FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-01-12 21:56  [Relacja/Galeria]Lublin R-XIIID z 56. Eskadry Towarzyszącej
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam.
Przedmiotem tej relacji będzie model polskiego samolotu łącznikowo-obserwcyjnego Lublin R-XIIID z ,,Modelarza Kartonowego'' (nr 2/2009) w skali 1:33.

Z chwilowego braku odpowiednich farbek, zacząłem od silnika


Po wizycie w pobliskim sklepie modelarskim i kupnie farbek, powstała kabina załogi


Obecnie pracuję nad poszyciem.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (10-07-12 21:42)

 
27-01-12 20:03  Odp: [Relacja]Lublin R-XIIID z 56. Eskadry Towarzyszącej
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam.
Kadłuj oklejony, powstało też usterzenie i płoza ogonowa.

Podczas pasowania poszycia okazało się, że tekturka, którą użyłem do podklejenia szkieletu, jest za gruba. Lecz jakbym zdarł pojedynczą warstwę z obu stron, to wręgi byłyby za chude. Więc zostawiłem jak jest, jedynie zamalowując krawędzie. Trzeba zmienić tekturę...
Aby mieć punkt odniesienia przy oklejaniu, zacząłem od spodu. Nie wpadłem na to, by przeszlifować szkielet i efekt widać na zdjęciu. O wyrównaniu boków i góry już pamiętałem :)
A żeby było weselej, podczas otwierania słoiczka kapnęła mi na poszycie spora kropla farbki. Próbowałem to ratować, ale ślad został.
Mimo wszystko klejenie go to czysta przyjemność.

Pozdrawiam

--
I Bałtycki Festiwal Modelarski

Post zmieniony (27-01-12 22:13)

 
29-01-12 08:40  Odp: [Relacja]Lublin R-XIIID z 56. Eskadry Towarzyszącej
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zapowiada się ładny model, chyba jeszcze nie widziałem go sklejonego. Powodzenia w dalszej budowie!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
22-05-12 09:36  Odp: [Relacja]Lublin R-XIIID z 56. Eskadry Towarzyszącej
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

A modelik już dawno ukończony, widziałem go na Festiwalu. Zrób jakąś galeryjkę, bo jest piękny :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
10-07-12 14:11  Odp: [Relacja]Lublin R-XIIID z 56. Eskadry Towarzyszącej
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Stachu dobrze mówi, Lublin już dawno skończony. Jednak całe te zamieszanie z egzaminami, ocenami na koniec roku i rekrutacją do szkół średnich zepchnęło relacjonowanie budowy i wstawienie galerii na drugi plan. Nawet jak nadarzyła się wolna chwila, to wolałem podłubać przy modelu niż wstawić zdjęcia. Dlatego relacje mi słabo idą.

,,Zrób jakąś galeryjkę, bo jest piękny :-)''
Mnie też się podoba :), ale nie jest już taki jak dawniej. Biedaczyna zaliczył dwa bolesne upadki, cudem tylko nie tracąc skrzydła. Poluzowały się naciągi, poodrywały zastrzały, szyna z karabinem odleciały, łopatka prądnicy również... Nie wyglądał najlepiej, lecz po małej interwencji dało się go odratować i teraz dumnie się prezentuje na półce.
Oto on:


Lublina przyjemnie się kleiło, części ładnie pasowały do siebie (dopóki ja gdzieś czegoś nie pokręciłem). Jest on moim pierwszym samolotem w którym udało mi się dobrze zrobić naciągi, i na pewno nie ostatnim ;)

Pozdrawiam

Post zmieniony (10-07-12 14:23)

 
06-05-18 12:25  Odp: [Relacja/Galeria]Lublin R-XIIID z 56. Eskadry Towarzyszącej
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Gratuluje pięknie sklejonego modelu, też go kleiłem będąc w podstawówce (kiedy to było?he he :)) ale nie wyszedł tak ładnie jak Twój zwłaszcza silnik "sknociłem"

pozdrawiam Radek

 
06-05-18 17:58  Odp: [Relacja/Galeria]Lublin R-XIIID z 56. Eskadry Towarzyszącej
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie wykonałeś model. Czysto i dokładnie. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024