FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 24Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
10-05-12 11:36  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to chyba Twojehttp://images.google.com/hosted/life/772d151d45a109db.htmlpozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-05-12 15:48  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witaj. To jest chyba Vickers 40 mm wz 28 (tak przynajmniej myslę), a w ,,mojej" Burzy już były zdemontowane. W 1943 roku z dział była uzbrojona w 2x130mm, 1x76mm, 1 pom-pom 4x40mm i 4x20mm. Nie zmienia to faktu, ze zdjecie ciekawe.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-05-12 16:29  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

To już chyba Twoja Burzahttp://i1192.photobucket.com/albums/aa330/ramm2712/Life/d386c346691e6632_large.jpgpozdrawiam marek

--cały dzien buszuję szukając materiałow ,jeżeli to nie Twój okręt to i tak przepraszam za zamieszanie,...http://fow.az.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=3914&start=320 Pod koniec tego linku jest parę fotek Wichra

Post zmieniony (10-05-12 18:25)

 
10-05-12 21:41  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Może to być Burza, ale nie w okresie z którego ja robię :). U mnie za ostatnim kominem (na zdjęciu typowe kominy dla Burzy/Wchra) jest wyrzutnia torpedowa, potem mała nadbudówka z reflektorem, następnie platforma z działem 76 mm i dopiero nadbudówka rufowa z pom-pomem. Na zdjęciu widać, ze pomiedzy kominem, a wyrzutnią torpedową jest poczwórne działko. Niestety nie wiem z jakiego okresu i okretu to zdjęcie pochodzi. Niemniej dziękuję za ciekawe zdjęcia.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-06-12 14:19  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nareszczie znalazłem trochę wolnego czasu na Burzę. Na poczatek ,,ostatnie piętro" nadbudówki dziobowej. Trochę ,,dupereli" dodałem od siebie korzystając z materiałów które udało mi się zgromadzić.



Rozpoczęta został także produkcja uzbrojenia. Wykorzystałem gotowe lufy z GPM, ale musiałem je przerobić (zalać SG i oszlifować) gdyż miały przetoczenie którego w rzeczywistości nie było (nie ma go na żadnym zdjęciu, które posiadam)



Maski dział z dodanymi klapami i same działa z poprawionymi lufami.



I wszystko ustawione ,,na sucho" razem.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-06-12 14:36  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,widzę ,że trochę do wiwatu dały Ci brezenty,mi też.Ja swoich nie zawijam na górną poręcz i robię swoje z herbacianych torebek ,chyba sie lepiej obrabiają,są cieńsze,Maluję swoje gwaszem,akwarelą,lakierem nitro,osłona armaty i mostek piękności,pozdrawiam marek

--To z relacji RomanaC moim oczywiście daleko do nich http://i162.photobucket.com/albums/t261/romanc_2007/Wicher/048.jpg

Post zmieniony (09-06-12 21:38)

 
09-06-12 23:23  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
kari   

... te lufy rodem z GPM-u trochę nie stykają; chyba nieodpowiednia śr. zewnętrzna i końcówki luf.
... w rzeczywistości powinno wyglądać to tak:
http://www.dws-xip.pl/wojna/bron/polska/p44.html
... reszta ok.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

 
10-06-12 13:35  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
marek1 - praktycznie w każdym już wykonanym modelu coś kombinowałem z brezentami. Tutaj chciałem zrobić tak jak na zdjęciu, które ,,kiedyś i gdzieś" widziałem w necie (nie mogę go teraz znaleźć). Co prawda nie wyszło mi to w 100% tak jak bym chciał - pofałdowanie brezentu, a nie naciągnięcie ,,na sztram" :) jak to się u nas gada :) ale lepiej już nie potrafię.
kari - te lufy są do luftu :) i nadają się chyba do wszyskich modeli oprócz Burzy i Wichra, ale innych nie mam i przy moim wykonaniu aż tak bardzo nie będą razić swoją niedokładnością(i kształtem i wymiarami) na tle innych ,,baboli" :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-06-12 13:42  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,powiedz proszę z czego wykonałeś te brezenty, i czym je kleiłeś i na jakim relingu?,ja swoje kleiłem na bcg więc mogłbym je odkleić mocząc wodą pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-06-12 13:56  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Reling wykoany tradycyjnie z drutu (klejony SG) i pomalowany Humbrolem. Brazent to pomalowana baaaardzo rozcieńcziną szarą Pactrą chusteczka higieniczna i po malowaniu rozdzielona ( z trzech warstw jedną wywaliłem). Następnie wyciety pasek posmarowałem dość grubo BCG i dawaj go na reling. W czasie schnięcia kilkakrotnie go formowałem żeby wyszedł taki pomarszczony.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 24Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024