FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-02-12 13:48  [R] Vickers Mk. E typ A - Modelik
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Witam wszystkich w mojej relacji. Miałem pewne obawy zaczynając ją, ponieważ sam nie spodziewam się, że dokonam cudów godnych podziwiania :) Sklejany przeze mnie pojazd to angielski czołg lekki Vickers E dwuwieżowy (typ A) w polskich barwach wydany przez wydawnictwo Modelik. Wycinanka składa się z 5 stron A4 części; przez autora została sklasyfikowana jako niezbyt trudna, nawet dla początkujących.
W każdym ciekawszym miejscu będę starał się umieszczać swoje uwagi, komentarze, etc. Mam również prośbę do każdego, kto sklejał Modelikowego Vickersa o umieszczenie swoich uwag, szczególnie o elementach, które można poprawić albo są kiepsko pokazane na rysunkach montażowych.
A więc zaczynamy zdjęciami ze sklejonego szkieletu. Ponieważ szkielet jest trochę ubogi, stwierdziłem, że dobrze by było go wzmocnić od spodu.


Wręgi oklejone poszyciem:

Na tym etapie można stwierdzić, że poszycie bardzo dobrze pasuje do szkieletu. Wszelkie niedociągnięcia są raczej moją winą.

Kilka prostych detali z przodu i tyłu czołgu:


Dzisiaj zabrałem się za błotniki i napotkałem na taki babol ze strony autora:

Czerwonym okręgiem zaznaczyłem fragment błotnika, który będzie zakryty częściami z podstawy koła napędowego. Reszta niestety pozostaje biała. Nie wiem czemu autor opracowania nie wysilił się aby dorobić spód błotnika. Chyba tak zrobię, że ile się da to dorobię z małego zapasu koloru, resztę domaluję, a na półce model będzie eksponowany z tej lepszej strony.

--

Post zmieniony (21-02-12 15:42)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024