na tej nadbudówce. Wykonałem też dwa bulaje z okapnikami i drzwi.



Z trałami troszkę się pobawiłem i od siebie dodałem wyoblenia na końcach stabilizatorów, brzechwę przechodzącą centralnie na dziobie od zamka ,aż pod spód do stabilizatora, oraz wąsy. Trały zostały też lekko przetarte suchą pastelą.

Do tej nadbudówki dokleiłem również wentylatory kotłowni pierwszego komina, dodałem żaluzje, zmieniłem okapy na grubsze i ścięte na krawędziach. Na tych okapach dodałem również uchwyty do mocowania naciągów pierwszego komina. Całość również została delikatnie pobrudzona.

Tyle na dzisiaj.
c.d.n...

--

Post zmieniony (09-03-12 18:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 24Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024