FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-02-12 19:51  [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Nazywam się Tomek.
Chciałem zaprezętować budowe pancernika Richelieu.


Jest to moje pierwsze pływadło. Do modelarstwa powróciłem po 10 latach, a tkneło mnie jak byłem na ORP Błyskawica, 2 lata temu, zobaczyłem na niej sklejone modele i się zaczeła przygoda z okrętami:)
Kiedyś uważałem że pływadła to "żło" bo mi nie wychodziły :D

Model zaczołem rok temu. Prace na dzień dzisiejszy wyglądają tak:




Na dzień dzisiejszy poszycie jest już całe wykonane w strone dziobu. Kadłub wykonałem dwiema technikami: część nawodna to podposzycie,a podwodna to wzmocnienia podłużne.
Stwierdzam, że ta pierwsza jest wygodniejsza, a tak samo czasochłona.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (24-02-12 19:51)

 
25-02-12 19:45  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Spychacz ma racje. Te opracowanie jest mocno abstrakcyjne i tak jak napisałeś model jest sklejany w ramach ćwiczeń. Co do spasowania to różnie bywa, przynajmniej przy poszyciu dna:/
Czemu w swoim Rysiu nie wykonałeś poszycia dna z papieru??
Wydaje mi się że popełniłem błąd przy oklejaniu dna zaczynając od śródokręcia, a nie od dziobu i rufy w kierunku środka. Trudno.

Pozdrawiam

 
25-02-12 21:45  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moje też pierwsze poszycie. Aktualnie poszycie jest wykonane od połowy do samego dziobu i teraz mam dylemat. Czy zacząć kryć od srodka w strone rufy czy odwrotnie.

 
29-02-12 20:06  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po przerwie.
Prace oklejania dna idą dalej, co prawda powoli, ale idą:)



Kiedyś tam w przerwie zrobiłem troche nadbudówki, bo nie wytrzymałem z ciekawości. Oczywiście są przypasowane na sucho.



Ogólnie model kleji się przyjemnie, ale trzeba czasami troche przycinać. Z dna nie jestem może w 100% zadowolony, ale to jest moje pierwsze
poszycie i postanowiłem skończyć ten model.

Pozdrawiam.

 
30-03-12 18:35  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po długiej przerwie.
W tym czasie jak mnie nie bylo powstalo poszycie dolne i jedna strona poszycia części nawodne.





Burty są wykonane z barwionego brystolu i są troche jaśniejsze:/ Pas oddzielający część podwodną i nawodną jest malowany sprejem i tu pojawiły się baboje w formie farby, która podeszła pod taśme:(

Co do poszycia dna wydaje mi się, że podposzycie z TP było by lepsze

Nie ukrywam, że mogło być lepiej, ale jak na pierwszy okręt to jest OK. Myśle, że z czasem bedzie lepiej aczkolwiek już przechodziły mi myśli przez głowę żeby wsunąć Rysia do pieca.

Pozdrawiam Tomek

 
31-03-12 10:08  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kamuflaż mi się zbytnio nie podoba bo troche odbiega od orginału (z przykrością stwierdzam że nie tylko kamuflaż:( ). Powinien być też na nadbudówkach.

Co do LW to jak już zaczołem tym sposobem to i prawa burta też będzie tak zrobiona. Zastosuje wskazówki Ostoji.

Kwestia pokładu - nie wiem bo nie znalazłem zdjęć orginału. Jak ktoś by miał jakieś materiały to bym był wdzięczny (mam tylko Okręty Wojene).

 
31-03-12 16:32  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To prawda jest ich troche :D ale to przez to że okręt był kończony w USA, a na amerykańskich okrętach działek p.lot było wpip.

 
26-05-12 11:47  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuszej przerwie.
Kadłub jest już oklejony, oto zdjęcia burty:


Teraz czas na część podwodną, która jest ukończona w 99,9%:


Na koniec pierwszy reling na okręcie:


Robie je z drutów mosiężnych, ciężko się je formuje bo sprężynują ale jak już się uda to efekt jest całkiem dobry. W rzeczywistości wygląda lepiej, ale wkońcu to pierwszy reling:)

 
26-05-12 12:09  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co do wałów to masz racje Gromek. Spitoliłem pierwszą osłonne i dalej już tak poleciało :/ a drugi błąd to to, że są równolegle do zarysu kadłuba w tym miejscu a nie do osi symetrii. Następnym razem będę już wiedział, na co zwrócić uwagę. Buleje wycinałem igłą do pompowania piłek :)

 
15-02-14 10:54  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po długiej przerwie.
Prace nad Richelieu ponownie ruszyły, bardzo powoli ale ruszyły.

Widok ogólny:


i poszczególne miejsca okrętu:



Mam nadzieje, że teraz proce pójdą trochę szybciej.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024