FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-01-12 13:38  [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

W kolejnej relacji zaprezentuję wam budowę pierwszego ,jak dla mnie, żaglowca, czyli HMB Endeavour. Do modelu mam zamiar dokupić żagle oraz drewniane kijki do masztów. Resztę zamierzam wykonać prosto z wycinanki.
Na początek szkielet oraz pokłady (rowki między deskami to wyłącznie natłoczenia w kartonie) i elementy wyposażenia wnętrza:

 
30-01-12 23:44  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Jarod- oryginalna nazwa okrętu to HM Bark Endeavour, a szukając zdjęć modelu w internecie spotykałem się ze skrótem HMB Endeavour więc go użyłem. Możliwe że rzeczywiście powinno być HMS Endeavour. Może wypowie się ktoś obeznany w temacie?

Patryk.K- prawdopodobnie ten kawałek odpadł przez przypadek przy przyklejaniu górnych poprzeczek ale nie będzie on miał większego znaczenia przy dalszej budowie modelu.

Co do wyboru modelu to był on troszeczkę pochopny ale kiedyś postanowiłem, że skleję przynajmniej 1 model w każdej dziedzinie (pojadzy, samoloty, okręty itp.) więc jak się już powiedziało A to trzeba powiedzieć B. A akuratnie ten model będzie dla mnie dużym wyzwaniem, które chciałem podjąć od dłuższego czasu.
Dziękuję za życzenia powodzenia- przyda się na pewno.

 
04-02-12 16:46  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Prace poszły do przodu. Szkielet wypełniłem pianką montażową oraz podszlifowałem całość. Potem całość pokryłem cienką warstwą wikolu, aby zakryć otworu oraz aby podposzycie się trzymało szkieletu:

Obawiałem się, że coś wyjdzie krzywo albo będą duże szpary przy klejeniu podposzycie, jednak okazało się, że prawie wszystko wyszło dobrze, oprócz najwyższej części dziobu która jest wyżej niż kolejna o ok. 2mm lecz jak potem się okazało nie przeszkadza, a wygląda jakby tak miało być więc może reszta jest po prostu za nisko.
Potem zacząłem oklejać poszycie właściwe i przykleiłem pokłady:
\
Oraz przy okazji wizyty na konkursie w Dębicy dokupiłem kijki:

Teraz zaczynam przygotowywać poszycie drugiej burty.

 
04-02-12 17:54  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

daniel - Z tego co wiem furty działowe nie są przewidziane w modelu jako otwarte, więc nie ma części do wykonania dział. Za to otwory wentylacyje będą prawdopodobnie uchylone.

Cordel -pianka marki TYTAN proffesional :http://www.selena.pl/cms/?_abstract_id=13 . Nie miałem żadnego problemu z nią, wręgi pozostały (i mam nadzieję żę pozostaną) na swoim miejscu. Co do tempa prac to korzystam z ferii póki jeszcze są chociaż muszę też czytać 900 stron "Potopu" co pochłania dużo czasu niestety.
W Dębicy na konkursie chyba jest jakaś giełda modelarska choć nie jestem pewien, zwykle robię zakupy w sklepie "Duduś"

 
04-02-12 18:10  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pewnie tak. Myślałem, że są to furty działowe, ponieważ są większe od reszty. Co do dział to prawda że jest ich 6, a oprócz tego jest też 10 falkonetów na słupkach (przy relingach).

Post zmieniony (04-02-12 18:11)

 
06-02-12 19:31  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Mała aktualizacja. Zrobiłem drugą burtę, podszlifowałem troszkę kadłub poniżej linii wody i pomalowałem na biało.

marek1 - dziękuję za linki, pewne w dalszej budowie się przydadzą.

 
13-02-12 09:28  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Korzystając z ostatnich dni ferii ruszyłem trochę z pracą do przodu:
Podstawka załączona do modelu (potem zrobię inną stabilniejszą)

Listwy ozdobne:

Zejściówki:

Całość:

 
17-02-12 23:17  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Mała aktualizacja:

 
27-02-12 00:05  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Po dość długim czasie przedstawiam efekt weekend'owej pracy nad modelem, ciągle prace przy wyposażeniu pokładu:

PS Kolor niebieski na 3 zdjęciu jest wynikiem prześwietlenia zdjęcia.

 
19-03-12 08:43  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Ostatni zacząłem dłubać przy kijkach, chociaż nie zrobiłem jeszcze ich do końca, to chociaż podstawę pod maszty. Poza tym wykonałem wszystkie kotwice, wszystkie schodki, oraz ster.

Niestety, podczas budowy szkieletu coś musiało pójść nie tak i teraz grotmaszt wyraźnie odstaje od reszty. Da się go jednak luźno naprostować więc pewnie wsunę jakiś klin i powinno być dobrze ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024