FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-03-12 18:35  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po długiej przerwie.
W tym czasie jak mnie nie bylo powstalo poszycie dolne i jedna strona poszycia części nawodne.





Burty są wykonane z barwionego brystolu i są troche jaśniejsze:/ Pas oddzielający część podwodną i nawodną jest malowany sprejem i tu pojawiły się baboje w formie farby, która podeszła pod taśme:(

Co do poszycia dna wydaje mi się, że podposzycie z TP było by lepsze

Nie ukrywam, że mogło być lepiej, ale jak na pierwszy okręt to jest OK. Myśle, że z czasem bedzie lepiej aczkolwiek już przechodziły mi myśli przez głowę żeby wsunąć Rysia do pieca.

Pozdrawiam Tomek

 
30-03-12 19:37  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tomek napisał:
"Myśle, że z czasem bedzie lepiej aczkolwiek już przechodziły mi myśli przez głowę żeby wsunąć Rysia do pieca."

Ani mi się waż, jest bardzo dobrze. Trzymam kciuki za prawą burtę. Żeby farba nie podciekała pod taśmę trzeba styk brzegu taśmy z malowanym przedmiotem maznąć kaponem i malować po wyschnięciu kaponu, wtedy nie powinno podciekać.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-03-12 20:21  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej. Mam pytanie: bawisz się w ten brystol,a malujesz spreyem LW? ;-)
To dziwne i nie do przyjęcia byłoby u mnie ;-) Ja w swojej Penelopie LW naklejałem - masz tam opis jak coś.
Myślę,że te Twoje MALUTKIE potknięcia malarskie, skłonią Cię do przeanalizowania czy warto bawić się sprejem do tego celu ;-)
Tak czy siak,życzę wytrwałości w tym kolosie i zasiadam kibicować :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
30-03-12 22:11  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomek 

 - 2

A ja mam pytanie. Czy pokład był faktycznie taki "pomarańczowy" jak jest w oryginalnej wycinance? Pozdrawiam!

 
30-03-12 23:25  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A mnie teraz zasmucił ten model :(, myślałem ze kamuflaż będzie taki jak na okładce.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
31-03-12 10:08  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kamuflaż mi się zbytnio nie podoba bo troche odbiega od orginału (z przykrością stwierdzam że nie tylko kamuflaż:( ). Powinien być też na nadbudówkach.

Co do LW to jak już zaczołem tym sposobem to i prawa burta też będzie tak zrobiona. Zastosuje wskazówki Ostoji.

Kwestia pokładu - nie wiem bo nie znalazłem zdjęć orginału. Jak ktoś by miał jakieś materiały to bym był wdzięczny (mam tylko Okręty Wojene).

 
31-03-12 15:13  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam
Model zapowiada się bardzo ładnie i tu ukłony w Twoją stronę za to co pokazałeś do tej pory :) Mam sklejonego "Rysia" i powiem Ci, że będziesz miał dużo zabawy z działkami p.lot Oerlikon - jest ich coś koło 80 sztuk jeśli dobrze pamiętam.

Pozdrawiam
Mateusz

 
31-03-12 16:32  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To prawda jest ich troche :D ale to przez to że okręt był kończony w USA, a na amerykańskich okrętach działek p.lot było wpip.

 
31-03-12 17:17  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Być może, aż taki historii tego okrętu nie znam. Natomiast efekt końcowy wynagradza wszelkie trudy włożone w budowę.

pozdrawiam
Mateusz

 
31-03-12 22:26  Odp: [R] Pancernik Richelieu (Fly Model) 1:200
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Jeśli chodzi o kamo, to już pierwsza próba za mną, a ten co Ty robisz jest następny w kolejce do przerobienia:

http://www.papermodels.pl/index.php?topic=7330.0

Pokład może nie ten co powinien, ale kamo na nadbudówkach jest:)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024