FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 30Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-02-12 08:49  [R/G] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7

- 2

Viribus Unitis to najpiękniejszy okręt, jaki kiedykolwiek istniał.

Tak, wiem, że to kategoryczne i kontrowersyjne stwierdzenie, ale co ja za to mogę, że Viribusa autentycznie kocham? Uważam go za szczyt i kwintesencję okrętowego, drednociego piękna. Viribus jest piękny pieknem klasycznym, pełnym, dojrzałym - a przy tym całkowicie nieprzydatnym, niefunkcjonalnym, kruchym jak filiżanki z Miłoszowskiej "Piosenki o porcelanie".

Kariery nie zrobił żadnej, osiągnięć bojowych nie miał. Zatonął głupio i bez sensu, i tylko parę zdjęć po nim zostało.

TUTAJ swego czasu zrobiłam mu recenzję. Będę - o tempora, o mores! - robić z oryginalnej wycinanki, z uzyciem kompletu przydasiów, czyli laserowego szkieletu, laserowych detali, toczonych lufek. Wszystkie te przydasie dostałam w prezencie od Dobrego Człowieka - dziękuję! Nad wyraz przydatna będzie mi też strona o Viribusku , zawierająca plany inż. Prasky'ego oraz pyszne rendery 3D.

W weekend poskładałam szkielecik:

Laser jak to laser: składał się sam. Zaprojektowany jest na lekki wcisk, akurat taki, jak trzeba.
Pokład - prześliczny, cieniowany, ani za jasny, ani za ciemny, z drobniutką fakturą desek:

Następnie poszyłam burty, przymocowałam kadłub do podstawki roboczej (kawał podłogowego panela), owiązałam go gumkami (żeby uniknąć republiki bananowej) i poszedł się suszyć na noc do szafki.

Burty poszyły się ładnie, bezproblemowo - z jednym wyjątkiem: na dziobie zabrakło mi ok. 0,5 mm.

Zaszpachlowalim, zostawilim do wyschnięcia.

--

Post zmieniony (02-04-12 08:49)

Odpowiedz na tę wiadomość 

14-02-12 08:57  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
stary 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1

- 2

Po pierwszym zdaniu już chciałem protestować ale dobrze że drugie przeczytałem ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP

14-02-12 08:59  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7

- 2

:)
Co ciekawe: ta seria drednotów liczyła 4 jednostki, prawie identyczne: Tegetthoffa, Prinz Eugena, Szent Istvana i Viribuska właśnie. Wszystkie cztery, powtarzam, były niemal identyczne, a ja kocham tylko Viribusa.
Wot...

--

Post zmieniony (14-02-12 09:11)

14-02-12 09:03  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7

- 3

Witam
Z gustami się nie dyskutuje :-) jak dla mnie może nie najpiękniejszy okręt, ale drednot to juz chyba tak :-)
Będę uwaznie śledzil Twoja relację, jak większość - bo za wszystkimi to juz nie nadążam :-)
Pzdr

14-02-12 09:04  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Pani Katerzyno.
Temat - pewnym zaskoczeniem jest dla mnie. Aliści nie aż tak zupełnym. Czułem poprzez skórę, iż coś takiego Pani montuje.
Piękna, wielka zabawka wspaniałych wilków adriatyckich. Rozdział historii morskiej raczej mało znany, bez wielkich tradycji. Należy jednak pamiętać, iż część kadry oficerskiej naszej floty przedwojennej z tych okrętów pochodziła...
W jakiej konfiguracji przwiduje Pani tę dioramkę? Myślę, iż jakaś konkretna okoliczność powinna być jej kanwą.
Pozdrawiam. ZbiG.

14-02-12 09:26  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7

- 2

Panie ZbiGu:
8 czerwca 1918 roku Viribus Unitis oraz Prinz Eugen w asyście torpedowców opuściły port w Poli, gdzie od dawna bezużytecznie stały na beczkach, i pod osłoną nocy przeszły przeszły do Slano koło Dubrownika. Nazajutrz miały do nich dołączyć Szent Istvan i Tegetthoff, by razem przeprowadzić śmiałą wojenno-morską operację przeciw zagrodzie w Cieśninie Otranto. Tymczasem w trakcie przejścia dwie torpedy wystrzelone z włoskiego kutra MAS15 trafiły Szent Istvana, posyłając go na dno. Pozostałe trzy drednoty zawróciły do Poli, by jej już do końca wojny (i do końca życia Viribusa) nie opuścić.
W trakcie przejścia pancernikom towarzyszyły torpedowce, w tym Tb 97 i Tb 96, bracia Tb 98. Model torpedowca 98M wydało JSC oraz Quest. W skład zespołu uderzeniowego wchodził tez m.in. krążownik Saida, brat Helgolanda. Helgolanda z kolei wydał był Modelik.

Na pewno zrobię Viribusa w marszu, w asyście 98M, a być może dodam jeszcze Saidę. Zobaczymy, jak mi się kompozycja poskłada. Torpedowcowi póki co nakleiłam wręgi na tekturkę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

14-02-12 10:30  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 11

Witam,kolejne ciekawe przedsięwzięcie,piękna sprawa ,że GPM wydał model z dodatkami, które w dużym stopniu przyśpieszają pracę modelarza ,sama wycinanka ma dość subtelną kreskę i ładną grafikę z pięknym pokładem,pozdrawiam marek

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | Grom 40 | IJN Hiei
Ewa
kuter PT

Ostatni obiekt westchnieńH.M.S. Warspite Modele pozaregulaminoweŻaglowce

Trałowceproj 254 proj 253

14-02-12 10:38  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 11

A tak było ładnie,Kaśka z dopasowania dziobu dwója.Tak przy okazji ile razy i czy impregnujesz karton,pozdrawiam marek

--

Ewa
kuter PT

14-02-12 10:43  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7

- 2

Marek - nie chciałam "ciągnąć" burt, żeby ich nie zdeformować. Wolałam zaszpachlować.
Nie impregnuję kartonu. Moje koty + lakier nitro lub pochodne = wielkie kichactwo.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

14-02-12 11:26  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 11

Kaśka ,piwnicę masz, lub w modelarni u Andrzeja, od razu lepiej bedzie Ci sie to wszystko kleić,patrząc na dziób zauważyłem jak sie karton siepie na końcówkach ,pozdrawiam marek

--

Ewa
kuter PT

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 30Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016