FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-01-12 17:10  Odp: [R] HMS Stary Psuj (Devastation), 1876, 1/400
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Cóż to za wydawnictwo wydało ten model?

--
pozdrawiam
Piotr


 
25-01-12 08:29  Odp: [R] HMS Stary Psuj (Devastation), 1876, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Piotr D. - na razie żadne, to egzemplarz testowy.

A pamiętacie te stare, niskie, grube butelki, brązowe albo zielone? Zielone rzadziej... Piwo Gdańskie albo Specjal w nich sprzedawano, mój ojciec czasami je popijał.

Zaś Psuj był dzisiaj przeze mnie psuty. Obejrzałam go sobie wczoraj i stwierdziłam, że zestaw kolorów na nim - brudnożółty, brudnoszary, brudnopomarańczowy - przyprawia mnie o hercklekoty. To wina mojej drukarki, owszem - ale trzeba coś z tym zrobić.
Główną cechą okrętów wiktoriańskich była ich elegancja. Rzadko brały udział w prawdziwych wojnach (jeśli w ogóle...), ćwiczenia artyleryjskie urządzano niechętnie i oszczędnie, więc głównym zajęciem marynarzy było nieustanne pucowanie pokładów (sławny brytyjski holystoning) i malowanie nadbudówek. Oficerowie potrafili wydawać potworne pieniądze na farbę, tym bardziej, że po kilku dniach w morzu okręt zaczynał wyglądać na zaniedbany, a wchodząc do portu musiał wszak błyszczeć i lśnić. Tak więc postanowiłam: z mojego Psuja zrobię typową wiktoriańską zabaweczkę, co oznacza, że kolory muszą być czyste, wyraźne, ostre.
Schemat kolorystyczny przyjęłam następujący: czarne burty, białe nadbudówki i wieże, żółte kominy. Postanowiłam też część domków na pokładzie łodziowym zachować w naturalnym, eleganckim kolorze mahoniu, w ten sam sposób przemalowałam również schody na pokład dziobowy.
Po dwugodzinnym malowaniu Psuj wygląda dzisiaj tak:


Z elementów konstrukcyjnych przybyły jedynie kominy.

--

Post zmieniony (25-01-12 08:31)

 
25-01-12 09:07  Odp: [R] HMS Stary Psuj (Devastation), 1876, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

viltianus napisał: "A pamiętacie te stare, niskie, grube butelki, brązowe albo zielone?"

To były "bączki". :-) Niejeden sobie "strzelił bączka" pod budką. :-)))

--

Post zmieniony (25-01-12 09:29)

 
25-01-12 10:26  Odp: [R] HMS Stary Psuj (Devastation), 1876, 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Taka ,,nówka" w Twoim wykonaniu to rzadkość .
Co do piwa to w moim ,,fyrtlu" za gaśnicę, o której pisze marek1, mogło robić piwo Grodziskie, mniam,mniam :) Zakładaliśmy się czy uda się komuś wypić je z gwinat ,,na raz". Nie udawało się :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-01-12 08:41  Odp: [R] HMS Stary Psuj (Devastation), 1876, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie tyle kominy chyba, ile okapy krzywawe. Wyprostujem.
Zamocowałam dziś odciągi do w/w kominów i kilka głupotek, typu klapki na burtach (wywietrzniki czy tam okiennice, jak sądzę), postawiłam też kolumnę masztu.


Marynarskie dessous, ZbiGu, to nie na tym okręcie. Jednakowoż. Tu będzie posprzątane-wylizane.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-01-12 08:11  Odp: [R] HMS Stary Psuj (Devastation), 1876, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No to stanęły wieże...
i Stary Psujek na moment nabrał wyglądu Prawie-Normalnego-Pancernika-Wieżowego.
Ale poczekajcie na łodzie! Żurawiki na Psujku są niemal tak pomysłowe, jak na niektórych francuzach!


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-01-12 08:49  Odp: [R] HMS Stary Psuj (Devastation), 1876, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,stanęły wieże, ale ich nie obracaj bo skosisz cały reling,coś się tam nie mieści,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-01-12 09:02  Odp: [R] HMS Stary Psuj (Devastation), 1876, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na pewno źle wyprofilowany jest spód grzybka (pokładu łodziowego). Powinien być bardziej w kształcie "postawionego na głowie" L, a jest zwykłym, ukośnym "\". Tego rodzaju uproszczenie wynika ze sposobu zaprojektowania.
Być może powinnam była nieco obniżyć reling na wieżach, choć na zdjęciach wygląda on dość normalnie.

ZbiGu - trzy razy tak. Wskazane przez WPana elementy są jeszcze do dopasowania, poprawienia. Nad zrębnicą pracuję, nie zdążyłam jej dziś wyprowadzić na ludzi.

--

Post zmieniony (27-01-12 09:05)

 
27-01-12 10:28  Odp: [R] HMS Stary Psuj (Devastation), 1876, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ZbiGu - prawdziwego przyjaciela poznaje się po tym, że szczerze mówi, co zrobiło się źle. Więc o marudzenie poproszę nadal.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
30-01-12 08:37  Odp: [R] HMS Stary Psuj (Devastation), 1876, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Maślanki, panie ZbiG, proszę niczym nie wzmacniać, znaczy niczym nie psuc. Maslanka jest sama w sobie ambrozją.

Przez weekend niemal się Psujkiem nie zajmowałam, tyle co relingi mu poustawiałam. I mars ze stengą na maszcie.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024