FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-02-12 20:02  [Galeria] Jak 1b Kartonowy Świat 1:50 wersja nieco urozmaicona
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam.
Dawno nic nie powstało, tym bardziej, ze nie mam warunków (mieszkanie, studia) to powstają kolejne "malce".
W dzisiejszym odcinku znany wszystkim Jakowlew 1b. Projekt Pana Marka Pacyńskiego, kleił się bezproblemowo, karton także idealny do tej skali, choć trochę delikatny. Model wzbogaciłem o wnęki podwozia, wnętrze kabiny, rakiety, klapy i takie tam drobnostki :). Bazowałem na monografiach lotniczych nr.46 oraz prześledziłem relacje z budowy tego samolotu wydanego w Kartonowym Arsenale.
Oto on:






pozdrawiam

--

Post zmieniony (05-02-12 21:54)

 
05-02-12 20:29  Odp: [Galeria] Jak 1b Kartonowy Świat 1:50 wersja nieco urozmaicona
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Nieźle "wypasiony" maluszek. Patrząc na wyposażenie ciężko uwierzyć w skalę.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
05-02-12 20:38  Odp: [Galeria] Jak 1b Kartonowy Świat 1:50 wersja nieco urozmaicona
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dobrze, dobrze niech powstaje tych modeli jak najwięcej. Podoba mi się detalizacja, niekoniecznie przejście skrzydło-kadłub i oszklenie kabiny wygląda na lekko spłaszczone. Śmiało pokazuj kolejne "malce".

W kwestii technicznej wstawiania zdjęć: z adresu http://s586.photobucket.com/albums/ss304/piotrek199218/ ?action=view¤t= jak12.jpg usuwaj wytłuszczony fragment, dzięki temu linki będą prowadzić do samych zdjęć.

--

Post zmieniony (05-02-12 20:38)

 
05-02-12 20:42  Odp: [Galeria] Jak 1b Kartonowy Świat 1:50 wersja nieco urozmaicona
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Jak się tak na niego popatrzy to ślinka cieknie zwłaszcza jak pomyśli się jeszcze o skali 1:72 :)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
05-02-12 21:21  Odp: [Galeria] Jak 1b Kartonowy Świat 1:50 wersja nieco urozmaicona
marlonbrandon 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Cześć.

Model przedni. Dodatki od siebie to już bajka. Natomiast mam dwa pytania. Czy jesteś zadowolony z połączenia segmentów, zwłaszcza w przedniej części? Oraz czy retuszowałeś oprofilowanie skrzydeł na rozcięciach? Ja ostatnio nie zrobiłem tego u siebie stąd rzuciło mi się w oczy.Jest to jedyna 50 którą posiadam na razie w wydaniu 2D, i po obejrzeniu tej galerii aż kusi. Oj kusi.

Najlepszego

Mariusz Bardzik

 
05-02-12 21:28  Odp: [Galeria] Jak 1b Kartonowy Świat 1:50 wersja nieco urozmaicona
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Uuuuoooo....!!
Coś pięknego! Ależ piękny modelik! Gratulacje!

P.S.
Dołączam się do prośby Kuby B odnośnie zdjęć !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-02-12 21:48  Odp: [Galeria] Jak 1b Kartonowy Świat 1:50 wersja nieco urozmaicona
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Aż ciężko uwierzyć, że to jest 1:50!! Gratuluję!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
06-02-12 08:43  Odp: [Galeria] Jak 1b Kartonowy Świat 1:50 wersja nieco urozmaicona
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Przyłączam się do pochwał moich poprzedników i gratuluję takiego wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-02-12 12:28  Odp: [Galeria] Jak 1b Kartonowy Świat 1:50 wersja nieco urozmaicona
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wszystko już zostało powiedziane więc tylko mogę się przyłączyć do "ochów i achów". :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-02-12 01:32  Odp: [Galeria] Jak 1b Kartonowy Świat 1:50 wersja nieco urozmaicona
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękuję serdecznie za przychylne komentarze, a uwagi biorę sobie do serca.
Odpowiadając na pytania: Z połączenie segmentów nie jestem do końca zadowolony, próbowałem kleić bcg i stwierdziłem, że brak mi wprawy w posługiwaniu się tym klejem. W wyniku tego części trochę się "wymęczyły" a i druk lekko pościerał.
Nacięcia w oprofilowaniu retuszowałem w taki sposób, że od niezadrukowanej strony nasączałem część farbą, aby ta przesiąknęła w szczelinę. Częściowo zdało to egzamin. Nie robiłem tego "po bożemu" ponieważ bałem się, że więcej będzie szkód niż korzyści, innymi słowy bałem się upaprania tego elementu farbą. Do tego część z racji rozmiarów i nacinania była dość podatna na uszkodzenie. Na zdjęciach faktycznie nie wygląda to dobrze, ale to także wina lampy oraz warstwy caponu, w realu nie jest tak źle... :)

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024